Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidó vallásban mikortól...

A zsidó vallásban mikortól nincs áldozat bemutatása Istennek? Tradicionális zsidó felekezetek miért nem tartják ezt az előírást még?

Figyelt kérdés

Bibliában többször előfordul ez. Tehát ha valaki hagyomány szerint gyakorolja a rítust akkor ezt is megkellene tennie.


(Tudom már mai szemmel a környezetvédelemnek nem felel meg.)



2016. júl. 14. 17:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"1. NINCS KIRÁLYUK"


- Egy ember volt, akire azt mondták, a zsidók királya. Na, ki volt az?

De egyébként mióta feltétele egy vallásnak, hogy királya legyen? Királya országoknak van, nem vallásuk.


"2. NINCS PAPSÁGUK "


- A leírtak ellenére a rabbik élnek és virulnak, a zsidó vallásos élet kulcsfigurái.


"3. NINCSENEK PRÓFÉTÁIK "


- Ha van Biblia a kezedben, nézd már meg a tartalomjegyzéket, az ott szereplő neveket...

De nem is értem, mit mondasz: most szerinted Jézus az, akit Ézsaiás - ő is próféta - megjövendölt, vagy sem? Az egy dolog, hogy a zsidók - jogosan - nem ismerik őt el, de Te mint okos keresztény nem gondolod, hogy ő a zsidó messiás?

Ja, és nem jött utána senki: Jézus tanítványai meg voltak győződve arról, hogy hamarosan visszatér. Lassan 2000 év telt el, azóta tucatnyiszor meg lett jövendölve a második eljövetel. Nem kezd kissé kínos lenni ez? Nem kellene lassan belátni, hogy nem jön vissza, és hogy mégis csak a zsidóknak volt igazuk?

2016. júl. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"Ha nincs templom nincs pap ez logikus.

Hisz a rabbi a tanító."


- Nem, ez nem logikus. Ez hamis premisszákra épülő önigazolás.

2016. júl. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

A 3-as válasz teljesen korrekt. Az áldozási rítusnak számos feltétele van, nem csak magának az állatnak a levágása. Megfelelő időpontban, megfelelő módon, meghatározott imák kíséretében és a megfelelő helyen kell az áldozatot bemutatni.


Ezek közül a megfelelő hely már nem létezik, így az áldozatbemutatás fizikailag is lehetetlenség, a templom esetleges újjáépítéséig. Addig csak a valódi áldozatot helyettesítő szimbolikus "áldozatról" lehet beszélni, ezeket szintén említette a 3. válaszoló.


Papság sincsen jelenleg, ez azonban nem probléma, mert a kohaniták és a leviták számon tartják a származásukat. Tehát ha felépülne a templom, az arra megfelelő emberek el tudnák látni a papi szolgálatot.


Egyébként Izraelben széleskörű közadakozás folyik az új templom felépítésére, már rengeteg pénz össze is jött. A probléma viszont az, hogy a Templom-hegy a palesztinok kezén van és Jordánia is erősen felügyeli, hogy a jelenlegi világörökségi státusza változatlan formában megmaradjon.

2016. júl. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

#Kérdező:


Hát főrabbi van Izraelbe ,kettő. Az askenázi és a szefárdi. De kohén hágádol (főpapa) már tényleg nincs.


De a lényeg ,hogy az az áldozás ami az Exodus előtt volt teljesen ki veszett. De helyette vannak böjtök és írtam is a kápárot ,illetve a tyúk nyakának a csontját ,illetve a combját (meg céklát).


#10:


Akkor vegyük sorjába.


"1. NINCS KIRÁLYUK


Megjövendölték, hogy mikor megérkezik a Messiás, akkor Dávid király vérvonala kihal. A Messiás megérkezett, és azt mondta ő a zsidók királya, ő Dávid vérvonalának a folytatása, de a zsidók megölték őt, megölték a királyukat, és Jézusnak nem volt utódja. Dávid király vérvonala kihalt. "


Mint a legtöbb tradicionális áldásnál azt mondjuk "Áldott vagy te Örökkévaló ,ki a világ királya..."


Először is. Leszeretném szögezni ,hogy én személy szerint nem hiszek Messiásba. Az adott részbe amiről a Messiást leginkább az ortodoxok ,de mások is levezetik (konzervatívok,karaiták...stb) ott konkrétan "Messiás" nincs megemlítve. Az adott rész egy olyan személyről (vezetőről) beszél ,aki szerény és nincs magával eltelve. Szerénységét még az is jelképezi ,hogy nem fehér paripán lovagol ,hanem szamár háton teszi útjait. Meglátásom szerint itt nem az "eljövendő Messiásról" van szó ,hanem az olyan vezetőkről ,akik megtesznek mindent ,hogy a közösség a tóra útján (átvitt értelembe) legyen.


