Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúk, mi...

Kedves Jehova Tanúk, mi szerintetek az Örömhír?

Figyelt kérdés
Sokszor, sok Jehova tanújától kérdeztem már ezt, de SOHA nem kaptam TŐLÜK választ. Csak az állandó félre beszélés, és téma váltás ment. Szóval, most megkérlek titeket itt, hogy mondjátok el, hogy szerintetek mi az. A kérdés kicsit SEM provokatív. Nekem van erről egy elméletem mégpedig az: Hogy Isten szeretetét TI nem éreztétek még, és emiatt nem tudjátok. Ez látszik!

2016. júl. 23. 15:15
 1/10 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Mi az örömhír? Amit Krisztus is hirdetett: az örök élet kolátása.

A szent szellem segítségével egy meghívás juttatunk el minden emberhez.

Jelenések 22:17 A szellem és a menyasszony pedig szüntelenül ezt mondja: „Jöjj!” És aki hallja, mondja: „Jöjj!” És aki szomjazik, jöjjön; aki akarja, vegye az élet vizét ingyen..

Vagyis, arra kapnak meghívást, hogy ’jöjjenek’, és csillapítsák a szomjukat egy nagyon különleges vízzel. Ez nem hétköznapi víz, mely két hidrogénatomból és egy oxigénatomból áll. Igaz, hogy a szó szerinti víz nélkülözhetetlen ahhoz, hogy az élet fennmaradjon a földön, azonban Jézus egy másfajta vízre gondolt, amikor ezt mondta egy szamáriai asszonynak egy forrásnál: „Aki abból a vízből iszik, amelyet én adok majd neki, soha meg nem szomjazik, hanem a víz, amelyet én adok neki, olyan vízforrássá lesz benne, amely azért buzog fel, hogy örök életet adjon” Ján 4:14. Tehát az a rendkívüli víz, melynek a fogyasztására az emberek meghívást kapnak, örök életet ad. Ugye ez jó hír, örömhír?

2016. júl. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem az amit hajnalban írt valaki privátban.
2016. júl. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Ezt nem lehet egy mondatban elmondani.

s sok rétű, több dolog is jó hír ami örömet szerez azoknak akik reménykednek és várják Isten ígéreteinek beteljesedését.


Öröm re ad okot az a jó hír hogy valami jobb dolog fog történni

Öröm az hogy Jézus feltámadt,mert ez azt jelenti hogy Isten elfogadta Jézus áldozatát.

Öröm ha üldözik azokat akik ebben reménykednek,

az is öröm hír hogy az Istent gyalázó vallások megszűnnek.

Sőt minden jó hír ami a Bibliában örömet szerez azoknak az engedelmes ebereknek akik most még szenvednek a jelenleg folyó élet kínjai miatt.

2016. júl. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jézus új szövetséget kötött Isten és az emberiség között. E szövetség lényege, hogy Jézus Krisztus a Messiás kereszthalálával megváltotta az emberiséget a bűntől, ezért aki hisz benne és követi az Ő tanításait, annak megadatik az örök élet.

E szövetség minden embernél érvénybe lép.

A feltétele a bűnbánat, a bűnből való megtérés, és a hit az Atya Istenben és az Ő fiában a Krisztusban!



Összefoglalva:


Isten kegyelmet tanúsított irántunk Jézus Krisztus és a váltságáldozata által, hogy minden embernek lehetővé tegye a megmentéshez vezető utat.



Ennyi a lényeg, ezt egy kereszténynek kapásból tudnia kell. Ez az amit hirdetni kell! Nem pedig az őrtorony kiadványokat osztogatni. Az emberiségnek a Megváltóra van szüksége!

2016. júl. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jó, hogy feltetted a kérdést. Nem ismerik az örömhírt, ez kiderült. Imádkozni kell értük, hogy megismerhessék és tudjanak dönteni.
2016. júl. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Kedves Kérdező!

Az 'örömhir' az,hogy Jézus megkezdte az uralkodását a mennyben, és a közeljövőben a földön is megkezdi. Ő volt az, aki először prédikált 'Isten királyságáról'. Ez a Királyság egy 'valódi Királyság', amely majd a mennyből fog uralkodni a föld felett.

Az emberiség több évezred alatt sem tudta megoldani a gondjait. Gondolok itt a háborukra, bünözésekre, igazságtalanságokra, éhinségre...stb. Ezek ugyan ugy fennálltak több ezer éve, mint a mi időnkben most.

Az ember már mindenféle 'kormányzati formát' kipróbált, de egy sem váltotta be a hozzá füzött reményeket.

Ezeket az állapotokat egyedül a mindenható Isten fogja megoldani, a létrejövő Királyságában.

Isten már az Édenben az ember bukása után azonnal megigérte, hogy 'küld majd valakit', aki megváltja az embereket a büntől és a haláltól. Ez a valaki fogja 'megsemmisiteni Sátánt és démonait'. Isten megigérte, hogy mindent helyreállit itt a földön.

Ez az 'öröm üzenet'. Hiszen tudjuk, hogy már nem sokáig kell várni, és megvalósul Isten igérete. Az Ésaiás könyvében van megirva, milyen lesz a föld, miután Sátán és démonai megsemmisülnek.

A földön egy hit lesz, az emberek között nem lesz megosztottság sem faji, sem nemzeti, sem politikai, sem vallási tekintetben. Isten az 'egység' Istene, és nem a káoszé.

A megtisztitott földön nem lesz többé betegség, öregség, és halál sem. Hiszen Jézus azért jött, hogy 'megváltson minket a büntől és a haláltól'.

