Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Miért gondoljátok azt...

Hívők! Miért gondoljátok azt hogy isten létezik?

Figyelt kérdés

+

miért gondoljátok azt hogy létezik a túlvilág?

nem tudjátok elfogadni hogy csak egy életetek van ... ?



2016. jún. 30. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Mindegy, hogy Istennek, túlvilágnak vagy tudatalattinak és univerzumnak hívjuk, de azért, mert valamit nem látunk, nem érzékelünk, az nem azt jelenti, hogy az nincs is. A valóság a full leegyszerűsìtett materializmustól is éppen olyan távol áll, mint a keresztény dogmatizmustól, de tény, hogy a valós világ igen kicsiny részét ismerjük. Minden energiából van, mindennek van egy rezgése. És ebbéli különbözőségek teszik lehetővé a materialista tapasztalásokat is.
2016. jún. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

- Igen, létezik Isten.

- Igen, létezik túlvilág.

- Igen, egy életünk van.

De mit akarsz kérdezni?

2016. jún. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

Még nem unjátok ezeket a kérdéseket!?

Én nem csupán gondolom, hanem hiszem!

És azért hiszem mert meg bizonyosodtam, hogy Isten van és nem csupán egy véletlen műve vagyunk hanem igenis van egy Teremtőnk aki mindent meg alkotott.

És de igen azt el tudom fogadni, hogy csak egy életem van és pontosan itt a lényeg mert ez az egy élet lehet akár örökkévaló is. Jézus azt mondta, hogy aki hisz Ő benne soha meg nem hal.

2016. jún. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
"Hívők" ez a megszólításod, de most milyen hívőkre gondolsz? istenek melyekben hittek, és most is vannak híveik sokféle van, aztán van a kereszténységnek is külön, melyet ők egyedülinek tartanak, és Istenként van írva, de mivel azt írod, hogy hívők, így nehéz is erre válaszolni, hiszen minek a hívője? Én például a Druida valláshoz érzem magamnak a legközelebbit, és ha figyelembe vesszük, hogy a történelem során mindig jelen volt a spirituális út valamiféle elképzelése, gyakorlása, embereken történő fejlődése, így biztos vagyok benne, hogy az élet, képtelenség, hogy a testnek történő végső elhalásával vége lenne, egyébként ha így van, akkor is ez miért volna gond? Az amiről nem tudsz az már nem fáj, ha a tudománynak van igaza, és végleg megszűnik az ember létezni, az semmiféle negatívummal nem jár, alvás álmok nélkül, tudat nélkül, nem vagy, nem érzel, nincs hátránya.... De kétlem, hogy ez így volna, túl sok ember bizonyította életével, hogy több van az élet mögött, mint amennyit be lehet tudományosan bizonyítani, itt nem feltétlen Istenről, vagy istenekről beszélek, de akár ez is egy alternatíva.
2016. jún. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Mert ok nélkül nem történik semmi. Mindennek van egy kiváltó oka, de ahogy visszamegyünk az okok láncolatán akkor egy ponton elérjük azt az okot, Akinek nincs más oka. Mert mindent Ő okozott. Erre pedig csak egy intelligens lény képes.


A túlvilág egy tág fogalom, de hiszek egy olyan világ létezésében, amely túl van a fizikán és a tér-időn.


Én már régen elfogadtam, hogy egy életem van.

2016. júl. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Inkviziciós detektív ***** válasza:
100%

A materialistáknak van az a bohókás világképe, hogy a mindenség alulról szerveződött felfelé.


A materialisták szerint hogy lehet ennyire kreativ az anyag?

Miért gondolják azt, hogy fel tudta szervezni magát 150 billió sejtből álló emberré, és minden sejtbe bele tudott írni 280 kötet Bibliának megfelelő kémiai információt?

2016. júl. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Isten létezését részben saját tapasztalataim,részben alkotásán,a gyönyörű,jól megtervezett természeten keresztül hiszem.


Én nem hiszek túlvilági életben!

Én hiszek a test feltámadásában,és az örökéletben.

2016. aug. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Hadd kérdezzek vissza:


Az istentelenségben HÍVŐK-nek miként létezik olyan mérhetetlen vak hite,hogy ezt a bonyolult,gyönyörőséges világot az anyag maga hozta létre?

2016. aug. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!