Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ha van Isten...

Keresztények! Ha van Isten miért enged ennyi szörnyűséget, miért ilyen a világ?

Figyelt kérdés
Amióta csak ember van kb mindig van valamilyen háború, konfliktus a világon. Emberek különböző okokból gyilkolják egymást, máshol meg betegségek, járványok és szegénység pusztít. Ha létezik miért hagy ennyi borzalmat végbemenni? Neki egy csettintésébe telne megakadályozni ezeket, mégse teszi. Persze tudom, szabad akaratot adott az embereknek, akik így belátásuk szerint cselekedhetnek, de akkor is több értelme van egy katasztrófát megelőzni, mint a szabad akaratot figyelembe véve hagyni.

2016. jún. 12. 15:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Isten nem akarja, hogy ne haljunk meg.
2016. jún. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Az Isten által alkotott ideális világ a Mennyek Országa. Ott majd béke lesz, rend és harmónia.


Ez a világ oda van adva az embereknek, hogy játszadozzanak, ahogyan akarnak. De szerencsére Isten úgy rendezte, hogy csak pár évtizedet kelljen elviselni ebből a káoszból, utána magához vesz minket az ideális világba.

2016. jún. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

És ezek után még egymillió -MIÉRT?- lenne....

Miért engette meg ,hogy Jézust megöljék,a szent igaz ártatlan Embert?Hát a bűneidért.

Az emberiség Isten nélkül akar élni és ezaza eredménye amit a világban látsz.

Jézus feltámadt a halottak közül,legyőzte a halált a bűnt,és szeretné hogy megismerd Őt.

Olvasd el a Biblia első oldalait,és az utolsó oldalt.

Egy napon minden ember felelni fog a tettei miatt,és a hite miatt,hogy hitt e Jézusban ,vagy visszautasította.

Te is ott leszel ,és én is,én már döntöttem Jézus mellett,és te?

2016. jún. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Roland G. ***** válasza:

Jó a kérdés és sokszor felteszik,de erről nagyon sokat lehetne beszélgetni.Dávid azt írja,hogy az egek az Úrnak egei,de a Földet az ember fiainak adta,vagyis ami a Földön történik azért az ember a felelős,plusz Jézus szerint a mostani világkorszak gonosz,vagyis a bűnbeesés miatt nagyobb a Sátán befolyása most,mint Istené.Ezért tanította azt,hogy imádkozzunk,hogy Isten akarata legyen meg a Földön,tehát a sok szörnyűség nem az Isten akarata.Vissza lehetne menni ahhoz a kérdéshez,hogy miért teremtette meg Lucifert,ha tudta,hogy fellázad ellene később stb.Nehéz erre 100%-os választ adni,én legalábbis nem tudok,de abban hiszek,hogy Isten maga a szeretet és minden jó forrása!

Peace!

2016. jún. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Többről van itt szó mint csupán szabad akaratról.

Nem csak Isten jogos uralma de az ember hűségét is megkérdőjelezte Sátán.


(Jób 2:4) 4 Sátán azonban így felelt . . .(Jób 2:4, 5) . . .„Bőrt bőrért. Az ember mindenét odaadja a lelkéért. 5 Nyújtsd csak ki a kezed, kérlek, és nyúlj hozzá még csontjához és húsához is. Vajon nem fog-e szemtől szemben megátkozni téged?”


Sátán azzal vádolja az embereket, hogy nem önzetlenségből szeretik az Istent, hanem érdekből.

Akik szeretik a Teremtőjüket, tudják, hogy ez miatt vannak jelenleg ezek az iszonyatos események,

Ha egy csettintéssel megszüntetné, akkor Sátán állítása nyerne. Vagy is az ember csak addig szereti az Istent míg az körbe veszi minden jóval.


Akik ismerik ezt, azok tudják, és ha fájdalmasan érintik Őket is, de kitartanak, és nem adják fel.

2016. jún. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 KZitus ***** válasza:

Szia


Részben azért engedi meg a világban uralkodó borzalmakat, mert az ember függetlenítette magát Tőle, és nélküle akarja az életét irányítani. Mivel az ember így döntött, Isten időt hagyott, hogy kiderüljön, sikeres lesz-e az ember próbálkozása.

