Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a Je suis charlie tagadó...

Berkes-Szabó Tamás kérdése:

Mi a Je suis charlie tagadó formája? Hiába próbáltam lefordítani ezt a je suis charlie-t a SZTAKI-val, nem hozott fel semmit. Franciául kicsit sem tudok, és sem az angol, sem a német logika szerint nem tudom összerakni a francia tagadó formát.

Figyelt kérdés

#Je suis Charlie #tagadó forma
2015. jan. 11. 17:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
2015. jan. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Je ne suis pas Charlie
2015. jan. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
2-es megadta a helyes nyelvtani választ, ugyanakkor nem tudom, hogy miért van szükséged pillanatnyilag erre a mondatra. Én sem tettem ki mondjuk az fb oldalamra az ominózus mondatot, de nem is mennék szembe vele, hiszen komoly és szomorú dologról van szó. Az angol és a német alapján pedig ne is próbálkozz a francia nyelvtan megértésével, nem rokon nyelvek.
2015. jan. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznos volt.
2015. jan. 11. 17:44
 5/12 A kérdező kommentje:

'7:34-re:


Nem kell kitűzni sehova semmit és nem kell szembemenni sem vele, vagyis az ellenkezőjét kitűzni sem muszáj. Azonban ha ezek az emberek valóban a sajtószabadság miatt haltak meg, akkor nyilván örömmel üdvözölnék az alábbi írásokat is:


[link]


[link]



...mert a szólásszabadság szellemében ellenvéleményt megfogalmazni is szabad.

2015. jan. 11. 18:02
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
Nekem sem tetszettek azok a karikatúrák, de attól még nem fogok szétlőni egy egész szerkesztőséget, mert nem tetszik, amit írnak, rajzolnak. Senki nem kötelezett arra, hogy viseld ezt a "szlogent", amivel egyébként az egész világon az áldozatok előtt tiszteleg mindenki. Nem használom én sem, de attól még a demokráciát és a sajtó- szólásszabadságot el kellene ismerni, neked is kedves kérdező. A kurucinfót és hasonlókat is utálom, sokszor árulnak budapesti köztereken mindenféle szélsőjobbos lapot, ami az én értékrendemtől élesen különbözik, mégse rúgom fel a nénit, aki árulja ezeket a szennylapokat, mert neki is joga van, azt árulni, amit akar, illetve azt, amit a törvény nem tilt.
2015. jan. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%

"...nyilván örömmel üdvözölnék az alábbi írásokat is"


Biztos vagyok benne, hogy örömmel üdvözölnék, mert az ilyen embereknek lételeme a vita. Üdvözölnék, és örömmel válaszolnának rá. Tollal, nem fegyverrel.

Ha még élnének.

2015. jan. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

Ne félj, válaszolnak a túlélők.

Ma jelenik meg a hetilap, láttam a borítóját. Nem hunyászkodtak meg...!

2015. jan. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
Ja Julianna, a csőd szélén álló lap most 1 millió pld ad el sikeresen :D eddig a 3oezer sem ment - mert ki akar más vallásán/ hitén nevetni? senki értelmes ember azon nem nevet... Ja, a hergelés a cél? akkor inkább a tiszta szívből nevetést választjuk, a valóban humoros dolgokon. Ez nem az. És kinek jó ez, hogy ezzel foglalkoznak pro és kontra az emberek otrombán, durván, agresszívan, ölve? Ugye senkinek.
2015. jan. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem, nem a hergelés a cél, hanem az, hogy megvédjék a szólás és a sajtószabadságot. A demokráciákban ez egy nagyon fontos dolog, bárki elmondhatja a véleményét, nincs akadályozva, nincs megfélemlítve, nem lövi le senki, akármi is a véleménye. Éppen ezért jó, hogy még a történtek ellnére sem hagyják abba, egyszer mindenkinek fel kell fognia, hogy nem lehet valakit lelőni azért, mert rajzol valamit.
2015. jan. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!