Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol találok olyan (bármely...

Hol találok olyan (bármely keresztény felekezethez tartozó) lelkészt (papot), akivel beszélgethetnék a melegségemről?

Figyelt kérdés
Melegségével küzdő, mélyen vallásos fiatal férfi kérdezi ezt.

2016. júl. 17. 15:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
9%

Hát nehéz ügy ,de nem lehetetlen a megoldás!!

Azt javaslom ,először Jézussal beszéld meg ,olvasva a Bibliát.pld: Római levél.

8Isten ugyanis haragját nyilatkoztatja ki a mennyből az emberek minden hitetlensége és gonoszsága ellen, azok ellen, akik gonoszságukkal feltartóztatják az igazságot. 19Mert ami megismerhető az Istenből, az nyilvánvaló előttük, mivel Isten nyilvánvalóvá tette számukra. 20Ami ugyanis nem látható belőle: az ő örök hatalma és istensége, az a világ teremtésétől fogva alkotásainak értelmes vizsgálata révén meglátható. Ennélfogva nincs mentségük, 21hiszen megismerték Istent, mégsem dicsőítették vagy áldották Istenként, hanem hiábavalóságokra jutottak gondolkodásukban, és értetlen szívük elsötétedett. 22Akik azt állították magukról, hogy bölcsek, azok bolonddá lettek, 23és a halhatatlan Isten dicsőségét felcserélték emberek és madarak, négylábúak és csúszómászók képével. 24Ezért kiszolgáltatta őket az Isten szívük vágyai által a tisztátalanságnak, hogy meggyalázzák egymás testét. 25Akik az Isten igazságát hazugsággal cserélték fel, azok a teremtményt imádták és szolgálták a Teremtő helyett, aki áldott mindörökké. Ámen. 26Ezért Isten gyalázatos szenvedélyeknek szolgáltatta ki őket. Mint ahogy asszonyaik felcserélték a természetes érintkezést a természetellenessel, 27ugyanúgy a férfiak is elhagyták a női nemmel való természetes érintkezést, és egymás iránt gerjedtek fel kívánságukban; férfiak férfiakkal fajtalankodtak, de el is veszik tévelygésük méltó jutalmát önmagukban. 28És mivel nem méltatták Istent arra, hogy megtartsák ismeretükben, Isten kiszolgáltatta őket az erkölcsi ítéletre képtelen gondolkodásnak, hogy azt tegyék, ami nem illik.


De hála Istennek itt nem érvéget az írás.mert:


1Most pedig a törvény nélkül jelent meg Isten igazsága, amelyről bizonyságot is tesznek a törvény és a próféták. 22Isten pedig ezt az igazságát most nyilvánvalóvá tette a Krisztusban való hit által minden hívőnek. Mert nincs különbség: 23mindenki vétkezett, és híjával van az Isten dicsőségének. 24Ezért Isten ingyen igazítja meg őket kegyelméből, miután megváltotta őket a Krisztus Jézus által. 25Mert az Isten őt rendelte engesztelő áldozatul azoknak, akik az ő vérében hisznek, hogy igazságát megmutassa. Isten ugyanis az előbb elkövetett bűnöket elnézte 26türelme idején, hogy e mostani időben mutassa meg igazságát: mert ahogyan ő igaz, igazzá teszi azt is, aki Jézusban hisz.


Neked Jézusra van szükséged ,Ő aki megszabadít!!!!

2016. júl. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ember is kell, aki mellém áll és végig támogat az egyedülálló élet nehéz útján, amelyen eddig is emelt fővel, méltósággal jártam, de most jött el az a pont, hogy kezdek belefáradni.
2016. júl. 17. 16:45
 3/22 anonim ***** válasza:
33%
A legtöbb katolikus pappal nyugodtan beszélhetsz erről, sőt sokan még a testi demonstrációt is szívesen bevállalják. :-))
2016. júl. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Olvasd el a bibliábol az Énekek Énekét. Ott kapsz választ
2016. júl. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%
Szia, keresd meg a keresztények a melegekért nevű csoportot, ott sok lelkipásztor is van :)
2016. júl. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
71%

A saját papoddal/lelkészeddel beszéltél már erről?

