Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet kiszűrni a hamis...

Hogyan lehet kiszűrni a hamis tanítókat, akik azzal védekeznek az ellenük felhozott vádakra, hogy ez megvan írva és ebből is látszik, hogy Isten emberei, mert üldözik őket?

Figyelt kérdés
Ha valaki hamis tanító, akkor képes igazságnak feltüntetni a naiv embereknek a hazugságokat, amikkel Istentől akarják ellökni az embert. Honnan lehet őket mégis felismerni, ha azzal védekeznek, hogy abból is látszik, hogy Isten emberei, mert le akarják őket járatni, minden ellenük felhozott vád rágalmazás (bizonyítékok ellenére is) és akik támadják őket, azokat hazugnak és a sátán emberének mondják, miközben ők a hamis tanítók? Van valakinek ötlete? Vagy van bibliai ige arra, hogy ezeket a hitetőket le lehessen leplezni? Vagy Jézusra kell bízni a megtorlást?
2016. jún. 29. 17:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen Jézusra KELL bízni, hisz a Biblia azt tanítja, Ővé a ítélet joga! Az Atya át adta a ítélet jogát ezért Ő ítélkezik. :)
2016. jún. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor nekünk semmi dolgunk a hamis tanítókkal?
2016. jún. 29. 18:38
 3/12 anonim ***** válasza:
Gyümölcseikről ismerni meg őket.
2016. jún. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Annyi a dolgod (dolgunk), hogy a tanításaikat megítélhetjük (nem őket, mint embereket! Ezt sokan félre értik). Úgy ismered felőket, ha mást mondanak, mint ami a Bibliában áll. Teszem azt: "Jézus nem Isten" vagy "A biblia egy kitalálció csak azért van, hogy a katolikusok például, jót mulathassanak" vagy "Az a 7 apokriff irat, amit a katolikusok még pluszba a Bibliába be tettek, holott az eredeti szövegben Görög-ben, héber-ben nincs is" vagy végül "A Biblia hiányos, de én tudom a titkot". :) Mondjuk ezekre figyelmeztet az Írás is. :)
2016. jún. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 B2man ***** válasza:
Aki logikus érvekre hivatkozik. A vallásos hit inkább érzelem, mint értelem...(lehet vitázni!)
2016. jún. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ha a tanítást ítéli meg valaki, de az a tanítvány magára veszi és üldöztetést kiált, mert önmaga személyére veszi a kritikát, mint rosszindulatú rágalom, akkor mit lehet tenni?


Vagy ha családot szakít szét a hamis tanító? Akkor sem kell tenni semmit? Tegyük fel, hogy egész család betér abba a hamis tanításba, de az apa rájön a furfangra, az anya viszont bent marad és a hamis tanító a feleséget a férj ellen hergeli, mindeközben lejárató kampányt indít a férj ellen, meg is tiltja, hogy bárki szóljon hozzá egy bibliai versre hivatkozva, akkor sem kell mit tenni? Teljesen tanácstalan vagyok.

2016. jún. 29. 19:07
 7/12 anonim ***** válasza:
Ott kell hagyni őket a p*csába. Na az méltó megtorlás lenne, és lehet hogy úgy a családanya inkább magával viszi a férjét meg a gyerekeit, mint ezt. Ha biztos tudod hogy hamis, érzed (mert nem simulékony, makacs, kiállhatatlan, vádoló) de a többiek öt támogatják, akkor lépj le. Ha a gyerekek, a férj vagy feleség, meg minden nem hallgatnak rád, akkor nem is méltók arra, hanem csakis arra hogy őt kövessék, vele éljenek, mert hasonlók. De a legnagyobb kényszerités, amit megtehetsz velük szemben, ha ezzel fenyegetőzöl, hogy az életed árán is lelépsz, minthogy ilyenek mellett maradj. Ennél a legnagyobb az esély arra is hogy végül rád hallgatnak, mármint a nullához viszonyitva, másik esetbe pedig elnyered Isten áldását, mert kiálltál mellette.
2016. jún. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Ha a tanítást ítéli meg valaki, de az a tanítvány magára veszi és üldöztetést kiált, mert önmaga személyére veszi a kritikát, mint rosszindulatú rágalom, akkor mit lehet tenni?"