Jézusról:


A Dávidi származás "ténye" a "király" jelzőből ered.

Azaz ,mint írtam egy vezetőről van szó (konkrétabban királyt említett a szöveg).

Ami azt illeti Jézus valóban Dávid házából származhatott (legalábbis a leletek szerint) ,de egyáltalán nem tartotta senki őt "királynak". Persze később voltak olyanok akik keresztények lettek ,de ez más kérdés. Amúgy akkori nagyobb rabbik között senki sem találta őt "királynak".

Inkább a rómaiak hitték őt annak ,mivel zsidó származású volt és ők azt hitték ,hogy ő az akkori zsidóság "prófétált" Messiása. Ahogy én tudom a keresztjére rá is írták azt héberül ,hogy "Jézus, a zsidók Messiása és királya" (azt hiszem valahogy így van ,egyébként a szavak kezdő betűiből kijön A Név).

És ,mint milliószor ,most is leírom ,hogy Jézust nem az ókori zsidók ölték meg ,hanem a római katonák.


"2. NINCS PAPSÁGUK


Krisztus után 70-ben a rómaiak újra lerombolták a zsidó templomot, és elveszett az összes feljegyzésük arról, ami azt igazolta, hogy a papságuk Levi törzséből származik. Ha ezt a papság nem tudja bizonyítani, akkor nem lehetnek papok. Papság nélkül pedig a templomuk újjáépítése nem lehetséges. Ézsaiás és Malakiás próféta pedig azt mondta, hogy a zsidó papok helyét átveszik a gójok. "


Mi az ,hogy nem tudják bizonyítani a léviták származását?

Az egyetlen egy törzs származása amit biztosan tudunk az Lévi törzse (és az abból kivált kohanitáké).

A lévitáknak ma olyan neveik vannak ,mint Leviev,Levy,Lewy,Löwy,Löw,Gurevics,Horowitz,Hurwitz,Sagan,Segall....stb

És mint írtam a kohanitáké származását is tudjuk.

Ézsaiás és Malakiás próféta meg nem írt sehol ilyet. Nem tudom honnan veszed ,de kíváncsi vagyok.


"3. NINCSENEK PRÓFÉTÁIK


Jézus után egyetlen próféta sem érkezett a zsidósághoz, ellentétben a kereszténységgel. "


Jézust a zsidóság egyáltalán nem fogadja el prófétának ,meg úgy semminek se. Mivel ellentétesek a zsidó hittel a tanításai. Az ismertebb próféták után (12 próféta,Dániel..stb) már nem voltak próféták ,így Jézus zsidó szemszögből nézve még prófétának sem próféta. A muszlimok fogadják el prófétának Mohammed,Musza (Mózes ,mesterünk) és Ibráhim (Ábrahám ,atyánk) mellet.


"Mivel a zsidóság VOLT Isten kiválasztott népe, de letértek erről az útról és megalkudtak a Sátánnal, ezért érkezett Jézus, hogy visszatérítse őket, de megölték őt. "


Ez úgy ahogy van hülyeség. Már a kiválasztottságról is ,mint úgy írni ,hogy volt.

De a kiválasztottság nem ki ,hanem elválasztottságot jelent (nem negatív értelembe). Azaz úgy értve ,nekünk más kultúránk van. Értsd: A hávdálá (szombat záró) áldásban is megemlítjük "Áldott vagy te Örökkévaló ,ki elválasztotta...Izraelt más népektől...".


Arról ,hogy mit értesz az alatt ,hogy "letértek az útról" és "megalkudtak a Sátánnal" gőzzöm sincs.


De Sátánba létezésében sem hiszek ,mert teljesen értelmetlen lenne. I-ten magából mégis miért teremtett volna egy pont olyan erőt ,mint ő csak primitív alternatívába? Hisz Ő mindenható...


"A judaizmus mind a mai napig a valódi sátánizmust jelképezi, és ebből a sátánizmusból nőtt ki valamiféle féregnyúlvány, amire az átlag vallásos zsidók hivatkozhatnak, mint "judaizmus". "


Ez pedig még nagyobb hülyeség.


A kép pedig nagyon aranyos ,de kb. annyira tudom komolyan venni ,mint a Fogtündér létezését. :DD


"Nem véletlen nevezik a sátán "szent házát" a "Sátán Zsinagógájának". "


Azt valószínűleg az szöveg írója elkeseredettségében írhatta ,az olyan zsidókról akik szerinte "rossz úton" járnak (mert nem akartak keresztényként megtérni). De ez csak az én következtetésem (legalábbis mikor olvastam azt a részt nekem ez jött le).


