Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet felismerni amikor...

Hogy lehet felismerni amikor egy vallás vagy egyház "hátterében" valójában a sátáni gonosz erők munkálkodnak és irányítanak és nem Isten?

Figyelt kérdés
Mi a legfőbb célja ebből a szempontból az ördögnek, sátánnak, kígyónak,mindegy, hogy hogy nevezzük meg?

2016. jún. 18. 11:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%

Nincs sem sátáni, sem isteni erő.

Az utasítások minősége alapján lehet ítélni.

Ami emberséges, az jó.

2016. jún. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%
Gyümölcseiről ismerszik meg, ezt mondta Krisztusunk is. Nézd meg a tagjaikat, azt teszik amit az Írás mond? Ők maguk tartózkodnak a politikától, háborúktol stb?
2016. jún. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Tisztelt #2!


Elnézésedet kérem de már nem a keresztes hadjáratok korszakában élünk, hogy így egy kalap alá minősítsd a kereszténységet az akkori felfogás szerint. :)

Azok az idők elmúltak és azóta bizony sok minden megváltozott a világban is és az egyházban is.

Egyébként meg Jézus maga mondta, hogy;


(Lk 20:25)

"Ő pedig monda nékik: Adjátok meg azért a mi a császáré, a császárnak, és a mi az Istené, az Istennek."


És ebben szerintem nem csak az fér bele, hogy kifizetjük az adókat és ezzel le van tudva az állammal szembeni kötelességünk hanem sok minden mást is jelenthet.

De, hogy visszatérjek a kérdéshez szerinted az ördög módszerei ilyen "egyoldalúak"?-tehát politika, háborúk és ennyi mert szerintem nem! Szerintem a módszerei most sokkal de sokkal kifinomulttabbak meg alattomosabbak mint valaha voltak.

Persze nem azt mondom, hogy azok nem az ő területei de az inkább egy szemfényvesztés, hogy elvegye a figyelmet a sokkal lényegesebb dolgokról, a lelkiekről!

Kitör egy háború itt, kitör egy háború ott és közben a háttérben a vallások terén jelennek meg az új keletű különböző kisegyházak amelyeknek most már nagyon könnyű a dolguk mert ugye itt van armageddon és csak úgy szedik a felkészületlen megrémített áldozataikat és ez a "pucs" egy célra van kitervelve, emberi lelkek begyűjtésére.


-Szóval megismétlem a kérdést;-Hogy lehet felismerni amikor egy vallás vagy egyház hátterében sátáni erők munkálkodnak?


Egyébként meg kösz a válaszokat!

2016. jún. 18. 13:16
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

A 42%-os tanú párti kollega ismét megmutatta a foga fehérjét, de hogy egyszerre válaszoljak a kérdésre is, ez nagyon egyszerű. Onnan lehet tudni, hogy túlzottan tisztának tűnik valami, a Sátán a Bibliában, a legnagyobb hittető, a legnagyobb hazug, és a legügyesebb trükk mester, alap pszichológia meg is magyarázza az egyszerű lebuktatást ebben az esetben is, ha valaki magát ügyesnek tartja az általában egyáltalán nem, vagy csak kicsit igaz, ha valaki nyugodtnak mondja magát másoknak, az ismét a személyiség zavar egyik jele, és az egyén sok minden csak éppen nem nyugodt jellemű, ezek tudományosan bizonyított tények, ha egy gyülekezet rendszeresen a saját tisztaságáról, és az általa folytonosan hangoztatott tanítások helyességéről beszél, akkor egészen biztosak lehettek mindannyian, hogy ott valami nagyon nem stimmel, ott van a Katolikus Egyház beismerte tévedéseit, beismerte a hibát, és ma is beismeri, próbálja ápolni a többi gyülekezettel a kapcsolatot, éhezőknek gyűjtéseket szerveznek, sorolhatnám mennyi mindent tettek le az asztalra, csak úgy ahogyan a Református, Baptista, és Ortodox egyházak is csak hogy párat említsek, de elismerik mindannyian, hogy egyes tagjai tettek helytelen dolgokat, egyikük sem él a folyamatos másokra mutogatás eszközével, és leginkább nem hangoztatják saját tökéletességüket.



Mely gyülekezetek tartják tanításukat tisztának, mely gyülekezetek hiszik, náluk van a megmenekülés kulcsa, és mely gyülekezetek töltik be a próféciákat?



