Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan keresztény, aki...

Roxy333 kérdése:

Van itt olyan keresztény, aki a megtérése előtt okkult dolgokat gyakorolt (meditáció, esetleg elment-e az idézésig is)?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni ezektől az emberektől,hogy ha megtérésük előtt benne voltak spiritiszta dolgokban,mit tapasztaltak közben,és hogy tudtak kimászni belőle,illetve,hogy most mit tapasztalnak enélkül?

2016. júl. 21. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
Mutass be a tiltásán kívül bizonyítékokat arra hogy káros pl a meditáció . Kereszténynek az álom fejtés asztrológia miért tiltott , Mózes parancsolataira( köze nincs a két vallásnak egymáshoz) hivatkozik aki ezt állítja vagy mire ?
2016. júl. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én személy szerint nem tapasztaltam,mert nem próbáltam egyiket sem,így nem is bizonyíthatok semmit,ezért kérdeztem olyanokat,akik csinálták már,és azt is,hogy mit tapasztaltak közben :) A saját nevemben nem tudok erről nyilatkozni. :)
2016. júl. 21. 19:58
 3/12 anonim ***** válasza:
6%
Értem . Járd körbe a témát mert a tudomány a hétköznapi élet a vallásos babonát és elavult szokást dogmákat ( házasság előtt nincs szex stb)TÚLHALADTA . Ókori parancsok más kultúrák rítusai se alkalmazhatók napjainkban . Nem a közép korban élünk , a gyóntatás a cölibátus is egy ostoba csökevény .
2016. júl. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
A meditáció az mióta okkult?
2016. júl. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Milyen célból érdekel, vagy miért érdekel?

2016. júl. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szimpla kíváncsiság,korábban itt olvastam ilyen jellegű kérdést,ahol 2 keresztény is kitárgyalta,hogy ebből tért meg,de máshol (valószínűleg szigorúbb világnézettel rendelkező embertől)viszont azt olvastam,hogy ebből nem lehet,mert ha valaki belemegy,automatikusan elveszik.
2016. júl. 21. 20:20
 7/12 anonim ***** válasza:
Azok már elvesztek akik így gondolkodnak . A fokozatos cenzúrák birodalmi hatalmi döntések a zsinatokon keresztül tették rettegetté az elnyomó egyházat . Ami rég elbukott , meg lehet nézni mit művelt és most is mit tesz . Nem különb egyik sem a fő irányzatok között . Rém mesékkel riogatnak , akár a scientológia . Sajnos sokan benyalják a minden alapot nélkülöző cáfolatokat és állításait bizonyítékok híján . Aztán előkerülnek a szerteágazó követhetetlen aduászok is , akár Drábik szakértő .
2016. júl. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

Az Újszövetség minden bűnre kínál megoldást Jézus Krisztusban, egy kivételével, és az nem a bálványimádás, okkultizmus és a hamis vallások. Vagyis akkor is megtérhet valaki, ha korábban sátánista főember volt, vagy boszorkány, vagy halottlátó, vagy akármi. Az azonban tény, hogy aki ezekbe a dolgokba belemerül, az rendkívüli mértékben megnehezíti a dolgát a jövőjében. Azonban mindenkinek onnan kell kezdenie, ahol éppen van, amikor Jézus Krisztus megszólítja.


Én ugyan nem jutottam messzire az okkult tevékenységekben, pedig minden elérhetőt megtettem azért, de akkoriban még nem volt bevett gyakorlat az ilyesmi terjesztése, így aztán nem ismertem okkult embereket, csak könyvekből tájékozódtam, és igyekeztem elsajátítani az okkult praktikákat. De még így is nagyon megnehezítette később a megtérésemet, hogy csak a magam szintjén gyakoroltam, vagyis nem jutottam el az asztaltáncoltatásig, vagy kanalak hajlítgatásáig.


Ha a meditáció nem több elmélkedésnél, amit a szó eredetileg jelent, akkor nincs vele semmi probléma. Ám ha ezen túl mutat, akkor ugyanaz a probléma vele, mint bármely módosult tudatállapottal: az embernek az értelme lecsendesedik, és a szelleme aktivizálódik. A megváltatlan ember szelleme azonban a halál uralma alatt van, így kizárólag hasonlóan halott szellemi lényekkel - démonokkal, gonosz angyalokkal - tud kommunikálni, akik bár szépeknek és jóknak mutatják magukat, de az ember legádázabb ellenségei, akik nem kevesebbet akarnak, mint az ember halálát, és örök kárhozatát.


Csak Jézus Krisztus által lehet Istennel kapcsolatba kerülni, ami egyben teljesen legális is, és nem igényel semmiféle módosult tudatállapotot.