Gondolom, ebben a Sátáni világban egy egy valódi 'örömhir'. Ennél nagyobb ajándékot az ember nem kaphat senkitől, mint amit a mennyei Atyánk megigért nekünk.

Remélem megkaptad most a választ a kérdésedre, és érthetően tudtam neked megirni? Ha bármi kérdésed van, szivesen válaszolok. Üdvözlettel: Judit!"



Kedves Judit, tévedés a Biblia (több helyen is) leírja, hogy az örömhír Jézus Krisztus áldozata volt. Az az öröm hír/Jó hír/evangélium, mint sok helyen Pál is ír róla (pl.: Római levél 10:9; 2Korintus 5:21; 1Korintus 15-1-4; János 3:16 többek közt!) Mint észre vettem rajtad, és még a Jehova Tanúinál, hogy Isten evangéliumát, és az örömhírt teljesen ketté veszitek, holott az egy és ugyan az. :) Sok ellentmondás van köztetek ebben, valaki jobban érti ezt a fogalmat valaki köztetek kevésbé. Ez baj! Ugyan is, ha valaki ismeri JÓL a Bibliát, akkor tudja, hogy mi is valójában az evangélium/öröm hír/jó hír, mert egyértelműen leírja Pál. :) Nem hiszem, hogy erről ennyit kellene írni, ha valaki tudja mi az és átélte, az annyit ír amennyit én vagy sok más igaz keresztény. :)

2016. júl. 24. 23:31
 7/10 Molnár Sándorné ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Azért nem emlitettem 'Jézus váltságáldozatát', mert az számunkra teljesen egyértelmü. Enélkül egyikünk sem maradhatna meg, mivel csak Ő általa van megváltásunk. Tehát ezt ugy gondoltam, hogy 'alap', ezt mindenki tudja.

Viszont Isten igérete, hogy milyen világot hoz majd létre, ez bizony sokak számára 'valódi örömhir', mivel megszünik a sok szenvedés és nyomoruság.

Üdvözlettel: Judit!

2016. júl. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves Kérdező!

Azért nem emlitettem 'Jézus váltságáldozatát', mert az számunkra teljesen egyértelmü. Enélkül egyikünk sem maradhatna meg, mivel csak Ő általa van megváltásunk. Tehát ezt ugy gondoltam, hogy 'alap', ezt mindenki tudja.

Viszont Isten igérete, hogy milyen világot hoz majd létre, ez bizony sokak számára 'valódi örömhir', mivel megszünik a sok szenvedés és nyomoruság.

Üdvözlettel: Judit!


Kedves Judit, kérdeznék valamit tőled, az mért lenne örömhír, hogy valaki csinál neked valamit. Persze, ez is öröm természetesen, de az nem inkább az, hogy ez a valaki meg halt érted, és élhetsz? :) Jézus ezt tette, meghalt értem és mindenkiért, és ha ezt elfogadom örökéletem van. EZ MÁR ÖRÖMHÍR A JAVÁBÓL! :)

2016. júl. 25. 16:37
 9/10 Molnár Sándorné ***** válasza:

Szervusz!

Természetesen egyetértek veled teljes mértékben.

De sokan vannak a világban, akik betegségekkel élik le az életüket, nyomorban vannak, teljes kilátástalanságban. Olyan helyen élnek, ahol naponta küzdenek a bünözéssel, természeti katasztrófákkal, háborus helyzetekkel. Nem gondolod, hogy ezeknek az embereknek valódi örömhir az, hogy ha elfogadják Jézus váltságáldozatát, részük lehet majd midebben a jóban, amit Isten igért az Őt szeretőknek? Mert most belegondolni is nehéz abban, hogy jön egy olyan világ, ahol béke és szeretet lesz. Nem lesz megosztottság az emberek között, sem nemzeti, sem faji, sem politikai sem vallási tekintetben? Egységben, egy hiten lesznek. Betegség, öregség és halál nélkül? Ezeknek az embereknek mindez valódi "öröm" forrása. Egyébként teljesen egyetértek veled. Üdv: Judit!

2016. júl. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok tanu!!!

Aki szereti a bünt annak Jézus megváltása nem örömhir!!

Majd lesznek olyanok akik az Ő nevében cselekesznek,azt mondja majd nekik Jézus soha nem ismertelek titeket, ezeknek se örömhir a megváltás, se azoknak akik a szélesuton járnak.

Egyedüli örömhir a Teljes Irás!!

Az egész biblia az örömhir és akiknek szol lássuk csak:

Jel 14:12 Itt van a szenteknek békességes tűrése, itt akik megtartják az Isten parancsolatait és a Jézus hitét!

Jel 22:14 Boldogok, akik megtartják az ő parancsolatait, hogy joguk legyen az életnek fájához, és bemehessenek a kapukon a városba.

A megváltás az örömhir-ami csak ugy érvényes ha megvaljuk, megbánjuk,és elhagyuk a bünt!

Ez is örömhir Tanuk:

Ján 14:3 És ha majd elmegyek és helyet készítek nektek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek.

És ez is:

Ján 16:7 De én az igazat mondom nektek: Jobb nektek, hogy én elmenjek: mert ha el nem megyek, nem jő el hozzátok a Vigasztaló: ha pedig elmegyek, elküldöm azt ti hozzátok.

Meg ez is:

Ján 6:54 Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, örök élete van annak, és én feltámasztom azt az utolsó napon.


Nagyon nagyon sok van még amit nem látnak az örtoronybol!!!!!!!!

2016. aug. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!