Máté Evangéliuma 24. rész 23.

Ha valaki ezt mondja akkor néktek: Ímé, itt a Krisztus, vagy amott; ne higyjétek."


Tovább szűkítvén a skálát, melyik az egyetlen egy gyülekezet a fentebb idézet bibliai próféciának megfelel?


Szerintem mindannyian tudjuk a választ, ezt felesleges is tovább ragozni :)

2016. jún. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem lehet felismerni, kezdetben legalábbis.


Később pedig a gyümölcseikről lehet felismerni.

2016. jún. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#4/4


Értékesnek találom a választ és ment a zöld kéz.


Köszönöm!

2016. jún. 18. 14:20
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

Szervusz.


Ahhoz hogy ezt megtudjuk, Tudnunk kell az előzményeket.

Sátán, két dolgot állít.


1. Isten rossz "uralkodó", és megfosztja a teremtményeit a jó dolgoktól, bizonyos erkölcsi korlátok létezése miatt. S hazugnak is nevezi, aki becsapja az embereket.

Érdekes, hogy az emberrel szemben állítja az állatokról nem mond semmit.


2. Az ember nem önzetlen szeretetből van Isten mellett,s fogadja el mint "vezetőt", gondoskodót, hanem érdekből. S amint nem kapja meg amit akar, azonnal megtagadja Istenét, és fellázad ellene, hátat fordít életadó forrásának.


Mi a célja?

Nem feltétlen az, hogy megölje az embert, hiszen a halál a Bűnért jár, így ebből nincs haszna,

Isten vissza adhatja az életét bárkinek, aki erre jogosult a váltságot illetően.


Sátán nagy mestere a szemfényvesztésnek, s ha megnézzük a történteket, többnyire a Fizikai szemet látást használja fel, a csábításra. Valamint Függetlenség szellemét,


Ha az emberbe kialakul a kívánság arra amit rendes körülmények között nem lehet, már félig nyert ügye van, csak alkalom kell, hogy megszerezze, és a célt máris elérte,

Nem véletlen mondja János, hogy a világban levő dolgok a szem kívánsága, és az életben való javak fitogtatása nem az Atyától van.


A lényeg, hogy mindennel, amivel csak lehet, távol tartsa az egyént Isten, és szándéka megismerésétől, nem véletlen az sem, hogy ha mást nem, vallásokat hozat létre ennek szellemében, csak ne az eredeti Isteni elvárások és erkölcsi elvek szerint éljen az ember.


A Bábel tornyánál kialakult nyelvek össze zavarása után, az amúgy is Lázadó emberek szét széledésével, sikeresen alakította ki a "vallási" nézetek kialakulását.


Így az emberek az idő távlatából, ha tudatlanul is, de az Ő tervét, és Isten ellenes propagandáját, támogatják.


Hogyan lehet felismerni?

A Bibliában Isten mindent leíratott ahhoz, hogy jól felkészültek legyünk ennek a felismerésére, valamint mindig is felhasznált olyan hűséges embereket, akik segítséget nyújtottak ennek megértésében, és betartásában, és példaképek Ők, akik mindig is szemük előtt tartották, nem a saját kényelmüket, érdekeiket, hanem mások szellemi jólétét, s ezért fáradhatatlanul tettek is.

2016. jún. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%

S bocsánat a legfontosabb le maradt:


Jézus nagy hangsúlyt fektetett az Atyja nevének megszentelésére, és a királyságának létre jöttében támogatásában, amiben Ő a kinevezett királya.

Hiszen ez az egyedüli megoldása az emberiségnek.

És ezért nagy gonddal képezte ki a Tanítványait, hogy a földön mindenhol halljanak erről, azok is akiket az idő, és a körülmények más felé sodortak.


Jézusnak és a Tanítványoknak is ez volt legfontosabb az életükben, és ezért mindent háttérbe szorítva igyekeztek támogatni ezt.

(Máté 6:33) 33 Így tehát továbbra is keressétek először a királyságot és az Ő igazságosságát,. . .


Azoknak akiknek az életükben első helyen van ez, és az hogy Isten igazsága győzedelmeskedjen Sátán hazug állítása felett, egyénileg is és egységesen is, aktívan kiveszik a részüket ebből a feladatból, miközben már most igyekeznek helyesen élni ebben a világban.

