Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azonos_e Jézus az ószövetségi...

Azonos_e Jézus az ószövetségi Jehovával?

Figyelt kérdés

2016. júl. 11. 10:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen azonos. Ezt pedig a Biblia alapján mutatom be Neked.


Az azonosítást János apostol végezte el János evangéliuma 12. fejezet 37-43 verseiben:


"Noha ennyi jelt tett előttük, mégsem hittek benne, hogy beteljesedjék Ézsaiás próféta szava, amely így hangzik: „Uram, ki hitt a mi beszédünknek, és az Úr karjának ereje ki előtt lett nyilvánvalóvá?” Azért nem tudtak hinni, mert Ézsaiás ezt is mondta: „Megvakította a szemüket, és megkeményítette a szívüket, hogy szemükkel ne lássanak és szívükkel ne értsenek, hogy meg ne térjenek, és meg ne gyógyítsam őket.” Ezeket mondta Ézsaiás, mert látta az ő dicsőségét, és őróla szólt. Jóllehet a vezetők közül is sokan hittek benne, mégsem vallották meg ezt a farizeusok miatt, nehogy kizárják őket a zsinagógából; mert többre becsülték az emberektől nyert dicsőséget, mint az Isten dicsőségét."


Most olvassuk el Ézsaiás könyvéből a 6. fejezet 1-10 verseiben az idézett verseket a szövegkörnyezetükben:


"Uzzijjá király halála évében láttam az Urat (JHVH), amint egy trónon ült. Magasztos volt és felséges; palástja betöltötte a templomot. Szeráfok álltak mellette, hat-hat szárnya volt mindegyiknek: kettővel az arcát takarta el, kettővel a lábát takarta el, kettővel pedig repült. Ezt harsogták egymásnak felváltva: Szent, szent, szent a Seregek Ura, dicsősége betölti az egész földet! A hangos kiáltástól megremegtek a küszöbök eresztékei, és a templom megtelt füsttel. Ekkor megszólaltam: Jaj nekem! Elvesztem, mert tisztátalan ajkú vagyok, és tisztátalan ajkú nép között lakom. Hiszen a Királyt, a Seregek Urát látták szemeim! Ekkor odarepült hozzám egy szeráf, kezében parázs volt, amelyet fogóval vett le az oltárról. Számhoz érintette, és ezt mondta: Íme, ez megérintette ajkadat, bűnöd el van véve, vétked meg van bocsátva. Majd az Úr (JHVH) szavát hallottam, amint ezt kérdezi: Kit küldjek el, ki lesz a követünk? Én ezt mondtam: Itt vagyok, engem küldj! Ő így felelt: Menj, és mondd meg ennek a népnek: Hallván halljatok, de ne értsetek, látván lássatok, de ne ismerjetek! Tedd kövérré e nép szívét, tedd süketté a fülét, és kösd be a szemét, hogy szemével ne lásson, fülével ne halljon, szívével ne értsen, és megtérve meg ne gyógyuljon."


Ézsaiás János apostol szerint Jézus dicsőségét látta és Róla szólt.


Üdv. Péter

2016. júl. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Az Atya adja a Fiának a királyságot, és nem Jézus saját magának.

Az Isten nevének eltávolítása a Bibliából, hozzá járult a háromság dogmájának kialakulásához, amiért az egyházak a felelősek.


S azt is elfelejtik, hogy azért mert valaki kap valamit egy felettestől egy időre, attól nem lesz egylényegű vele. Hanem az Isten szándékát Ő is támogatja, azáltal, hogy a kapott hatalmat, Isten akarata szerint gyakorolja, és nem saját kezdeményezéséből.

2016. júl. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

(János 8:29) 29 És aki küldött engem, velem van; nem hagyott magamra, mert mindig azt teszem, ami kedvére van.”


Jézust nem hagyta magár az Atyja, hanem a szellemével támogatja, Ezért szereti az Atyja, a szót fogadó Fiát, és nem saját magát szereti, mert az értelmetlen volna

2016. júl. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

(Héberek 1:9) 9 Szeretted az igazságosságot, és gyűlölted a törvénytelenséget. Ezért kent fel az Isten, a te Istened, az ujjongás olajával társaidnál inkább.. . .


Ez a vers is bizonyítja, hogy Jézus nem egyenlő az Atyával, és nem rendelkezik saját hatalommal.


