Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz ha jehova tanu és nem...

Igaz ha jehova tanu és nem jehova tanu pl ròmai katolikus között nem lehet komoly kapcsolat;mert akkor a jehova tanujának el kellene hagynia a választott hitét? Más néven nem lehetne többé jehova tanu. (? )

Figyelt kérdés
Èn nem vagyok jehova tanuja,de volt egy jehova tanu pasim,aki az àltalam fent leìrtak miatt szakìtott. Legalàbb is azt nevezte meg szakìtàs okànak.kb ezzel a szöveggel: mikor megkèrdeztem tõle,hogy anno mikor együtt voltunk mit èrzett iràntam:az igazsàg az hogy szerettelek,de nem bìrta volna el ez a vonzòdàs a különbözõsègünket.vagyèn tûnök el onnan vègleg(a jehovàktòl)vagy te jössz oda.a valòsàgban egyikre sem volt realitàs.
2016. júl. 16. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Igaz.
2016. júl. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hàt nem tudom. Èn azt gondoltam azt csak hazudta oknak,mert nem merte megmondani a valòdi okot. Mert a volt felesège,aki szintèn jehova tanuja,egy NEM jehova tanuja pasihoz ment fèrjhez,van 2 gyerekük. Ès a nõ azòta is jehova tanuja... Nem kellett elhagynia a hitèt,vallàsàt,jár a gyülekezetbe..
2016. júl. 16. 16:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy őt mennyire tudtak befolyásolni a beteg tanításukkal. Ne aggódj, ilyen elméjében beteg tanú itt is van, majd ő elmagyarázza neked, hogy egy tisztességes tanú nem keveredik csúnya, ronda katolikussal.
2016. júl. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát akkor várom a kérdésemre a helyes választ.

Tényleg érdekelne, így van-e hogy tanu ha nem tanuval van komoly kapcsolatban,akkor tényleg el kell-e hagynia a választott hitét,azaz nem lehet többé tanu.ki kell lépnie.szerintem ez nem igaz.maradhat tanu.

2016. júl. 16. 21:12
 5/6 anonim ***** válasza:

a gyakorlat néha más mint az elmélet, de elvben nem lehetne, kivéve ha az illető is jehova tanúja lesz, esetleg eltitkolja az ugye nyilván kiskapu


és az elmélet ált. gyakorlat is

2016. júl. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A szomszedomban van egy par ahol a no tanu, es mar huszoneves gyerekeik vannak, nem kellett vallast valtaniuk.
2016. júl. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!