Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik-e olyan protestáns...

Létezik-e olyan protestáns gyülekezet Budapesten, amelyik liberális és független a politikától?

Figyelt kérdés
2016. jún. 14. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
28%

A "'liberális" az politikai kategória. Ha valamelyik közösség deklaráltan liberális, az máris nem független a politikától :)


Emellett a liberalizmus a személyes szabadságot és a piaci versenyt hirdeti, ez azért nem passzol harmonikusan a krisztusi alázathoz és szolidaritáshoz.

2016. jún. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Akkor a liberálist értsd zárójelben.


Nézd, én Svédországban rendszeresen jártam egy meleg lelkésznőhöz, folyékonyan beszélt angolul, nagyon jókat nevettünk és sokkal felszabadultabb volt ott a légkör az istentiszteleteken, mint itthon. Senki nem volt karót nyelt és nem csak öregasszonyok ültek ott áhítattal :D:D Az egy teljesen más világ.


Ráadásul nem politizálnak, mint az én falumban a református pap, hogy a Fideszre kell szavazni.

2016. jún. 14. 18:51
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Értem akkor mire gondolsz. De nekem itt kicsit keveredik a szezon a fazonnal.


Jó dolog a felszabadult légkör, ezért jár az ember társaságba, edzésre, hobbi-szakkörbe, kocsmába. De azért egy istentiszteletnek nem erről kell szólnia, pontosan az a lényege, hogy lelkileg többet adjon, mint egy sörözés a haverokkal.


Voltam már én is ilyen jó hangulatú, felszabadult istentiszteleteken, jól is éreztem magam, de aztán elmentem a saját szertartásunkra is, mert egy marha nagy hiányérzet azért maradt bennem.


Nem tudom ezt szavakkal elmondani, talán úgy lehetne megközelítőleg leírni, hogy az áhítat, az átszellemültség hiányzott ezekből a fesztelen összejövetelekről. Pont a lényeg :)

2016. jún. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Flogeir ***** válasza:
Szerintem az nagyon fontos, hogy olyan gyülekezetet találj, ahol jól érzed magad. Abban egész biztos vagyok, hogy ha csak az a szempontod, hogy apoltizált legyen az istentisztelet, akkor ilyet fogsz találni.
2016. jún. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok olyan gyülekezet van, ahol oldott a légkör, senki sem nyelt karót, nem politizálnak, de attól még liberálisnak (szerencsére) nagyon nem nevezném őket.
2016. jún. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező?

Mit értesz liberális alatt?

Sok olyan protestáns vagy protestáns-jellegű közösség van Budapesten, amelyik független a politikától és oldott a hangulata. Azonban a liberális szó mindenképp magyarázatra szorul ahhoz, hogy tudok-e ajánlani konkrétat.

2016. jún. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezek szembe mennek a protestáns tanításokkal.


A katolikusok szabadabbak.

2016. jún. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!