Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi a Szervezetetek,...

Jehova Tanúi a Szervezetetek, hogy viszonyul a migrációval kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nem a politikai része érdekel engem mert tudom, hogy a Szervezet nem foglal állást semmilyen politikai téren. Inkább az emberi hozzáállásotok érdekelne. Itt Magyarországon voltak már próbálkozások részetekről pl téríteni, megkeresztelni vagy akár segíteni a migránsokat?

Mi a véleménye a Szervezetnek, mi a teendő ebben az elég kellemetlen ügyben, hisz mindannyian Magyar állampolgárok vagyunk itt élünk közösen, szenvedünk vagy biztonságban érezzük magunkat közösen, tehát ezzel egyetlen állampolgár sem tud úgy élni, hogy elfordítja a fejét és felveszi a nemtörődöm álarcot.



2016. jún. 15. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Hát én olvastam valahol a neten, hogy a tanúk arab nyelvű irodalmas pultot állítottak fel a pályaudvaron. Voltak képek is, hogy migransok olvasták ezeket.
2016. jún. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gondolom a migránsok nagyon örültek neki.
2016. jún. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Jehova Tanúi, nem foglalkoznak azzal, hogy ki milyen származású. A Föld mindenkié, mert Isten nem kötötte határ vonalakhoz, és származáshoz a Földet.

Isten népe nem kapott engedélyt, hogy bármi nemű megnyilvánulással éljen. Jól lehet vannak egyéni vélemények. De nem tisztem sem ítélkezni, sem beleavatkozni ebbe.

Ilyenkor lehet megmutatni, hogy ki mennyire ismeri a Teremtőt, a szándékát, és mennyire bíznak az ígéreteiben, és magában Istenben.


Hogy a migránsok ide jönnek, az két dolgot jelez,


1. hogy baj van ott azon a Föld részen, ahonnan jöttek, és segítségre van szükségük. Persze ezt ott azon a részen kellene megoldani, de az ott kialakult helyzet az ember miatt van, és a vezetés nem tud mit kezdeni ezzel, ebből jól látszik, hogy egyetlen emberi vezetés sem tud semmit maradandóan megoldani.


2. némelyek, akik terroristaként jönnek ide, hatalmat akarnak ezen föld részen, illetve fitogtatni akarják, milyen merészek mások életével szemben.



Nyilván, minden normális emberben van egy egészséges félelem, mert nem szeretne békétlenségben, vagy rossz körülmények miatt szenvedve élni, főleg ha megszokott egy életstílust, azon nem is akar változtatni.

Jézus Tanítványai, nem aggódnak ezen ügy miatt, mert amit a Teremtő nem enged meg, azt úgy sem tehetik.


amit pedig megenged, annak is vannak okai, de "félni" betegesen, felesleges, mert amit nem tud az ember fehérré vagy feketévé tenni, azzal kár foglalkozni, változtatni nincs hatalmunk.


Isten tudja az eseményeket megváltoztatni, vagy változtatni, ha kell világi kormányzatokat is felhasználhat erre, hiszen az Ő engedélyével vannak hatalmon viszonylagosan.


Jézus az utolsó napokra elmondta mire számíthatunk, ellene nem tudunk tenni, és nem is a feladatunk, Ebben Ő a kompetens.

Egy dolgunk van, kitartani ebben a zűr-zavaros állapotban, és végezni azt a munkát, amire megbízott minket, bármi történjen is.

2016. jún. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ugyan azt, amit a II. világháborúban.


Isten sok dolgot megenged, de nem a végtelenségig.

(Jelenések 13:10) 10 Ha valakit fogságra szántak, az fogságba is megy. Ha valaki karddal fog ölni, karddal kell annak megöletnie. Itt van szükség a szentek kitartására és hitére.

2016. jún. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig voltak történt események, amikor Isten megengedte, hogy Népét fogságba vigyék, mert ott volt nekik "biztonságos", amíg nem old meg egy helyzetet.
2016. jún. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

"Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem"


" És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, a mennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg."

2016. jún. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hú de szentek az itteni tanúk. Csak azért fogalmazok így, mert az ideji kongresszusukon egy idősebb testvérük ezt mondta a többi tesónak az én jelenlétemben:


"Most még csak jönnek a betegségek ránk amit a migránsok hoznak!"

A lelkület ami sugárzott belőle még egy csipetnyit sem volt Krisztusi.

2016. júl. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia


Köszönőm a szentek jelzőt.

Valóban nem vagyunk mindannyian egyformák és még tökéletesek sem.

2016. júl. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jehova Tanui nem politizálnak. Mint volt-Tanú irom ezt.
2017. nov. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!