Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A házasság az mitől házasság?...

A házasság az mitől házasság? Pap nélkül miért nem házasodhat valaki? (szép aranyozott baromi nagy épület, vallásos, fehér ruhás emberek némi aranyszerű színekkel)

Figyelt kérdés

Pl arra gondolok, hogy ha valaki megtagadja a szexet házasság előtt, akkor házasság után mondja, hogy akkor most már lehet


de mit tekintünk házasságnak?

Persze mindenki tudja, hogy nagyjából, hogy néz ki (keresztény házasság) , de mi teszi a házasságot házassággá? Hogy a pap mond egy szöveget, hogy Isten színe előtt összeadja a párt, de pl Mi hozza ide Istent? A templom? A papok, a komoly szöveg, vagy az egész egyvelege?


Hogyan magyaráznátok el egy nem földi eredetű értelmes lénynek magyarul?



2016. jún. 23. 19:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
Természetesen nem kell hozzá pap és önmagában a paptól nem is lesz törvényes. Anyakönyvvezető kell hozzá. Pap csak opcionáls.
2016. jún. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%

A házasság megítélése nem egységes a kereszténységben. Katolikusoknál és orthodoxoknál szentség, a protestánsoknál nem az.


A szentségi házasság az, amikor egy férfi és egy nő házasságát Krisztus Egyháza megáldja. Az Egyház áldását közvetíti a pap a templomi esküvői szertartáson. A házaspár ezzel nem csak egymáshoz kötődik, de misztikus módon Jézus Krisztushoz is.


Protestánsok ezt nem így értelmezik. Náluk a házasságkötés csak egy hagyomány, amivel a gyülekezet előtt legalizálják a párkapcsolatukat.

2016. jún. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

"önmagában a paptól nem is lesz törvényes"


Országfüggő. Rengeteg helyen elfogadják polgárjogilag is házasságnak az egyházi esküvőt.

2016. jún. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Házasság az, amikor két ember (a leggyakoribb esetben egy férfi és egy nő) szövetséget kötnek, hogy egész életükre együtt maradnak, és születendő gyerekeiket együtt nevelik fel. Ez a legáltalánosabb, de kultúránként vannak eltérő változatok is, pl. sok helyen megengedett a válás (de általában az eredeti szándék itt is az, hogy örökre együtt maradnak, bár a síita iszlámban létezik az ideiglenes házasság fogalma); egyes fejlettebb országokban azonos neműek is házasodhatnak; a házasság általában monogám ugyan, de sok helyen egy férfinak több felesége is lehet, helyenként pedig egy nőnek több férje (viszont maga a szövetség itt it két ember közt köttetik, így helyes a legelső definíció); emellett a nyugati kultúrákban, amik jellemzően individualistábbak, a házasulandók döntenek a házasságról, míg a keletiekben, ahol a család érdeke megelőzi az egyénét, sokszor a család dönt (bár ez régen több nyugati társadalomban is jellemző volt).


Magyarországon polgári és egyházi esküvő létezik, hivatalosan 1895 óta az állam által csak a polgári az elismert, az egyház szerinti házasságot kötők általánosan polgári házasságot is kötnek. A keresztény vallás a legelterjedtebb nálunk, a keresztény esküvő legtöbbször templomban zajlik és pap adja össze a feleket. Isten mindenhol ott van, a házasság külsőségei inkább a közösségnek szólnak (amikor elterjedt az egyházi esküvő, nem volt még anyakönyvezés, sőt, írástudás se nagyon, ezért két emberről úgy tudta mindenki, hogy házas, hogy kb. az egész falu tanúja volt annak, hogy összeadták őket, vagy legalábbis mindenki ismert valakit, aki látta). A katolikusoknál a házasság szentségnek számít, a polgári házasságkötés ezzel szemben egy családjogi szerződés, ami formailag azonban elég sokat átvett az egyházi esküvőktől.

2016. jún. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Gondoltam, nem a világ összes országán élünk.
2016. jún. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Gondoltam, nem a világ összes országán élünk."


És mindezt itt a VILÁGhálón osztod meg velünk:)

Én speciel jelenleg két ország között ingázom életvitelszerűen, de korábban éltem már egy harmadikban is.


Bocsánat, hogy nem mindenki te :)

2016. jún. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

4es

"A házasság szentség"


de ha minden csak a látszat kedvéért van , hogy a tömegnek érdekes legyen, hozzájuk is eljusson ahogy te is írod, a pap, meg a bazi nagy épület(templom) akkor mi teszi szentséggé?

mi az amit ha elveszünk belőle, akkor már nem lenne szentség?

OKÉ, hogy az embernek van egy képe róla, de, meg is lehet ezt magyarázni valahogy, vagy nem?

2016. jún. 23. 20:49
 8/17 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem a látszat kedvéért van. Vagy a szöveg értelmezése okoz problémát, vagy szándékosan kekeckedsz. A házasság attól szentség, hogy Isten kegyelmét közvetíti a házasulandókra. Ez tömegek nélkül is pont így van.
2016. jún. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Protestánsok ezt nem így értelmezik. Náluk a házasságkötés csak egy hagyomány, amivel a gyülekezet előtt legalizálják a párkapcsolatukat."

Ekkora hülyeséget magadtól találtál ki, vagy ugyanaz tanította, mint aki a többi tévedés? Mint pl hogy a hitet ki kell érdemelni és társai.

2016. jún. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

7-re


Igen, Andizsuzsi jól írja, a szentségek Isten kegyelmét közvetítik, ettől szentségek.


Hogy konkrétan a szentségi házasság mikor teljesül, annak számos feltétele van. A felek ellenkező neműek kell hogy legyenek, nem lehetnek már házasok, önként, azaz nem kényszer hatására kell frigyre lépniük, stb. Ha ezek valamelyike nem stimmel, akkor nem jön létre a házasság, még ha pap is adja össze őket.


A szertartáskönyv rögzíti, hogy hogyan kell a szertartás lebonyolítani. Ennek számos eleme elhagyható, de vannak kihagyhatatlan részei is. Az egyik ilyen az, hogy a pap a kereszt jelével megáldja a párt. Tulajdonképpen ez a szertartás lényege.

2016. jún. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!