Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mélyen vallásos emberek,...

A mélyen vallásos emberek, hogy képesek összerakni a Bibliában tanítottakat a valósággal?

Figyelt kérdés

Pl kezdjük a teremtéselmélettel, az ember létrejöttével


vs. a valósággal amit nap mint nap látunk bizonyíték is van rá pl: megfigyelt bolygók különböző reakciója az űrrel, létrejöttük haláluk, az élet megjelenése, fejlődése blablabla


a törvények létrejötte, miként az ember egy általános jó, fejlődés érdekében próbálja igazítani az ember viselkedését..ha nem lennének törvények valami akkor is történne, akkor is fejlődne valahova a társadalom, de valószínűleg lassabban


vagy az ember alapvető ösztönei, pl nem eszünk furán kinéző gyümölcsöt ami valószínűleg mérgező, vagy nem gyilkolunk meg mást és nem kívánjuk más halálát, holott az állatvilágban ez teljesen természetes..az állatoktól az ember sokat tanulhat bizonyos esetekben, mindegyikünkben ott van az a bizonyos lelkiismeret, hogy nem bántsuk a másikat, még ha az egyén bántásával egy nagyobb embertömeget segítenénk meg


vagy elnézünk amellett, hogy miattunk naponta több akárhányezer-százezer-millió állatot ölnek le nem kifejezetten humánus módszerrel, hogy nekünk kényelmes legyen, és finomat együnk


Ezzel csak arra akarok rámutatni, hogy lehet, hogy a Biblia 2 ezer éve nagyon sok problémára választ adott, de 2 ezer év elteltével, ahogy a társadalom, technológia fejlődik nem tud mindenre megoldást találni, mint valami régi szoftver ami frissítésre szorul, hogy a használói ne vegyék észre a hibákat


Egyébként nem Isten létét kérdőjelezem meg, hanem a Bibliában írtakat


Mit gondoltok?



2016. jún. 27. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Muszáj ezt minden nap megkérdezni valakinek?
2016. jún. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Én visszafelé szoktam feltenni ezt a kérdést, hogy hogyan lehet egy bizonyítatlan elméletet olyan tényként elfogadni, ahogy teszik ezt az evolúcióval?

De már rég nem vitatkozom erről, az internet korában utána lehet nézni a teremtéstudomány témakörnek, hatalmas a kutatási anyag. De még ilyen információ halmazzal sem hisz Istennek még az sem sokszor, aki magát kereszténynek vallja. Én köszönöm, de békében élek Krisztussal, Krisztusban.

Az információszerzés pedig nem tiltott.

2016. jún. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%

Szia!


Tapasztalatok által.


1. Az élet nem jelenik meg magától. Vagy te láttál már ilyet? :-)

2. A törvények és törvényszerűségek éppen hogy egy Intelligens Tervező jelenlétét bizonyítják.

3. A lelkiismeret is Isten létét bizonyítja...

4. Én vegetáriánus keresztény vagyok, mégpedig éppen a Biblia alapján, ami leírja, hogy az embernek eredetileg adott táplálék teljesen növényi volt (1Móz. 1:29)

5. 2.000 év elteltével ahogy a társadalom, technológia fejlődik mindig oda jutunk, hogy a Biblia előre megmondta mi a helyes, jó és követendő.


A Biblia az Isten megismerésére alkalmas, és arra, hogy adjon egy szemléletet a világgal kapcsolatos dolgok megértésre, a lelki megújulásra. Móricz Zsigmond szavaival: „Újjászületésre van szükség... És ennek az újjászületésnek újra csak a Biblia lesz a forrása és keresztvize. Ha lesz, aki fel tudja olvasni a világnak az igazság tiszta fölfogásával: akkor megszületik az új, eleven élő hit, mely lélekben és igazságban megtalálja a mindent megmagyarázó és harmóniába hozó világfölfogást.”


Üdv. Péter

2016. jún. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"éppen hogy egy Intelligens Tervező jelenlétét bizonyítják"


Kár volt a II. Világháborút beletervezni ebbe az egészbe. Az első nem volt elég neki?