Ez azért mondható el, mert maga Jehova kente fel őt, de nem olajjal, hanem szent szellemmel, és nem földi királyságra, hanem égire, ráadásul még a főpapi tisztséget is megkapta az égben (Héb 1:9; Zs 45:7).

A törvénytelenség iránti gyűlöletét azzal mutatta ki, hogy leleplezte annak szándékos gyakorlóit — a hamis vallási vezetőket. Ismételten képmutatóknak jelentette ki őket


S ha az Övé lenne, nem kellene vissza adni, hanem továbbra is "hárman" gyakorolhatnák ezt, de a vers rá világit, hogy vissza kell adnia a hatalmat Istenének.

Aki egyedül lesz mindenkinek minden. s nem hárman.

2016. júl. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 szp72 ***** válasza:

#8-nak


@ De mivel az Atya teljes mindenét odaadja a fiúnak.Hát ez mi emberi király váltás?Ha mindenét odaadta akkor az Atya megüresitette magát nincs semmije,fölösleges lett.Na ne!Létrehoztad a tudományodat,Jézus Isten és az igaz Isten már nincs is.


Igen, az Atya annyira szereti a Fiát, hogy mindenét odaadja. S valóban a Fiú visszaélhetne ezzel, de nem ezt teszi, hanem ő is annyira szereti az Atyát, ahogy az Atya őt. A két személy teljes önátadással szeret, ezért birtokolja a két személy egy és ugyanazon isteni lényeget, egy és ugyanazon isteni szellemet vagy más szóval lelket.


A két isteni személy annyira egy, hogy az egyetlen közös Lelkük valójában már egy külön személy, a Szentlélek. A Szentlélek az Atya és a Fiú Lelke, de nem az Atya és nem is a Fiú, hanem a kettőjük szétválaszthatatlan egysége.

2016. júl. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

15#.Csodálom az erőfeszítésedet,az egyből nem egyet hanem három Istent hozol létre.Hol irja a biblia,hogy egy Isten isz.300-ig elég volt, azota nem elég? Miért nem?

Remélem nem Isten a hibás ezért,még csak Jézus sem.Vagy ugyhiszed Isten fáradt öreg és ha nem váltod le, de isteneket raksz melé,hogy a munka tovább Menjen.

Ne tedd Isten ha eltudta végezni a dolgát a háromság mejelenéséig azután is tudja végezni.

Te kicsi vagy ahoz,hogy az Isteni elrendezésbe beavatkozz.Inkább áldását veszited.

Elég nehéz a biblia egyenes megértése is nem,hogy minden ötletet ami az emberek agyábol kipattan,azt is hozzátenni.

2016. júl. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nézzük meg a bizonyítékokat!


7Töltsd el orczájukat gyalázattal, hogy keressék Uram a te nevedet!

18Szégyenüljenek meg és rémüljenek el örökké, és piruljanak és pusztuljanak,

19Hogy megtudják, hogy te, a kinek neve Jehova, egymagad vagy felséges Isten az egész földön.



Ez elég egyértelmű.

Ezékiel könyve:

24És hallám szárnyaik zúgását, mint sok vizeknek zúgását, úgy mint a Mindenhatónak hangját, mikor járnak vala, zúgás hangját, mint valami tábornak zúgását; mikor állának, leeresztik vala szárnyaikat. 25És lőn kiáltás a mennyezeten felül, a mely vala fejök felett, és ők megállván, leeresztik vala szárnyaikat. 26És a mennyezeten felül, a mely fejök felett vala, látszék mint valami zafirkő, királyi széknek formája, és a királyi széknek formáján látszék mint egy ember formája azon felül; 27És látám izzó érczként ragyogni, a melyet, mintha tűz vett volna körül derekának alakjától fogva és fölfelé; és derekának alakjától fogva és lefelé látám, mintha tűz volna. És fényesség vala körülötte, 28Mint a milyen a szivárvány, mely a felhőben szokott lenni esős időben, olyan vala a fényesség köröskörül. Ilyen vala az Úr dicsőségének formája, és látám, és orczámra esém, és hallám egy szólónak szavát.

