Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Istent káromló volt?

Jézus Istent káromló volt?

Figyelt kérdés

Ugyanis az írástudók azt tartották róla, hogy Ő Istent káromló;


(Jn 5:18)

"E miatt aztán még inkább meg akarák őt ölni a zsidók, mivel nem csak a szombatot rontotta meg, hanem az Istent is saját Atyjának mondotta, egyenlővé tévén magát az Istennel."


Ha Jézus nem Isten akkor a zsidók miért mondották azt rá, hogy Jézus egyelővé tette magát az Istennel!?

- És napjainkban ez vajon másképp van?

Azok akik azt tartják Jézusról, hogy Ő nem Isten, ők is úgy gondolják, hogy Jézus Isten káromló?

-Tehát azok az emberek akik akkor az Ő korában szemében mondták neki, "hogy te istent káromló vagy" és meg is akarták kövezni ugyancsak emiatt, miben különböznek azoktól az emberektől akik ma nem fogadják el Jézus Istenségét.


-Tulajdonképpen ha jól belegondolunk és megfontoljuk egy kicsit jobban ezt a kérdést, az egyedüli különbség a kettő között nem más mint az a 2000 év. Ha jól megfigyeljük akkor ma is ugyan ez történik csak azzal a különbséggel, hogy ezért nem köveznek meg senkit (legalábbis Európában nem), de néha ugyan olyan vehemensen tiltakoznak, már akik tiltakoznak Jézus Istensége ellen.


-Szóval Jézus Istent káromló volt?

A kérdés inkább azoknak szól akik tagadják Istenségét, de örömmel fogadok minden értelmes választ! :)


Üdv;

Matyi



2016. jún. 20. 17:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Teljesen bűntelen volt amikor meghalt, tehát nem hazudott itt sem.
2016. jún. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első választ! :)


-Viszont van még valami amit kifelejtettem a kérdésből és most már nem szeretnék egy másik kérdést kiírni.


-Mi a véleményük azoknak akik tagadják Istenségét, igazat adnak az akkori zsidóknak?-mert tulajdonképpen úgymond "egypártiak".


Köszönöm!

2016. jún. 20. 17:49
 3/15 anonim ***** válasza:
Az arianizmus neves támogatói, folyamatosan az ószövetséget idézik, és az előadásaikon is leginkább azokból vannak a tanulmányozások, beszélgetések. Hogy ezt honnan tudom? Természetesen saját tapasztalat, 70%-ban ószövetségi történeteket boncolgatnak, mivel azokkal tudják csak megfelelően a tanításaikat alátámasztani, érdekes módon azt nem veszik figyelembe, hogy bár Jézus nem eltörölte az ószövetséget, de látható jeleit adta, és cselekedeteivel, mint például a Szombat napon gyógyítás tudtára is adta az embereknek, hogy bizonyos dolgokat, nem úgy kellene értelmezni, mint a szigorú törvény időszakában. Jézus cselekedeteit, szinten igyekszenek a lehető leginkább saját egyéni értelmezés szerint megmagyarázni, vannak helyek, amiket tovább nem is lehetett megtartaniuk, hiszen a szöveg átírása nélkül, folyamatos bizonytalanságra adhatott volna okot. Azt tudtunk kell, hogy az arianizmus neves képviselői, a történelem során, és az elmúlt 200 év talán legnagyobb képviselőinél, számtalan tanításbeli változtatás történt, a kérdésem az lenne itt, hogy Isten nem tudja normálisan nekik kinyilatkoztatni az akaratát, hogy bizonyos időnként "új megvilágosodás" címszóval változtatásokat kelljen hozni? Na mind1 is, minden erőfeszítés hiábavaló, hiszen akit uralma alá von a Kínai módszer, azt csak isteni csoda által lehet megszabadítani. Isten áldjon minden kedves testvéremet.
2016. jún. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az alábbi ige nyilvánvalóan ferdítéseket hordhat (legalábbis nem az autentikus helyzetet írja le) mivel a zsidók nem akarták Jézust megölni. Szimplán nem volt az akkori/ottani zsidók számára szimpatikus Jézus viselkedése.

De ettől függetlenül ölésről itt szó sincs.

+ Köztudott ,hogy a végén kik feszítették keresztre... (római katonák)


I-ten nevének a káromlása pedig a tentagrammaton kiejtésével egyenlő.


Ami a mai napig az!


(Bár arámi szövegbe El-o-hi nak nevezi Jézus)


-Legalábbis zsidó szemszögből nézve ,hammár meglettünk említve. ;)


Üdv!

2016. jún. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem
2016. jún. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#4 :)


-Tudom én megértem és el is fogadom, hogy létezhet olyan fordítás egy egy igében ami nem szó szerint adja vissza magyar nyelvben az eredeti szöveget.

De első sorban az Új szövetségi kéz íratok nem héberül íródtak hanem görögül.


-Tegyük fel, hogy egy igét tévesen fordítottak de itt ebben a kérdésben az a helyzet, hogy nem csak egy igéről van szó!


