Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Dicsertessek a Jezus Krisztust...

Dicsertessek a Jezus Krisztust! En egy olyan hivo vagyok, aki kozel szeretne nagyon allni Istenhez, de gyonni ritkan gyonok. Mit tegyek, hogy, , ne toltson el felelemmel"a bunvallasom?

Figyelt kérdés
2016. jún. 27. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Pontosítsunk!

Mivel Isten mindent lát és tud, tudja a te bűneidet is.

Ha tényleg hívő vagy, akkor te is tudatában vagy ezeknek - és meg is bánod elkövetésüket. Megbánod Istennek.

Istenhez nem kell közvetítő, hiszen a kiszabott penitencia lerovásával, nem egész szivedből megbánás esetén is az egyház bűntelennek könyvel el.

Isten nem, hiszen tudja, megbánást MUTATSZ, DE NEM TESZEL!

Ezzel viszont csak tetézed bűneid.

2016. jún. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

# dubitus


"hiszen a kiszabott penitencia lerovásával, nem egész szivedből megbánás esetén is az egyház bűntelennek könyvel el"


Ne beszélj össze-vissza. Járj utána inkább.

2016. jún. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindörökké ámen! Mitől félsz?
2016. jún. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg azt tudatosítani magadban, hogy amikor gyónsz, akkor az ember, akinek meggyónod a bűneidet, Istent képviselve és az ő irgalmas szeretetét közvetítve van jelen. S hogy ott az Isten úgy néz rád, mint valakire, aki meg akar igazulni, aki föl akar állni a porból, a bűneiből, aki megalázza magát, mert akarja a jót, akarja ővele, Istennel rendezni a kapcsolatát. S hogy ott ezért te az Úr Jézus vére által megmosakodhatsz, megtisztulhatsz a bűneidtől, és azok a bűneid többé nem léteznek Isten előtt. Ezért összehasonlíthatatlanul nagyobb jó dolog történik veled, mint amennyire esetleg kellemetlen is lehet beszélni valakinek a dolgaidról.

De gondolj bele, hogy egy gyóntató papnak úgy egyébiránt nagy valószínűséggel nem tudsz már újat mondani. A dolog kellemetlen részét pedig próbáld meg motivációkét felhasználni, arra, hogy minél Kevésbé kövesd el a bűnt.

2016. jún. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Volt tobbszor ra pelda,hogy amit bunek veltem a pap azt mondta ra,hogy ez nem bun.Lehet,hogy most is ha megmondanam,hogy:,,A piroslampanal es vasutisinen athalado cetrifogat cipelo emberekre nem szoltam ra ,mert nem mertem" Lehet azt mondana ra,hogy felelem es dobbenet erzeseim miatt ez nem bun! Kozbe mar hogyne lenne bun,mert hisz masok eletere nem vigyazztam stb... :(
2016. jún. 28. 07:15
 6/9 pelgrim ***** válasza:

Te egy olyan hívő vagy aki még nem foglalkozott komolyan a vallásos tanítások igazságtartalmával, mert ha egy kicsit is kutattál volna eziránt, akkor tudnád, hogy Isten már most nagyon, nagyon közel van hozzád.


Hallottam egy érdekes történetet ezzel kapcsolatban:


„Valamikor nagyon régen Isten még az emberek közözz élt, de az emberek nem hagyták nyugton, még a legegyszerűbb dolgokban is hozzá fordultak tanácsért, hogy például ki találta ki a meleg-vizet ? Istennek végül elege lett belőle, összehívta tanácsosait és megkérdezte mitévő legyen, hogy végre hagyják nyugodni az emberek. Volt aki azt tanácsolta, hogy költözzön el egy lakatlan szigetre, de Isten azt válaszolta, hogy az nem a legjobb hely. mert hamarosan jönnek felderítő utazok, úgy ott se lesz nyugta. Egy másik azt javasolta, hogy költözzön el a Holdra. Isten azt se látta jónak, mert előre látta, hogy Jönnek majd az amerikaiak aztán vége a nyugalomnak. - De van egy ötletem - mondta Isten – Bele bújók az emberbe, ott majd nem keres senki. - És valóban attól fogva Isten az emberben lakik de ott nem keresi senki !”


A hithű keresztény Istent folyton rajta kívül mindenütt keresi, csak éppen önmagában nem, hiszen az istenkáromlás lenne ! – pedig azt tanították neki, hogy Isten mindenütt jelen van.

2016. jún. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Idokozben megvilagosodtam.Rajottem,hogy mitol felek es attol,hogyha leteszem buneimet,akkor nem fog a Satan szeretni...De!Nekem nincs szuksegem Lucifer szeretetere egyedul csak is Jezus Krisztus erthetetlen nagy kegyelmere van szuksegem!Es, nagy valoszinuseggel holnap meggyonok vagy legkesobb a het folyaman! Szuksegem van lelki tisztulasra erzem!!!
2016. jún. 28. 21:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Most ezt csak én érzem trollkodásnak? :D

Azért nem mertél gyónni, mert mivan ha a Sátán nem fog szeretni?

Pontozzatok le de esküszöm nem értem néha az embereket :D

2016. júl. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az volna a cél, hogy a gonosz ne szeressen téged. Pontosabban mivel ez természetéből adódóan adott dolog, az, hogy ne legyen veled elégedett sem.
2016. júl. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!