Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki is az igazi gonosz?!

Ki is az igazi gonosz?!

Figyelt kérdés

Nos jó pár helyen olvastam Luciferről..

1..jó néhány helyen írják azt,hogy Lucifer jogosan lázadt fel Isten ellen mivel inkább Isten volt a "gonosz" mivel az embereket csak "rabszolga fajnak" teremtette és ez úgymond a Lucifernek nemtetszett ezért fel lázadt Isten ellen de végül "vereséget" szenvedett(Lucifer) így száműzték és emiatt lett ő a "gonosz" és végül a száműzéssel meg a mesékkel Isten elhitette az emberekkel,hogy ő a jó meg stb...nem vagyok sátánista,de én ezt elég hihetőnek talállom...

2..vagy tegyük fel h a fenti szövegem igaz és Lucifer már csak a száműzetés utánn lett gonosz?! tudjátok mivel "megbántották" és "megalázták" így belefáradt a jót akarásba mivel az emberek továbra is a "valódi gonosznak" hittek/hisznek?!

Lehetséges,hogy mind az ami a Bibliában van hazugság és valójában Isten az igazi gonosz?!

Hát szerintem elég furán fogalmaztam,de ez most lényegtelen csak annyit szeretnék kérdezni,hogy szerintettek igaz e lehet az amit leírtam és ha igen alá e tudjátok nekem valamivel "támasztani"..bármilyen választ és véleményt kérek még arról is ha hülyeséget írtam... nos elég fura de nagyon rákattantam erre a témára és mindent amit csak lehet tudni akarok róla..

és még egy olyan kérdés, hogy Lucifernek van/volt fia,mert halottam róla pár dolgot de sehol sem talállok rá "igazi" bizonyítékot...

nos a válaszokat előre is köszi :) :P


2016. jún. 27. 22:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
Így lesz az emberből sátánista. Most azon az úton jársz. Tedd félre egy kicsit a könyveket, azok mások nézőpontja, a nagy hiba mióta van írás, hogy eltűnik az önálló gondolat, mert olvasunk és elfogadjuk mások véleményét ahelyett, hogy lenne sajátunk. Ne olvass, emeld fel a fejed a könyvből és nézz szét, figyeld meg Isten hogyan dolgozik körülötted, talán megszólít. Légy alázatos szemlélő, ne ítélkezz, gyakorold a türelem művészetét.
2016. jún. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nem érzem hogy ettől lennék sátánista csak egyszerűen érdekel mi a "valóság"...
2016. jún. 27. 22:35
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
Nem mondtam, hogy az vagy, ne vedd támadásnak...a valóságot nem találod meg írásokban. Próbálj szemlélődő üzemmódba kapcsolni, de vigyázz ne ess át ló túloldalára, hogy csendesen ítélkezel.
2016. jún. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%

A Tanak szemszögéből a Sátán lázadására utaló részek erősen vitathatóak. Általában Izaiás 14-et és Ezekiel 28-at szoktál felhozni, azonban a szövegkörnyezet világossá teszi, hogy ott Babilon királyáról és egy Tírusz nevű városról van ott szó. Mivel alapvetően költői szakaszokról van szó, ezért mitologikus elemek is keverednek a leírásba, ezek adhatnak okot félreértésre.


Luciferrel (vagy Sátánnal) egyébként a fogság előtti irodalomban nem találkozunk, mint személyes gonoszról egy betű sincs. Addig a zsidók a jót és a rosszat egyaránt Istennek tulajdonították. Sátán így szó szerint kizárólag a fogság utáni irodalomban jelenik meg, a végső alakját pedig valószínűleg a görög-római korszakban érte el, hiszen a Bölcsesség könyve (Kr.e. 1. század) tesz utalást arra, hogy van valamiféle köze a paradicsombeli kígyóhoz, ami a Tórában még csak egy közönséges kígyó, nincs róla adat, hogy az Sátán lenne.


Magának Sátánnak az alakja egyébként az Újszövetségi korra forr rendesen ki, a mennyei lázadásáról ott már konkrétabban olvashatunk, János apokalipszisében, amely az 1. század végén, vagy 2. század elején keletkezett. Azonban vigyázat! A könyv műfajilag apokalipszis, ami nem összekeverendő a konkrét történetírással.


Dante.

2016. jún. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Még valami: az előző kommenttel azt akartam tulajdonképpen mondani, hogy Lucifer egy vallásfejlődés eredménye, tehát nem érdemes túlzottan komolyan venni ezeket a dolgokat.


Dante

2016. jún. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

ezzel most már csak 1gond van....egyre több a kérdésem.. :D

2016. jún. 27. 22:54
 7/13 anonim ***** válasza:

Mi a gond?


Dante

2016. jún. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
hagyjuk mán' ezt a süket szöveget...a faternek nem tetszett, hogy nagy a szám...mióta megvan az unokája, Reyes Farrow, kenyérre lehet kenni és ismét puszipajtások vagyunk...
2016. jún. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
hát pl.: mivel sátán annyira "irigyelte" Istent a "hatalma" miatt honnan tudjuk,hogy a "lázadéskor" nem Isten került pokolra és vette átt helyét a sátán?!
2016. jún. 27. 23:02
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Kérdezőnek a 9-re:


Lehet ilyeneken filózni, de nem biztos, hogy érdemes. Hogy értsd mire gondolok, fordítsuk meg ezt az egész kérdéskört:


Tapasztalunk rosszat a világban? - Tapasztalunk.

Van oka a rossznak? - Mindennek van oka, a rossznak is.

Tudjuk, hogy mi az oka a rossznak? - Nem mindig tudjuk.

De akkor is van oka a rossznak, ha nem tudjuk megválaszolni mi az? - Akkor is van oka.


Erre az okra ad egy filozófiai jellegű magyarázatot ez a szimbolikus történet, a bukott angyalok és a bűnbeesés mítosza a Teremtés könyvében (meg még néhány apokrifben).


Logikus ez a történet?

- Nem biztos, de nem is kell hogy az legyen. Ez nem tudományos értekezés, hanem művészet: szépirodalom, mítosz.


Ki lehetett volna találni más mitikus történetet is a rossz eredetére?

- Ki lehetett volna. Ki is találtak többet is.


Röviden ennyi. :)

Dante válaszai különben mindig jók, őt érdemes olvasni.

2016. jún. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!