Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azt bizonyitja-e Jézus csodái,...

Azt bizonyitja-e Jézus csodái, hogy ő az Isten?

Figyelt kérdés

2016. júl. 10. 23:26
1 2
 1/12 Ozmium42 ***** válasza:
35%
Azt bizonyítja, hogy ügyes bűvész. Ettől lehet Isten is, vagy bármi, amit akarsz. A papír bármit elbír.
2016. júl. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

Természetesen. A Zsidó írástudóknál volt 3 szabály, amit csak a Messiás (Isten) tudott megtenni. 1.: Holtat feltámasztani

2.: Születésétől fogva vakot meggyógyítani

3.: Feltámadni a halottak közül

Jézus mindhármat megtette (Lázár feltámasztása: János evangéliuma 11:1-54, Születésétől fogva vak meggyógyítása: János evangéliuma 9:1-12, és 3. nap feltámadt összes evangélium) mégsem hitték el a farizeusok, azt hogy Ő Isten maga. :)

2016. júl. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
Mi bizonyítja Jézus csodáit?
2016. júl. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Több történelmi írás maradt fenn egy bizonyos Cherstusról (avagy krisztusról) aki az első században élt. Egy gondos római írnok emlékezik meg az esetről Tacitus. (Cornelius Tacitus, The Annals, BOOK XV, chapter 44) Ebben olvashat erről az ember többet. Többek közt ez is, de rengeteg fenn maradt írás van Jézus Krisztusról. A legértékelhetőbb/legnagyobb bizonyíték így is a Biblia.
2016. júl. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%

Jézusról Flavius írt először, de ő is 50 évvel később élt, és már ő is a Bibliából vette (mármint az elődjéből).

A többiek meg mind tőle idéztek, vagy szintén a Bibliából.


Amúgy egy csoda nem bizonyít semmi ilyet. Aki csinálja, lehet varázsló, bűvész, földönkívüli, sátán, isten, stb.

Vagy lehet mesehős is.

2016. júl. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
9%

Nem.


Jézus Istentől kapott hatalommal végzi, amit kapott az Atyjától, mert egyénileg nem rendelkezik vele.

S csak arra használhatja ami egezik a Teremtő szándékával.

Saját kezdeményezése nincs, és nem is indít egyéni tervet, csak ami az Atya kedvére van.

2016. júl. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"S csak arra használhatja ami egezik a Teremtő szándékával. "

Ő teremtett mindent, de ne is foglalkozz vele.

2016. júl. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 KZitus ***** válasza:

Szia


Nem azt bizonyítja. De hogy mit bizonyítanak a tettei, azt ő maga mondja elneked :

" Jézus azért még ezt mondta nekik válaszul: „Bizony, bizony mondom nektek, a Fiú semmit sem tehet a maga kezdeményezéséből, hanem csak amit lát, hogy az Atya tesz. Mert amiket Az tesz, azokat teszi hasonlóképpen a Fiú is. Mert az Atya vonzalmat érez a Fiú iránt, és megmutatja neki mindazt, amit ő maga tesz, és ezeknél nagyobb cselekedeteket is mutat majd neki, hogy álmélkodjatok. Mert ahogy az Atya feltámasztja a halottakat, és megeleveníti őket, úgy a Fiú is megeleveníti azokat, akiket akar. Mert az Atya senkit sem ítél, hanem az egész ítélkezést a Fiúnak adta át, hogy mindenki tisztelje a Fiút, mint ahogy az Atyát is tisztelik. Aki nem tiszteli a Fiút, nem tiszteli az Atyát sem, aki küldte őt. Bizony, bizony mondom nektek, aki hallja a szavamat, és hisz annak, aki küldött engem, örök élete van, és nem kerül ítélet alá, hanem átment a halálból az életbe." János 5:19-25

2016. júl. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kedves Zitus, én tudom, hogy nagyon nehéz megérteni a Bibliát, de amit te ide most beírtál az egy az egyben leírja, hogy: "...úgy tiszteljetek engem ahogyan az Atyát tisztelitek..." Itt is kimondta, hogy Ő maga Isten. Például: Én azt mondom, hogy jöttem a Király nevében, de aki nem úgy tisztel engem, mint a Királyt magát, akkor magát a Királyt sem tiszteli. Ez neked mit mond? Hát nem azt, hogy én vagyok a Király is? Tisztelje a királyt a nép annyira, mint engem, és engem tiszteljen annyira a nép, mint a királyt. Egyébként, ebben nagyon nem akarok bele menni mert úgy sem tudjátok felfogni mindezt, mivel nektek a szentkönyvetek nem a Biblia, hanem az Őrtorony "nagyszerű" vállalkozói napilap.
2016. júl. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A Kérdezőtől pedig, elnézést az OFF-ért. :)
2016. júl. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!