Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet egy vallási...

Hogyan lehet egy vallási felekezetből kilépni? (kereszténység)

Figyelt kérdés
Nem szeretnék egyetlen vallási felekezet tagja lenni. Természetesen nem én vettem fel a vallást, hanem még kiskoromba a szüleim. Van mód arra, hogy kilépjek? Tudom, elég, ha nem foglalkozok vele, de egyéb oka is van -azon kívűl, hogy nem hiszek- amiért szeretnék kilépni(suli).

2016. júl. 23. 11:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Ha így éled meg, ahogy írtad, akkor már ki is vagy lépve. Nincs semmi egyéb teendőd. :)


(Szoktak lenni olyan válaszolók, akik hasonló kérdéseknél az írják, hogy be kell menni a paphoz, lelkészhez, és töröltetni kell az anyakönyvből vagy igazolást kell kérni, hogy kiléptél, de ez hülyeség, ilyen nincs.)

2016. júl. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja. Már kint is vagy,hoppsz, egyébként meg a kutyát sem érdekel, hogy hol vagy, mi vagy. Az egyéb ok sem érdekel senkit. Téged és Istent érinti ez és messzemenően szó szerint 'halálosan' érdekel(hetne)- de az nem meg tartozik a gyakorira.
2016. júl. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%
Az első válaszolónak annyiban nincs igaza, hogy van lehetőség formálisan is kilépni, a Jehova Tanúk pl elvárják a hozzájuk csatlakozni vágyóktól, hogy előtte hivatalosan is hagyják el a korábbi felekezetüket. Az ilyen extrém eseteket leszámítva viszont tényleg nincs ennek semmi értelme, ha magadat nem tartod az adott egyház tagjának, akkor nem vagy az, és kész.
2016. júl. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

# 3


Egész biztosan nincs lehetőség formálisan kilépni, ezt konkrétan tudom. (Már maga a szituáció sem értelmezhető teológiailag sem, hiszen olyan ember kilépéséről lenne szó, aki már eleve kint van, hiszen nem gyakorolja a hitét.)


Azt mondjuk el tudom képzelni, hogy esetleg vannak olyan jófej papok, akik ilyen esetben rögtönöznek valami írást, csakhogy a kedélyek megnyugodjanak, de egyházjogilag ezek nem értelmezhetők.


Ismerek viszont néhány olyan papot is, aki semmi ilyesmi igazolást nem ad ki, volt már rá példa ugyanis, hogy kértek tőlük.


Egyébként pedig nem a pap, hanem a püspök volna illetékes ilyen kérdésben. A pap bármilyen kérdésben csak akkor járhat el, ha a püspöke erre felhatalmazza. (Ez a katolikus egyházra vonatkozik.)

2016. júl. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha úgy döntesz, hogy nem akarsz többé egy felekezet tagja lenni és nem hiszel abban, amit hirdetnek én úgy gondolom lélekben már nem tartozol közéjük.

A hivatalos kilépés pedig nyilván attól függ milyen felekezethez tartozol. A katolikusok úgy hiszik, hogy a keresztség egy eltörölhetetlen jegy, tehát ha meg vagy keresztelve ezt nem tudod eltörölni, örökké megkeresztelt személy leszel. Az egyház "teljes közösségét" viszont elhagyhatod, ennek megvan a maga formája, el kell menni plébánoshoz, kellenek tanúk, kijelented, hogy nem hiszel, stb.

2016. júl. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
Van ilyen konyv amiben ezt vezetik, legalabbis romai katolikusoknal biztosan tudom, csak senki nincs benne :D. De a lehetoseg adott, a pap ki tud huzni a listarol.
2016. júl. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 KZitus ***** válasza:
Azt amit a 6-os válaszoló írt, a református templomban tapasztaltam személyesen.
2016. júl. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem követed és ennyi.
2016. júl. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az iskolám miatt kellett volna. Katolikus iskolába járok, és azoknak, és tavaly pl. muszáj volt gyónni. Ezt nagyon megalázónak éreztem, és hiába mondtam, hogy nem vagyok keresztény, azt mondták, hogy aki volt első áldozó, és nem tartozik másik felekezethez annak kötelező. Azt hittem, hogy adnak erről valami papírt is...

2016. júl. 25. 14:52
 10/12 A kérdező kommentje:
*Katolikus iskolába járok, és tavaly pl. muszáj volt gyónni.
2016. júl. 25. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!