Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Mi történt...

Jehova Tanúi! Mi történt Jézus fizikai testével a halála után?

Figyelt kérdés
2016. júl. 24. 10:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem vagyok tanú, de elmondom a válaszukat: Isten eltüntette.

Ami persze több oldalról hazugság. Csak egy:

János 20

24. Tamás pedig, egy a tizenkettő közül, a kit Kettősnek hívtak, nem vala ő velök, a mikor eljött vala Jézus.

25. Mondának azért néki a többi tanítványok: Láttuk az Urat. Ő pedig monda nékik: Ha nem látom az ő kezein a szegek helyeit, és be nem bocsátom ujjaimat a szegek helyébe, és az én kezemet be nem bocsátom az ő oldalába, semmiképen el nem hiszem.

26. És nyolcz nap múlva ismét benn valának az ő tanítványai, Tamás is ő velök. Noha az ajtó zárva vala, beméne Jézus, és megálla a középen és monda: Békesség néktek!

27. Azután monda Tamásnak: Hozd ide a te ujjadat és nézd meg az én kezeimet; és hozd ide a te kezedet, és bocsássad az én oldalamba: és ne légy hitetlen, hanem hívő.

28. És felele Tamás és monda néki: Én Uram és én Istenem!

2016. júl. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez hol van a Bibliában leírva, hogy Isten eltűntette a testét?
2016. júl. 24. 11:11
 3/17 anonim ***** válasza:
Sehol, ezt találták ki, mert csak így passzol az általuk kitalált teóriákhoz.
2016. júl. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ne legyünk meglepődve az ilyen "kitalált" dolgok hallatán. A tanúk hitében több ilyen van mint ők azt gondolnák, mégis tényként kezelik.
2016. júl. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

szerintük Jézus eleve nem megtestesült, és lett egy isteni és emberi természete, csak jelen esetükben anygali és emberi


hanem Jézus mint angyal megsemmisült, de mint ember a régi emlékeinek és hatalmának birtokában imsét megteremtetett az anyja méhében


miután kivégezték az emberi teste megsemmisült az előzőekhez hasonlóan majd ismét megteremtetett ugyan za csak élve


olyan kérdésekre, hogy akkor miért hazsnál a biblia olyan kifejezést h feltámad, mitől ájultak el az őrök miért volt a sírt elzáró kőhenger arrébbgörgetve már zavarba jönnek


de ha ez egy olyan sokat támadott nézetük lesz mint pl a szentháromságtagadás akkor majd ezt is átírják


jehova tanúi azt állítják hogy elolvassák a bibliát és a nézeteiket ahhoz igazítják, de valójában megalkotják a nézeteiket és a bibliát igazítják hozzá

2016. júl. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

# 5


Telitalálat, így van!

2016. júl. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

szervusz.


Ha Jézus teste ugyan az lett volna, akkor azonnal felismerték volna.

De nem az Fizikai ábrázatáról ismerték fel, hanem a szójárásáról beszédjéből,

S Isten előidézte, hogy a megfeszítés jeleit lássák azon a testen

Isten nem engedte meg, hogy Jézus Krisztus fizikai teste porrá váljon, ahogy az Mózes és Dávid testével történt, akik Krisztusra mutattak előre

A tanítványai a hét első napján korán a sírhoz mentek, de addigra Jézus teste már eltűnt, és a pólyák, amelyekkel betekerték, a sírban voltak. Jézus azonban nem vette vissza a hús-vér testét, máskülönben érvénytelenítette volna a váltságelrendezést, amelyért feláldoztatott a teste. Péter apostol tanúságot tesz arról, hogy Krisztus, „akit halálra juttattak a testben, de aki megeleveníttetett a szellemben”, az égbe ment, amely a szellemszemélyek és nem a hús-vér lények birodalma

más-más hús-vér testet öltött, hogy a tanítványainak látható és kézzelfogható bizonyítékot nyújtson a feltámadásáról. Mária összetévesztette a kertésszel (Jn 20:14, 15). Egy másik alkalommal úgy jelent meg, hogy zárt ajtókon keresztül lépett a szobába, és a testén ott voltak a sebek nyomai (Jn 20:24–29). Többször nyilvánvalóvá tette magát, és ilyenkor nem a külseje alapján, hanem a szavaiból és tetteiből ismerték fel (Lk 24:15, 16, 30, 31, 36–45; Mt 28:16–18)

2016. júl. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Kedveském, akkor most mond el a nem őrtornyos verziót, mert így csak egy tanításokban folyton változó, és indentitását nem találó szervezet zavaros tanításait közlöd.
2016. júl. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Átnéztem az igéket, amiket írt a tanú és egyik sem támasztja alá az őrtorony tanítását. Vajon ők el szokták egyáltalán olvasni azokat az igéket, amikre alapoznak egy-egy véleményt? Nekem idáig nem úgy tűnt. Mintha nem is ismernék a Bibliát.
2016. júl. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Mária összetévesztette a kertésszel (Jn 20:14, 15)"


Az idézetek stimmelnek, Mária valóban azt hitte, hogy a kertész az, csak azt "elfelejtik", hogy Mária nagyon sírt akkor. Nem tudom, hogy ki sírt már, vagy ki nem, de egy síró ember látása, hogy is mondjam, elég sz@r. Ezt és ilyeneket felhozni bármilyen bizonyítéknak eleve nagyon slampos. Az összes általa felhozott "bizonyítékot" darabokra lehet szedni, semmit nem érnek. Ha a Tanú úgy gondolja, megteszem, ha kíváncsi rá.


15. Monda néki Jézus: Asszony, mit sírsz? kit keressz? Az pedig azt gondolván, hogy a kertész az, monda néki: Uram, ha te vitted el őt, mondd meg nékem, hová tetted őt, és én elviszem őt.

16. Monda néki Jézus: Mária! Az megfordulván, monda néki: Rabbóni! a mi azt teszi: Mester!


Ha elolvasod Tanú, Mária amint megfordult, és megpróbált értelemmel nézni, rögtön felismerte! Nem az van, hogy Jézus átváltozott, hanem felismerte!

2016. júl. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!