Nos, mindenkinek saját akarata van. Minden ember szabadakarattal bír. :) Ha ez történik, igazán mit tehetne az ember? Imádkozik érte mást nem tehet. Ha fáj neki az igazság (ezt én mondom nem az írás) akkor nem kell vele törődni. Igazán, az ilyen ember ezt saját józan akaratából teszi azt, hogy megsértődik és magára veszi. Saját magam tanúsíthatom, hogy sokan nagyon rossz néven veszik azt, hogy Jézus nem Isten, vagy például ha a Jehova Tanúit el küldöd (nem csúnyán!) hogy nem érdekel téged az, amit mondanak vagy valami más hasonló dolog. Hallottam embereket, akik elküldték a Jehova Tanúit, mert folyamatosan zaklatták őket és mondták nekik, hogy nem jöjjenek oda. Aztán a Jehova Tanúi azt mondták ezeknek az embereknek, hogy "ők ezzel meg akarták ölni", mert nem mehettek oda. Szóval, ezt hallva én úgy érzem az ilyen ember maga dönti el, hogy mit szeretne, és ha ő magára veszi, akkor sajnos magára vette, nincs mit tenned ezzel. :)


"Vagy ha családot szakít szét a hamis tanító? Akkor sem kell tenni semmit? Tegyük fel, hogy egész család betér abba a hamis tanításba, de az apa rájön a furfangra, az anya viszont bent marad és a hamis tanító a feleséget a férj ellen hergeli, mindeközben lejárató kampányt indít a férj ellen, meg is tiltja, hogy bárki szóljon hozzá egy bibliai versre hivatkozva, akkor sem kell mit tenni? Teljesen tanácstalan vagyok."



A Biblia azt tanítja, ha a férj áldott, de az asszony nem, akkor is áldott az asszony a férj álltal. Tehát, Isten azt áldja meg, aki elfogadta az ajándékát (Jézus meghalt a kereszten értünk) és annak családját is. Ha az a hamis próféta a családot a férj ellen (aki lehet keresztény is) fordítja vagy rosszat akar annak a férfinak, Istennek akar rosszat. Én azt mondom, az ilyen emberrel nem is szabad beszélni sem, a Szent Szellem megmutatja neked, vagy bárkinek, hogy az a próféta helyesen tanít-e vagy sem. Mint ahogy a Biblia is tanítja, a Szent Szellem magyaráz (János evangéliuma 14:26; 16:13 és Effézusi levél 1:17) Ő megmutat neked és megis magyaráz neked mindent. Az ilyen esetekben nem tehetsz mást csak azt, ha imádkozol azért az emberért, aki így Isten ellen beszél, hogy térjen meg. Az ilyen próféta maga sem tudja, hova tart! (igyekeztem, értelmesen megválaszolni, ám de magamat ismervén elsőre nem igen szokott menni, úgyhogy ha valamit nem értenél kérlek jelezd) :)

2016. jún. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Van konkrét utalás a Bibliában, hogy mit kell az ilyen emberekkel tenni:


"Az eretnek embert egy vagy két intés után kerüld" Tit 3:10

2016. jún. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Egy mondatot nem értettem csak: Aztán a Jehova Tanúi azt mondták ezeknek az embereknek, hogy "ők ezzel meg akarták ölni", mert nem mehettek oda.


Tehát ez a szabad akarat, hogy az ember saját döntése alapján van benne egy egyértelmű hibás tanban, a bizonyítékokat pedig támadásnak, zaklatásnak rágalmazásnak veszi?

2016. jún. 29. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!