"Mivel ők a valódi sátánizmust gyakorolják, ezért a pedofília, ember és gyermekáldozat, okkultizmus az ünnepeik része. "


Ez nem csak szimplán hülyeség ,hanem egyenesen gusztustalan hülyeség.


Szóval kb. ennyit ezekről az ún. "tényekről".

2016. júl. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

# 13


"Jézus tanítványai meg voltak győződve arról, hogy hamarosan visszatér."


Ez hülyeség, urban legend. Világosan írva vagyon, hogy senkinek nem lehetnek ismeretei a második eljövetel időpontjáról. Éppen ezért az egyházatyák egyáltalán nem is foglalkoztak ezzel a kérdéssel.



"Lassan 2000 év telt el, azóta tucatnyiszor meg lett jövendölve a második eljövetel."


Persze, komolytalan (és eretneknek számító) szektavezérek. De egyetlen mértékadó teológus sem mondott ilyesmit.


"Nem kellene lassan belátni, hogy nem jön vissza, és hogy mégis csak a zsidóknak volt igazuk?"


Mármint abban, van igazuk, hogy még mindig várják a messiást? De akkor mégiscsak jönnie kell, nemde?

Ehhez képest az már másodlagos, hogy ez az első eljövetele lesz-e vagy már a visszatérése. De ez úgyis ki fog derülni. :)

2016. júl. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszi, de sztem nem kell megvédeni zsidó vallást, megvédi az magát.
2016. júl. 14. 19:45
 17/20 anonim ***** válasza:

"Köszi, de sztem nem kell megvédeni zsidó vallást, megvédi az magát."


:DDD

2016. júl. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nyugodtan le lehet pontozgatni, de sajnos az egyházatyák akkor sem jósolgatták meg Krisztus második eljövetelének időpontját.


Aki nem hiszi, olvasgassa csak az egyházatyák műveit. Meg fog lepődni, hogy mennyire más képet fog kapni a kereszténységről, mint ahogy azt a kocsmafolklórból hallotta :)))

2016. júl. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Kérdezo!


Már írták, de nem árt megismételni:


Az áldozatbemutatás a zentélyhez ( Bét HaMikdás ) kötõdött, így annak lerombolásával lehetetlenné vált ez az oka.


"Tehát ha valaki hagyomány szerint gyakorolja a rítust akkor ezt is megkellene tennie. "

Mint fenitbõl látható: NEM.


A kápárot nem áldozás: a kakast a fejük fölött fprgatják és közben azt mondják, hogy az vigy el a bûneiket. Ez nem vallási elõírás, hanem hagyomány. Azonban ezzel egyenértékû, ha kakas helyett bugyorba kötött pénzt forgatnak, amit aztán a hitközség, vagy a zsinagóga céljaira adományoznak.

2016. júl. 18. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A történeti igazság része,hogy a zsidók,hozzávetőleg Kru.83-ig,tehát a jeruzsálemi szentély lerombolása után 13 évig bemutattak áldozatot "szentsátorban".

A pusztai vándorlás szentélye mintájára készítették,azonban ebben is abbamaradt a politikai körülmények miatt.

Így azoknak a zsidóknak,akik Jézust nem fogadták-fogadják el Messiásnak,nincs megoldásuk bűneikre,bűntudatukra.Mintegy 2000 éve rakódik,generalizálódik bűntudatuk.Ezért félnek mindentől,és mindenkitől,ezért van lakásaikon temérdek zár,ezért született milliónyi rémtörténetük,amelyekben őket üldözték-üldözik.Ezért van a legfejlettebb titkosszolgálatuk(Moszad),akikkel folyton robbantanak háborúkat mindenfele.

Néhány zsidó,felismerte szent írataikból,hogy a várvavárt Messiás megszületett Betlehemben,és meghalt mindannyiunkért a Golgotán,aki "az Isten ama báránya,aki elveszi a világ bűneit",és paranoiájuk megszűnt.

Népük zöme, azonban Jézust parázna gyermekének mondja.


Az áldozati rendszer nem egy választható lehetőségük volt,ha nem isteni PARANCS,melyet nem tartanak be.Más lehetőségük bűntudatukra nincs,mint a tagadás.(Ha bármely zsidót bűnével szembesítesz,élete árán is tagadja azt,és téged lehord mindenféle antiszemitanácifasisztafajgyűlölősovinisztának.)

Ezért születnek napjainkig a racionalitástól fényévnyi távolságú törvényeik,hisz jobbhíjján exra jócselekedetekkel akarják ellentételezni bűneiket.

2016. aug. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!