Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi Isten tulajdonságai?...

Mi Isten tulajdonságai? Hogyan képzeled el Istent?

Figyelt kérdés
Milyen kép alakult ki benned Istenről?

2016. jún. 14. 17:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%

Irgalmas, mindenható, gondviselő, hűséges, igazságos bíró.

És Isten a szeretet.

2016. jún. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Alapvetően a keresztény istenben 2 lényeges dolog van:

- CSAK jó tulajdonságok vannak benne,

- MINDEN tulajdonsága végtelen.

Emiatt aztán nem is stimmel a Biblia (mert nem így cselekszik benne), és amúgy nem is létezhet.

2016. jún. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Ha mint műszaki tervezőt nézzük,nem volt hüŁyegyerek,tekintve az Univerzumot és a működtető törvényeit.Ha mint vezetőt nézzük egy csapnivaló nemtörődöm alak benyomását kelti.Már,ha létezik...
2016. jún. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Istent elsősorban igazságosnak, soha nem alkuszik meg. Az igazsága szeretetből fakadó, ha szükség van büntet, de ugyanakkor fel is emel ha elesel.

Sokszor nem tudjuk megérteni, hogy mit miért tesz és ezért mi emberek elég szigorúan ítéleteket hozunk felette megfeledkezve arról, hogy mi lenne ha Ő is ezt tenné és egyik percről a másikra eltörölné az Univerzumot.

Mivel Jézus a megtestesült Isten hiszem azt, hogy Isten nem egy arrogáns bosszúálló kegyetlen Isten, hanem egy szerető, türelmes és megbocsájtó Atya aki Jézus Krisztusban mutatta meg az igazi tulajdonságait.


Üdv;

Matyi

2016. jún. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Mivel szubjektív véleményt kérdezel, ezért le merem írni.


A Biblia alapján egy csökönyös, önző, gonosz, kegyetlen, kicsinyes, hiú, kapzsi, nemtörődöm, hanyag alak.

2016. jún. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Milyen kép alakult ki bennem Istenről?

Nos, a képzelethez ennek semmi köze. Nem képzelem el Istent, hanem elkezdtem megismerni. Szerintem óriási a különbség aközött, ha ismerkedek és aközött, ha elképzelem, milyen az a személy...

Szóval Isten egyik legfontosabb tulajdonsága: Létezik! :) Megismerhető.

Isten igazságos és szent - szentsége nem tűrheti a bűnt és igazsága nem tűrheti a bűn büntetlenségét. Érthetőbben: ha Isten csak igazságos és szent, akkor mi rohadt bűnösök mehetünk a pokolba.

Azonban Isten maga a Szeretet és így nem tűrheti, hogy az ember a pokolba menjen. Ezért emberré lett, meghalt helyettünk - és mi eldönthetünk, hogy élünk-e ezzel a lehetőséggel.

Isten mindenkinek ad választási lehetőséget.

Isten elfogad és tiszteletben tartja a döntésünket.

Azonban ha úgy döntök, hogy elfogadom, hogy a bűneimért Jézus fizetett és én nem kell hogy fizessek érte, akkor megismerhetem az új "Apukámat" is. Befogad a Családba és "csókos" leszek. Időnként annyira cuki tud lenni. :) És persze kevésbé cuki, amikor fegyelmez, de ezt azért teszi, mert szeret és nem akarja, hogy "hülye" maradjak. Azt akarja, hogy boldog legyek. Ezért tanítani is szokott. És van, amikor fizikális gyógyulásra van szükségem és azt adja. És van, amikor egy nagy adag vigaszra van szükségem, akkor azt adja...

Ha rövid akarok lenni, azt a választ adnám: Ő a "Vagyok". Azaz "az Vagyok, akire épp szükséged van".

Hát én ilyennek ismerem Istent. Röviden.

2016. jún. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
ha létezne egy köpönyegforgató, bosszúálló hazug muksó lenne
2016. jún. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Senki ne irjon ilyeneket Istenről! Ő valós és létezik és szent. A Bibliából minden kiderül róla. Ő teremtette ezt a világot.
2016. jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"A Bibliából minden kiderül róla."

Akkor talán olvasd el te is!

Bizony, minden igaz, amit idáig írtak róla... talán csak a "hűséges" a fura közülük. Pontosan kihez is hűséges és ez hogyan nyilvánul meg?

2016. jún. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

kedves 8 as

Teljesen igazad van

kiderül róla minden kis mocskos húzása

-felbujtott egy férfit hogy gyermekét meggyilkolja

-volt özönvizes népirtás

-volt 10 csapásos népirtás

-volt hogy testvéreket hozott olyan helyzetbe egymástól nemzenek gyermekeket (ugye Ádám-Éva gyermekei testvérek voltak akik szaporodtak)

folytassam?

egy perverz, szadista, brutális alak

persze lehet mondani elvakult hittel hogy mennyi jót tett


(SZIGORÚAN ELMÉLETI A KÖVETKEZŐ SZITUÁCIÓ!)

Ha meggyilkolom a családodat a tárgyaláson pedig azt mondom hogy szeretem a kiskutyákat és önkéntesként segítem a hátrányos helyzetű embereket akkor nem is gyilkos leszek a szemedbe igaz? hisz mennyi jót tettem már

2016. jún. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!