(Jn 5:16)

"És e miatt üldözőbe vevék a zsidók Jézust, és meg akarák őt ölni, hogy ezeket művelte szombaton."


(Jn 7:19)

"Nem Mózes adta-é néktek a törvényt? és senki sem teljesíti közületek a törvényt. Miért akartok engem megölni?"


(Jn 8:37)

"Tudom, hogy Ábrahám magva vagytok; de meg akartok engem ölni, mert az én beszédemnek nincs helye nálatok."


De Pál is ugyan ezt mondja;


(ApCsel 26:21)

"Ezekért akartak engem megölni a zsidók, megfogván a templomban."


-Nem szeretném most a fél Újszövetséget beidézni ide neked, de lássuk be, hogy ennyi tévedés kizárt.


-Kérlek nehogy azt gondold rólam, hogy antiszemita vagyok, keresztény vagyok! Ha ez mond neked valamit akkor remélem megérted a hozzáállásom.


-És igen!-köztudott, hogy római katonák feszítették keresztre, de az is köztudott, hogy kinek vagy kiknek a "jóvoltából".

De nem is ez a lényeg mert ennek így is úgy is meg kellett történnie még akkor is ha a hottentották feszítik keresztre, mert ha ez nem történik meg akkor nincs megváltás.


És tudom, hogy a zsidók nagyon komolyan veszik még mai napig is a Teremtő nevének kiejtését, és ezzel nincs is semmi problémám és nem is volt.


A kérdés viszont még most is ugyan az! :)


Üdv;

Matyi

2016. jún. 20. 21:56
 7/15 A kérdező kommentje:

#5 :)


Most az egyszer úgy látom, hogy elég szűkszavúan válaszoltál.

Megtudhatom, hogy mi az oka?

2016. jún. 20. 22:05
 8/15 szp72 ***** válasza:

"A zsidók erre már életére törtek, mivel nemcsak megszegte a szombatot, hanem Istent is Atyjának mondta és ezzel egyenlővé tette magát Istennel." (Jn 5,18)


"A zsidók visszavágtak: „Jótettért nem kövezünk meg téged, hanem a káromlásért, mert ember létedre Istenné teszed magadat." (Jn 10,33)


"A főpap folytatta: Esküvel kényszerítelek az élő Istenre: mondd meg, te vagy-e a Messiás, az Isten fia? Én vagyok, felelte Jézus. Mondom azonban nektek: látni fogjátok egykor, hogy az Emberfia ott ül a Mindenható jobbján és eljön az ég felhőin. A főpap erre megszaggatta ruháját: Káromkodott! – kiáltotta. Mi szükségünk van még tanúkra? Most magatok is hallhattátok a káromkodást. Mi a véleményetek?" (Mt 23,63-66)


Jézus kiverte a biztosítékot a zsidóknál azzal, hogy ő olyan értelemben Isten Fia, hogy mint a királyok fiai és örökösei az Isten jobbján ül. Ha igaza lenne Jehova-tanúinak akkor Jézus mondhatta volna, de hát én csak egy angyal vagyok, én csak Mihály vagyok. De nem mondta, mert nem az volt, hanem sokkal több annál. A zsidók szerint senki sem lehat annyira egyenlő az Istennel, hogy mellette üljön a trónon, természetesen még Mihály sem.


Jó volna ha a Szentháromság tagadók és a védelmezők is egyaránt megértenék, hogy ahogy a Biblia, úgy a Háromságtan sem tanítja az Atya és a Fiú teljes egyenlőségét hanem csak a lényegi egyenlőségét. Az Atya és a Fiú közötti származási különbség valós különbség, az Atya szülte a Fiút és nem fordítva, az Atya az atyaságával valóban nagyobb a Fiúnál, de semmi másban. Minden másban azért egyenlőek, mert az Atya mindent odaadott a Fiának, a Fiú mindent megörökölt az Atyától.

2016. jún. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

4-es vagyok:


"-Kérlek nehogy azt gondold rólam, hogy antiszemita vagyok, keresztény vagyok! Ha ez mond neked valamit akkor remélem megérted a hozzáállásom. "


Persze ,hogy nem gondollak annak. Eddig sem gondoltalak. :D


"És igen!-köztudott, hogy római katonák feszítették keresztre, de az is köztudott, hogy kinek vagy kiknek a "jóvoltából"."


Amúgy ,nos igen.

De történelmi leletekkel rájöttek (meg akkor sem volt nem ismert) ,hogy a zsidóságon belül akik nagyon be voltak rágva Jézusra azok az ún. "kufárok" (הכופרים - nem a muszlim értelembe).

Bár ők mindenkire be voltak rágva ,még azokra a zsidókra is akik nem a szokásaikat követte.

Szóval mai kifejezéssel egy bigott szekta volt. + Tekintve ,hogy amúgy meg tóra tiltja a gyilkosságot.


"A kérdés viszont még most is ugyan az! :)"


;)


Üdv! :)

2016. jún. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem az. Az irastudok es a farizeusok azert mondtak mert nem szerettek. De Ő nem istenkaromlo.
2016. jún. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!