Nos az eredmény ma már nyílvánvaló.

Azért küldte el Isten a Fiát a földre, hogy rendbeszedje a földi dolgokat, vagy ahogyan a Biblia írja:

1János 3:8

Aki kitart a bűnben, az Ördögtől származik, mert az Ördög kezdettől fogva vétkezik. Az Isten Fia azért vált nyilvánvalóvá, hogy lerontsa az Ördög munkáit.

2016. jún. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nekem eléggé úgy tűnik, hogy Isten kicsit nem logikua dolgokat tesz, meg néhány helyen könnyű ellentmondásba is botlani. Az egész.emberiséget a saját kis birkáivá tehetné akik önként követik, Lucifert meg elküldhetne a fenébe, hiszen ő hozta létre.

Kedves #3-as ateista vagyok és meg is maradok annak, nincs szükségem erre a vallásra, a Bibliára meg főleg nem (aminek a nagy részét kidobták és csak egy ügyesen összeollózott valami, csak olvass utána miket írnak az előkerült iratoki. Elég érdekes egy olyan vallás, aminek az alapvető tanaiból alig akartak megtartani a híres keresztények. Gondolom most jön a kérdés, hogy akkor minek írtam ezt ki, és miért intéztem pont Hozzátok. Hát azért, mert kíváncsi vagyok, hogy ennek az elterjedt vallásnak a követői mivel magyarázzák azt a sok szörnyűséget amit Isten megenged.

Egyébként meg ha hagyja is a háborúkat a szegény, kb lehetetlen országokba miért nem visz jót, ahol szerencsétlenek nagyon nem a saját hibájukból tartanak ott ahol? Vegyük pl Afrika nagy részét, azt miért csinálta olyanra? Jó, persze újonnan mennek a karitatív szervezetel, meg minden, de nem egyszerűbb lett volna normális hellyé teremteni?

2016. jún. 12. 19:27
 8/18 anonim ***** válasza:
És most boldog vagy, hogy bunkóskodtál egy kicsit?
2016. jún. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Az ilyen miértekre nem biztos, hogy válaszolni fog Isten, mert egyszerűen ő nem azon a szinten van, amin mi, nem értenénk.

Semmi jó nem jön ki Isten kritizálásából, mert ha te akarod megítélni Istent, akkor fölé emeled magad (holott jóval alatta vagy), az ilyen gőgnek pedig Isten ellen fog állni, és te látod a kárát.

Viszont ha olyan sok szörnyűséget látsz a világban, akkor eddig mit tettél, hogy kevesebb legyen? Vagy jobb kérdés, mit fogsz ezután tenni?

2016. jún. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Nem logikus"


Tudod kedves Kérdező, Ő hozta létre a törvényeket.

Így nem csak a Teremtményeitől várja el, hogy az szerint éljenek, hanem maga is úgy él.

Azt is meg kell jegyezni, hogy vannak jogok, így Sátánnak is vannak jogai, mint ahogy egy bűnözőnek is,


A felvetésére, vádjaira bizonyítékokkal kell szolgálnia. ha ezt nem adta volna meg a legfőbb Bíró, akkor hogyan lehet ítéletet mondani bizonyítékok híján?


Ezért adott neki időt, és lehetőséget, nekünk pedig akik szeretjük Őt mellette állva, kitartani,


(Példabeszédek 27:11) 11 Légy bölcs, fiam, és örvendeztesd meg szívemet, hogy megfelelhessek annak, aki gúnyol engem.

Istent Sátán gúnyolja, és ha az egyik ember hátat fordít neki mert valami sérelem érte, akkor máris újjal mutogat Istennek:

"lám lám nem tartott ki melletted, csak addig amíg körbevetted mindennel, tehát érdek ember.


De ha kitartunk akkor Isten ezzel felel Sátánnak:

Látod, hiába tettél rosszat vele, nem fordított hátat nekem.Nem tudtad elfordítani.

2016. jún. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!