2016. jún. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#5/6


Igen abban az esetben nem lehet felismerni ha nem vagyunk eléggé felkészültek és ez a legtöbb esetben így is van mert szinte soha nem lehet felkészülni a sátán ellen eléggé mert ha mi lépünk egyet akkor már ő is lépett és ezért tulajdonképpen mindig egy lépéssel előttünk jár. Ezért is tartom azt, hogy soha nem lenne szabad elhamarkodott döntéseket hozni ezen a téren (se) mert előbb utóbb úgyis észrevehető lesz a nyoma.

Én ezt úgy képzelem el mint egy sakk játszmát, lép Isten valamit az érdekünkben és akkor rögtön nemsokára rá lép a sátán. Mire nekünk a legtöbb balgatag emberiségnek sikerül megértenünk Isten akaratát addigra már sátán megelőzött és újra ott tartunk mint azelőtt. És szerintem ezért nem mondta ki még Isten az utolsó szavát mert még vannak megmenteni való lelkek.

-Persze ez az én saját elméletem nincs a hátam mögött egyetlen egyház sem akinek a tanaival szeretnék itt okoskodni. Ez nem azt jelenti, hogy én nem tartozom sehova, nekem is van vallásom de ettől függetlenül nekem is megvan a saját véleményem amit el szoktam mondani akár a hittestvéreimnek is és megbeszéljük ezeket a dolgokat a Biblia fényében.

-Visszatérve a kérdéshez még egy annyit elmondanák, hogy véleményem szerint a zűrzavar keltés is az egyik kitűnően alkalmazott csele az ördögnek.

Itt a kedves 4 válaszoló megemlítette a Jehova Tanúi egyházat, nos ha utána nézünk ennek az egyháznak a rövid történelmében felfedezhetjük azt a zűrzavart ami az egyházon belül történt az elmúlt évtizedekben és ami még napjainkban sincs másképp.

-Tényleg minden tökéletesnek tűnik kívülről ebben az egyházban mert egy egységes sok mosolygó meg kedves emberekből álló gyülekezetet látunk, de ha egy kicsit is "megkaparjuk" a felszínt már érzékelhetjük azokat a zűrzavarokat amiről beszéltem. Ott vannak a jóslataik,ott vannak az ide oda változtatások, és ott van a szervezet bálványozása.

Egy katolikusnak a kocsi kulcstartóján ott van egy kereszt, vagy Mária, vagy Jézus. Egy Jehova Tanújának ott van egy jw.org os matrica vagy akármi. Tehát ezeket az apróságokat (is) figyelembe kell venni;-szerintem!

-Én itt senkit nem szeretnék megbántani mert tényleg nem tisztem az ítélkezés csak egyszerűen beszélgetni szeretnék ezekről a dolgokról mert úgy gondolom, hogy minden ember üdvössége fontos és Jézus Krisztusnak az volt a kérése felénk, hogy ne hagyjuk a tévelygőket hanem tegyünk is értük valamit.

Persze jogosan kérdezhetne rám bárki, hogy honnan tudom, hogy az én vallásom az én utam az igazi, és erre egyszerű a válaszom;-onnan, hogy nem az enyém!

A Biblia ma már nem egy üldözött könyv hanem szinte minden házban megtalálható és semmi más nem kell ahhoz, hogy a Biblia fényében rá lehessen mutatni a hamis prófétákra vallásokra, meg a gonosz munkálkodásaira.


Ha valakit megsértettem élőre is bocsánatot kérek, de csak a véleményemet írtam le.

2016. jún. 18. 15:03
 10/15 A kérdező kommentje:

Tisztelt #7/9 válaszoló!


Hasznosnak találtam első válaszodat és ment a zöld kéz.

Ezt írod;


"A lényeg, hogy mindennel, amivel csak lehet, távol tartsa az egyént Isten, és szándéka megismerésétől, nem véletlen az sem, hogy ha mást nem, vallásokat hozat létre ennek szellemében, csak ne az eredeti Isteni elvárások és erkölcsi elvek szerint éljen az ember.

A Bábel tornyánál kialakult nyelvek össze zavarása után, az amúgy is Lázadó emberek szét széledésével, sikeresen alakította ki a "vallási" nézetek kialakulását.

Így az emberek az idő távlatából, ha tudatlanul is, de az Ő tervét, és Isten ellenes propagandáját, támogatják."


És ezzel egyet is értek az előző kommentemben erről beszéltem én is csak egy kicsit másképp.


Köszönöm a választ!

2016. jún. 18. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!