2016. júl. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Kiss Éva Judit ***** válasza:

5Mózes 18:10 "10 Ne lehessen találni közötted olyat, aki átviszi fiát vagy lányát a tűzön, sem olyat, aki jóslással foglalkozik, mágiát űz, vagy aki előjelek után kutat, varázsló, 11 vagy aki másokat megigéz, aki szellemidézőtől vagy jövendőmondótól tudakozódik, vagy aki halottaktól kérdez. 12 Mert mindaz, aki ilyesmiket tesz, utálatos Jehovának; és az ilyen utálatosságok miatt űzi el őket Jehova, a te Istened előled. 13 Légy feddhetetlen Jehova, a te Istened előtt."


Károli:"Ne találtassék te közötted, aki az ő fiát vagy leányát átvigye a tűzön, se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló; 11 Se bűbájos, se ördöngősöktől tudakozó, se titok-fejtő, se halottidéző;

12 Mert mind útálja az Úr, aki ezeket míveli, és ez ilyen útálatosságokért űzi ki őket az Úr, a te Istened te előled. 13 Tökéletes légy az Úrral, a te Isteneddel.

14 Mert ezek a nemzetek, akiket te elűzesz, igézőkre és jövendőmondókra hallgatnak; de tenéked nem engedett ilyet az Úr, a te Istened."

2016. júl. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Kiss Éva Judit ***** válasza:

Logikus, ha akkor Isten gondoskodott az ilyen népek kiirtásáról, akkor ezt a jövőben is megteszi.Aki tehát ilyenekkel szeretne foglalkozni, tegye, de a következményekkel tisztában van.


Itt egy másik vers is:

Ézsaiás 47:13 Kifárasztottad magad rengeteg tanácsadóddal. Álljanak hát elő, mentsenek meg az egek imádói, a csillagok fürkészői, akik újholdak idején ismertetik, mi következik rád. 14 Íme, olyanok lettek, mint a tarló. Tűz fogja felégetni őket. Nem szabadítják ki lelküket a lángok hatalmából. Nem lesz melegedésre való szénparázs, sem körülülhető tűzfény.


Isten törvényei olyanok, mint egy korlát a szakadék szélén. Van aki ezt is úgy fogja fel, hogy miért korlátoznak engem? Van aki eszes, és rájött már, hogy ez a korlát védelmet nyújt.


A mediátáció a jóga egyik kísérő eleme. Az eredeti szanszkrit szó, amelyből a magyar „jóga” szó származik, azt jelenti, hogy ’összeköt, egybefog valamilyen iga vagy hám alatt azért, hogy munkára fogjon vagy irányítson’. Egy hindunak a jóga olyan gyakorlatot vagy önfegyelmet jelent, amely által hatalmas természetfölötti erőkkel vagy szellemekkel egyesülhet. Úgy beszélnek a jógáról, mint ami „összeköti Istennel a test, az elme és a lélek minden szálát”.

Benjamin Walker író a Hindu World című könyvében ezt mondja a jógáról: „Ez talán a mágiával átszőtt szertartások korai rendszere lehet, és a jóga még mindig magán hordoz okkultista és mágiával kapcsolatos bélyegeket.” Hindu filozófusok elismerik, hogy a jógázás természetfölötti hatalommal tud felruházni, bár gyakran azt állítják, hogy nem ez a jóga legfőbb célja


Egy kereszténynek Istennel, nem ilyen módon kell kapcsolatot létesíteni. Így elképzelhető, hogy az aki meditál olyant tesz, ami nem tetszik Istennek.

Megüresíti az elméjét, közben a Biblia azt tanítja, hogy mindig figyeljünk arra, hogy mit teszünk, mit beszélünk.


Az idézés gondolom igézést jelent. Ha tudjuk, vagy ha így tetszik, elfogadjuk, hogy Sátán és a démonok -lázadó angyalok - léteznek, és a céljuk az, hogy elfordítsanak bárkit, bármi áron Istentől, akkor az, aki nem a kijelölt úton kalandozik, hanem mindenfelé elkóborol, az nagyobb veszélynek van kitéve, hogy eltéved. Izgalmas, de magában hordozza az isteni elvetést.


Én a csillagjóslásba tanultam bele, és a kártyavetésbe. Egyszerű volt megszabadulni. Nem akartam tovább csinálni. Nem akartam(!)

Amikor megismertem Jehova tanúinak a bibliai logikus magyarázatát, akkor meg is értettem miért kezdett számomra elfogadhatatlanná válni minden ilyen tevékenység:


Egyedül Isten mentheti meg az emberiséget a szenvedéstől. Ez Jézus váltságáldozatán keresztül vált lehetővé. János 3:16 Mert az Isten annyira szerette a világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy mindaz, aki hitet gyakorol benne, el ne pusztuljon, hanem örök élete legyen.

Ez viszont már egy újabb nagy téma :-)

2016. júl. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!