Nézzük meg az Újszv.ben is:


2Hogy vígasztalást vegyen az ő szívök, egybeköttetvén a szeretetben, és hogy eljussanak az értelem meggyőződésének teljes gazdagságára, az Isten és az Atya és a Krisztus ama titkának megismerésére, 3A melyben van a bölcsességnek és ismeretnek minden kincse elrejtve. 4Ezt pedig azért mondom, hogy valaki titeket rá ne szedjen hitető beszéddel. 5Mert jóllehet testben távol vagyok tőletek, mindazáltal lélekben veletek vagyok, örülvén és látván ti köztetek a jó rendet és Krisztusba vetett hiteteknek erősségét. 6Azért, a miképen vettétek a Krisztus Jézust, az Urat, akképen járjatok Ő benne, 7Meggyökerezvén és tovább épülvén Ő benne, és megerősödvén a hitben, a miképen arra taníttattatok, bővölködvén abban hálaadással. 8Meglássátok, hogy senki ne legyen, a ki bennetek zsákmányt vet a bölcselkedés és üres csalás által, mely emberek rendelése szerint, a világ elemi tanításai szerint, és nem a Krisztus szerint való: 9Mert Ő benne lakozik az istenségnek egész teljessége testileg, 10És ti Ő benne vagytok bételjesedve, a ki feje minden fejedelemségnek és hatalmasságnak;


Jézus Krisztus kijelentése, a melyet adott néki az Isten, hogy megmutassa az ő szolgáinak, a miknek meg kell lenniök hamar: Ő pedig elküldvén azt az ő angyala által, megjelenté az ő szolgájának Jánosnak, 2A ki bizonyságot tett az Isten beszédéről és Jézus Krisztus bizonyságtételéről, mindenről, a mit látott. 3Boldog, a ki olvassa, és a kik hallgatják e prófétálásnak beszédeit, és megtartják azokat, a melyek megírattak abban; mert az idő közel van. 4János a hét gyülekezetnek, a mely Ázsiában van: Kegyelem néktek és békesség attól, a ki van, a ki vala és a ki eljövendő; és a hét lélektől, a mely az ő királyiszéke előtt van, 5És a Jézus Krisztustól, a ki a hű tanúbizonyság, a halottak közül az elsőszülött, és a föld királyainak fejedelme. Annak, a ki minket szeretett, és megmosott bennünket a mi bűneinkből az ő vére által, 6És tett minket királyokká és papokká az ő Istenének és Atyjának: annak dicsőség és hatalom mind örökkön örökké! Ámen. 7Ímé eljő a felhőkkel; és minden szem meglátja őt, még a kik őt által szegezték is; és siratja őt e földnek minden nemzetsége. Úgy van. Ámen. 8Én vagyok az Alfa és az Omega, kezdet és vég, ezt mondja az Úr, a ki van és a ki vala és a ki eljövendő, a Mindenható.


És a hét gyertyatartó között hasonlót az ember Fiához, bokáig érő ruhába öltözve, és mellénél aranyövvel körülövezve. 14Az ő feje pedig és a haja fehér vala, mint a fehér gyapjú, mint a hó; és a szemei olyanok, mint a tűzláng; 15És a lábai hasonlók valának az izzó fényű érczhez, mintha kemenczében tüzesedtek volna meg; a szava pedig olyan, mint a sok vizek zúgása. 16Vala pedig a jobb kezében hét csillag; és a szájából kétélű éles kard jő vala ki; és az ő orczája, mint a nap a mikor fénylik az ő erejében. 17Mikor pedig láttam őt, leesém az ő lábaihoz, mint egy holt. És reám veté az ő jobbkezét, mondván nékem: Ne félj; én vagyok az Első és az Utolsó, 18És az Élő; pedig halott valék, és ímé élek örökkön örökké Ámen, és nálam vannak a pokolnak és a halálnak kulcsai.


Aki nem tudja felismerni Jehovát Jézusban ,az vak,rövidlátó,és még a bűneiben él.

Kérje Jézust ,hogy nyissa meg a szemét!!

2016. júl. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Inkviziciós detektív ***** válasza:

Igen Jézus azonos JHWH-val.

Csak szemellenző nélkül kell olvasni az Ószövetséget.


Pl ajánlom egy röpke áttekintésre a II.Mózes 3:2-14-es versig. Nagyon figyelemre méltó ebben a részben, hogy itt a 2-es vers sserint az Úr (JHWH) "angyala" jelent meg Mózesnek a lángoló csipkebokorban, akit pár verssel lejjebb a szöveg Istenként mutat be, Ő pedig magát JHWH-nak (VAGYOK) nevezte.

2016. júl. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!