Mert ha esetleg nem, akkor az azt jelentené, hogy mégsem vagy annyira mélyen vallásos.

Akkor viszont lehet, hogy nem is kéne pappal/lelkésszel beszélned, mert minek. ;)

2016. júl. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Már gyónásban említettem neki, de belém fojtotta a szót, hallani sem akart róla, arról beszélt, hogy "neveljem át" magamat "normálisnak", mintha ezt csak úgy meg lehetne oldani "csináld magad"-módon. Amúgy meg is jegyezte a gyónásban mondottakat, mert azóta nem fog velem kezet (egyedül velem a férfihívek közül) és látható undor jelenik meg az arcán, amikor meglát.
2016. júl. 18. 11:55
 8/22 anonim ***** válasza:
35%

6-os válaszoló vagyok. Próbálok konstruktívan állni a kérdéshez, de őszintén szólva nem könnyíted meg a dolgomat. :)


Szóval ha katolikus vagy, akkor alapból tudnod kéne, hogy a gyónási titok téged, mint gyónót is kötelez. Arról te sem beszélhetsz, hogy mit gyóntál meg, és erre mit lépett a pap.


Most ha ezt nem tudod, akkor vagy nem vagy katolikus, vagy csak névleg vagy az, de különben olyan mintha mégsem lennél az. (Ez utóbbi eset persze sokkal rosszabb.) Ez lenne az egyik dolog.


A másik dolog pedig az, hogy ha bármilyen felekezetű keresztény vagy, akkor nyilván ismered az ide vonatkozó keresztény tanítást. Ami speciel az összes többi vallás tanításával is megegyezik, talán érdemes ezen is elgondolkodni, hogy vajon miért.


Szóval ne azért akarjál beszélni erről egy bármelyik vallás bármelyik papjával, lelkészével, mesterével, lelki vezetőjével, hogy téged ebben az orientációdban megerősítsen, mert az nem fog működni. Az ember vagy hitéletet él, bármelyik hitről is legyen szó, vagy pedig vágy- és szenvedély-orientált életet él, bármilyen vágyról vagy szenvedélyről legyen is szó. De a kettő együtt nem megy, muszáj választani közülük.


Ha viszont mégis beszélsz erről egy pappal, lelkésszel stb., akkor nyilván őszinteséget vársz, és szerintem azt meg is kaptad :)


Ha pedig a pap nem nyújt kezet, akkor ez őt minősíti, nem téged. Két lehetőséged van, vagy nem foglalkozol vele, vagy pedig kilépve az illemszabályok keretei közül, csak azért is te nyújtasz neki kezet, hogy vegye észre magát. Lehet hogy én ezt tenném. :)

2016. júl. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Burkoltan, finoman már azért támadsz, kedves lelkész válaszoló. Azzal gyanúsítasz, hogy nem is vagyok valójában mélyen vallásos vagy nem is vagyok igazi katolikus. Nem baj, ez nem engem minősít, hanem téged. Szerintem egy lelkésznek mindenkit magához kellene ölelnie, a melegeket, a cigányokat, a zsidókat, mindenkit. De a sok alulról jött, parasztcsaládból származó római katolikus lelkész mind a mai napig nem tudott kilépni a szüleiktől átvett, ostoba előítéletekből. Ezek a lelkészek nem felvilágosult fővárosi értelmiségi családok sarjai.
2016. júl. 18. 12:50
 10/22 anonim ***** válasza:
52%

Nem vagyok sem lelkész, sem római katolikus, mint ahogy te sem. :)

Viszont részben paraszti származásom is van, meg részben cigány származásom is van, tehát hiába használod dehonesztálóan ezeket a kifejezéseket, mert számomra nem azok.


De legalább bemutatkoztál, hogy ki is vagy valójában. Sajnállak.

2016. júl. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!