2016. jún. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az "Inteligens tervező" által a repülő spagettiszörnyet érted ?


Mégis miért élnek most az emberek kétszer annyit,mint a középkorban ?Miért vagyunk átlagosan több mint húsz centivel magasabbak,mint századokkal ezelőtt és végső soron,ma már miért nem nő ki a kevés rágás következtében elég sok embernek a bölcsességfoga ?

Egyszerű a válasz : Evolúció

A biblia pedig egy elég jó fantasy könyv,de nem több,és ezt a benne levő ellentmondások is bizonyítják.

Egy pár konkrét példa :

„Nem ember az Isten, hogy hazudjék és nem embernek fia, hogy megváltozzék. Mond-é ő valamit, hogy meg ne tenné? Igér-é valamit, hogy azt ne teljesítené?” (4Móz. 23,19)


2Móz. 32,14 „És abba hagyá az Úr azt a veszedelmet, melyet akart vala bocsátani az ő népére.”



Róm. 15,33 „A békességnek Istene”


„Vitéz harczos az Úr” (2Móz. 15,3)



2 Kir. 8,26 „Huszonkét esztendős volt Akházia, mikor uralkodni kezdett”


2 Krón. 22,2 „Akházia negyvenkét esztendős volt, mikor királylyá lett”



„Vala pedig három óra, mikor megfeszíték őt.” (Márk 15,25)


„Vala pedig a husvét péntekje; és mintegy hat óra. És monda a zsidóknak: ímhol a ti királyotok! Azok pedig kiáltoznak vala: Vidd el, vidd el, feszítsd meg őt!” (Ján. 19,14―15)



És végül a kedvencem :

Mindkét idézet jézus szájából :


Ján. 8,14 „Ha magam teszek is bizonyságot magamról, az én bizonyságtételem igaz”


Ján. 5,31 „Ha én teszek bizonyságot magamról, az én bizonyságtételem nem igaz.”


Kell ennél több bizonyíték arra,hogy a biblia nem isten szava és arra,hogy egy manipulatív módon formázott handabanda ?Nekem nem.Ha neked igen,akkor csak sajnálni tudlak.

2016. júl. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bizonyos fokig a Biblia

1983 esztendő óta, rosszul van tanítva. A Vulgata [latin] fordítás eredményezte, hogy bizonyos szavak értelmezése eltér az eredeti szöveg jelentésétől.

Emiatt félreérthető sok olyan mondat, ami az eredeti értelmezésben teljesen logikus.

apropó logika

Nem tanítja senki (tudomásom szerint), hogy a Bibliában "vas-logika" van.

A törvényszerűségek akkor is működnek, ha nem ismerjük őket, vagy rosszul tanították.


Keress meg privátban.

2016. júl. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Kell ennél több bizonyíték arra,hogy a biblia nem isten szava "


Ebben igazad van, mert Isten Szava Krisztus.


A Biblia néhol másoláshibáktól szenved, és sok esetben a rossz fordítók munkája miatt vannak bakik benne. De ezek eléggé minimálisak. A lényeg még így is kiolvasható belőle.


A kérdezőnek:


Sima ügy a összerakni!

Nem vagyok evolúció fóbiás keresztény. Ismerem az elméletet és olvasok is róla. Minek tagadjam azt, ami bizonyított. De csak azt hiszem el ami bizonyított! A valószínűsíthető dolgokra nem bólintok rá.

Az élet létrejötte, makro-evolúció, stb.


Elismerem sok kutatás hasznos és alátámasztott, mert meg lehet figyelni. De élettelenből még nem lett élő, hiába a sok kísérlet.


De had linkeljek be egy kb. 4 perces videót amiben nagyon szépen le van vezetve az a LOGIKUS ok, amiért hiszek egy Intelligens Tervezőben.



https://www.youtube.com/watch?v=SCVozBW99xs

2016. júl. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és a feliratot be kell kapcsolni.
2016. júl. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!