Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyi időbe telik áttérni...

Mennyi időbe telik áttérni római katolikus vallásról ortodoxra?

Figyelt kérdés

Mindig is közelebb éreztem magamhoz az ortodoxiát mint a római katolikus vallást, és elhatároztam, hogy áttérek.

Ez mennyi időt vesz igénybe?


Ausztriában élek, a közelemben szerb ortodox templom van. Szóval ez nem probléma.

Baj az, ha katolikusként voltam elsőáldozó, és meg is vagyok bérmálva?


Még nem tudok érdeklődni, mert még nem mentem vissza, (itt vagyok Magyarországon jelenleg), de így kíváncsiságól kb mennyi időt vesz igénybe a betérés? Illetve jobban fogalmazva áttérés. Egyáltalán foglalkoznak ilyennel?

Vagy a betérés után adnak valami papírt/bejegyeznek valahova, hogy az egyházukhoz tartozom? Kíváncsi vagyok, persze nem ez a fontos.



2016. júl. 3. 21:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

ez függ a gyülekezettől, és az egyéntől is


ahogy az áttéré folyamata is, van ahol tételes tanításon kell átesned, van ahol csak annyit mondanak, hogy szerezz barátokat, járj el a programokra, és ha már ide tartozónak érzed magad akkor szólj


de ez függ az egyéntől is, mert pl ahova én járok aki különösebb háttértudás nélkül kezd el érdeklődni azt nyilván tanítják is, én meg mire ortodox templomot kerestem már egy vagon könyvet kiolvastam és vitát lefolytattam a témában, és a pap azt mondta, nekem már úgy tanulni nem kell

2016. júl. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Miket olvastál el amúgy? Kíváncsi vagyok, szívesen olvasnék én is.
2016. júl. 3. 21:59
 3/21 A kérdező kommentje:

És aki betér azt bejegyzik valahova, vagy adnak valami papírt?

Nem fontos, csak pl bérmálásnál adtak, de az nem nálam van.

2016. júl. 3. 21:59
 4/21 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem írják, ez konkrét esettől függ. Ha lehet valami átlagot mondani, akkor minimum 1, maximum 2 év, de eltérések lehetnek mindkét irányba. Attól kezdve, hogy rendszeresen eljársz egy közösségbe már oda tartozol, ha formálisan még nem is tértél át :) Az, hogy voltál elsőáldozó és bérmálkoztál, az természetesen nem baj.
2016. júl. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Igen, anyakönyvezés az van.
2016. júl. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
és ha a pap úgvy gondolja, hogy betérhetek, akkor van valami ceremónia? Vagy mi?
2016. júl. 3. 22:01
 7/21 A kérdező kommentje:
Amúgy az ortodox egyházak mind ugyanazok (orosz, szerb, román, stb.) csak a nyelv más, vagy szertartásbeli/tanításbeli különbségek is vannak? Mint például a katolikusok és az evangélikusok/reformátusok között?
2016. júl. 3. 22:05
 8/21 anonim ***** válasza:

Szia!

6 hónaptól 2év is lehet,ez attól is függ hova jársz.

Az áttérés egy lelki folyamat is főleg akkor ha katolikusként gyakoroltad a hitedet,nem csak megkereszteltek.

Szorgalmasan eljársz a liturgiákra olvasad a könyveket. Általában az a gyakorlat hogy személyesen készítenek fel.

2016. júl. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

amúgy arra számíts, hogy az nem feltétlenül tetszetős indok az áttérésre az ő szempontjukból ,hogy "hát mert ez így szebb asszem" vagy ilyesmi :D


meg sajnos az ortodoxiát is emberek csinálják, szóval azért át kell esnek ezen is, mire meghozol egy végleges döntést


de hogy válaszoljak:


először is kb minden ami ókereszténység, mert az ortodoxia azon alapul, "minél régebbi annál ortodoxabb, egészeb a bibliáig" gondoltam korábban, de aztán rájöttem hogy ez nem valami merevség vagy ilyesmi, hanem az ortodoxiának van egy olyan alapvelve, hogy mindig meg kell maradni az eredetinél és csak akkor és annyit változtatni és csak formailag ha nagyon kell, pl az ortodoxia szerint az első 7 egyetemes zsinat nem alkotott semmi újat, pusztán megvédte az apostoli tanítást


ha nem vagy tisztában az első 7 egyetemes zsinattal, vagy csak nem pontosan érted hogy most mik voltak ezek a viták akkor mindenképpen olvasd el ezt:


[link]


vagy legalább is az elejét, mert ez közérthetően magyarázza el, és egy ortodoxnak tudnia kell ezeket nagyjából(de szerintem minden kereszténynek) ugyan protestáns kiadvány, de mindig élesen elkülöníthető, hogy mi a tiszta történelem és mi a szerző véleménye



aztán:


Ogiditra könyvsorozat bármelyik része


[link]


[link]



[link]


[link]


[link]


[link]

2016. júl. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Katolikusoknak ha volt keresztség és bérmálás akkor egy áttérési szertartás keretében befogadnak a Szent Orthodox Egyházba akkortól lehet majd ott gyónni és áldozni is. Addig ezt a kettőt nem de minden másban részt vehetsz,ezt el fogják mondani is ha beszélsz a pappal.
2016. júl. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!