Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Miért vagytok...

Keresztények! Miért vagytok olyan biztosak abban hogy a tiétek az igaz vallás?

Figyelt kérdés

2016. jún. 15. 15:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló vagyok


S még mindig kereszténynek, az az Krisztus követőjének tartom magam, hiszen Őt fogadom el megváltómnak És Isten által kinevezett királyomnak.


ennél fogva ha mint nem kereszténynek teszel fel kérdést arra nem tudok válaszolni, mert Krisztus követőjének tartom magam. S nem eg arab, vagy keleti "vallás" tagjának, Ők nem fogadják el messiásként, mint Isten szövetség Követét.

Mi pedig igen.

2016. jún. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"Mielőtt bárki olyat írna, a 4. válasz nem tartozik az észérv kategóriába, ettől függetlenül nem én pontoztam le."


A 28%-os fórumtársunkat ha kell, ha nem mindig lepontozzák, akkor is, amikor egyébként ugyanazt mondja, mint mások. Igaz, hogy JT, az is lehet, hogy másol, de ettől függetlenül szokott jókat is írni.


Egyébként ez a pontszázalékot sem értem, hogyan számítják. Most csakzértis adtam a 4-re egy zöld pacsit :) de látom, egyetlen százalékkal nem mozdult el nulláról.


Matematikailag ez akkor jönne csak ki, ha már kétszáz pirosat kapott volna (amennyiben 0,5 alatt lefelé kerekítünk) de ezt azért kétlem.

2016. jún. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


A kereszténység sem vallás, mint ahogy az advaita, buddhizmus, taoizmus, stb sem. Függetlenül ettől az ember vallást cainál ezekből

2016. jún. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Pietrosol ***** válasza:

Bocs, korán küldtem el!


A vallásos csoportokba tömörülés, gyakran egy csere, amelyben az egoizmus egy kollektív egoizmusba tömörül. Valójában a nálam az igazság, nálunk az igazsággá formálódik.

2016. jún. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

# Pietrosol


"A vallásos csoportokba tömörülés, gyakran egy csere, amelyben az egoizmus egy kollektív egoizmusba tömörül."


Tudom, hogy csak ábránd, de mégis milyen szép is lenne, ha úgy beszélgetnénk, hogy a szavakat az eredeti értelmükben használjuk :)


A vallásnak, mint fogalomnak sem a funkcionális, sem a szubsztanciális szemléletű definíciója nem azonos az általad megadottal, sőt, némiképp ellentétesek is vele.

2016. jún. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Pietrosol ***** válasza:

#15!


Igen! Így kellene, de mégsem ez történik. Ma a vallás inkább szeparáció, mint nyitás.

2016. jún. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 szp72 ***** válasza:

@ Egyébként ez a pontszázalékot sem értem, hogyan számítják. Most csakzértis adtam a 4-re egy zöld pacsit :) de látom, egyetlen százalékkal nem mozdult el nulláról.


A rendszer nem azonnal számolja át a változásokat.

2016. jún. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Kedves válaszoló.


Nagyon kedves vagy, ám ha valakiben egy ellenséges érzület alakul ki, azzal tehetsz akár jót akár nem, mindenképpen negatívan állnak hozzá.


Nem másolok állandóan, csak akkor szoktam beírni olyat, ha úgy vélem, az jobb értelmet vagy magyarázatot ad, mint az Én ügye fogyott szavaim.

De azzal értek egyet, és nem azért mert nekem ezt vagy azt mondták.

2016. jún. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 HaEv ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Köszönöm a kérdésed kiegészítését. :)

Észérvek.

Rengeteg "észérv" van amellett, hogy miért vagyok keresztény. Rengeteg indokom van arra, hogy biztos legyek abban, hogy jól tettem, hogy ateistából kereszténnyé lettem.

Azonban ha egy kereszténytől, aki nem beleszületett, hanem választotta, megkérdezed, hogy miért biztos abban, hogy az övé az igaz vallás - tuti azt fogja válaszolni, hogy a kereszténység nem vallás.

Ugyanis a keresztény a vallást úgy értelmezi, hogy szabályokhoz igazodsz és képviselsz egy erkölcsi rendszert, amit Isten szabályzatának tartasz. Azonban az a keresztény, aki választotta ezt a - helyesebben szólva - gondolkodásmódot, azt fogja mondani, hogy nem egy eszmerendszert követ, hanem élő, személyes kapcsolata van az Univerzum Teremtőjével, aki többek között szent. Erre azért van lehetősége, mert Isten megszentelte őt azáltal, hogy Jézus helyettes áldozatát ez az ember elfogadta, így szentté lett és ki-bejárhat Isten jelenlétébe.

Szóval ha kereszténynek teszed fel a kérdésed így, ahogy tetted, akkor az derül ki, hogy valójában nem érted, mire kérdezel rá - de természetesen ezzel semmi baj nincs! Kérdezz nyugodtan! Ugyanis, ha "szabatos" kérdést tennél fel, észrevennénk, hogy valójában keresztény vagy. :) Uh, már mondták, hogy néha nehéz követni, amit írok...

Észérvek a kereszténység mellett? Mint igaz vallás a többi közül? Akkor most hasonlítgatást vársz.

Az egyedülálló a kereszténységben az a megbocsátás és a bűn eltörlése Isten részéről. A többi vallás arra alapoz, hogy úgyis elrontod és vezekelj, kötődj és igyekezz, hogy minél kevesebb legyen a listádon. A keresztények Istene ezzel szemben azt mondja: Én alkottalak, tudom, hogy nem tudsz bűntelen lenni, nem is várom el, de én szent vagyok és veled szeretnék lenni - ezért megoldom a bűn kérdését. Tehát Isten fogta magát, otthagyta a trónját - és ez is egyedülálló a keresztények Istenében - és emberré lett. De nem dicsekedett ezzel, és nem is élt vissza vele, az emberek nagyon nagy része fel sem ismerte, hogy Jézus valójában Isten. És tökéletes életet élt emberként, bűntelenként meghalt, így helyettünk halhatott meg. Azonban mivel Ő Isten is, tehát végtelen, így az összes ember bűnét magára vehette. Meghalt, mint egy ember. Aztán pedig feltámadt - hiszen Ő Isten. És most van lehetőség úgy bűntelenül élni, hogy elkövetsz mégis bűnöket, de szabad vagy. Valójában el tudod dönteni, hogy megteszed vagy nem, mert van szabadságod rá.

Szóval a keresztény ember a többi vallás követőivel szemben nem igyekszik jobbnak lenni, hanem elfogadja, hogy az ember nem tud magától jó lenni, szüksége van Isten segítségére és el is fogadja - a megváltást, azaz a bűnei eltörlését - és innen indul ki. Innen él, ahová a többi vallás követője szeretne eljutni, de nem lehet.


No de mitől igaz egy vallás? Attól, hogy nekem ez felel meg? Mi a célja egy vallásnak? Őszintén mondom, fogalmam sincs.

Azt tudom, hogy Isten létezik, nagyon szeret és sokszor enged meg olyat, ami nekem fáj, viszont mindig lehet belőle hasznom úgy, hogy közben mások is nyernek vele. De sokszor meg az én kedvemért tesz meg olyat, amit amúgy nem tenne. Szóval én imádom, és ... amúgy időnként tök cuki tud lenni - bár ismernéd....

2016. jún. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Mert az egyetlen normális istenkép az a bibliai zsidó-keresztény Isten, ezért is van messze a legtöbb követője. szóval ha van Isten és erdekli, hogy mi lesz velünk, az tuti a keresztény Isten.
2016. jún. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!