Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan fundamentalistáb...

Van itt olyan fundamentalistább keresztény hívő aki ellátogatott vagy ellátogatna a Krisna-völgybe?

Figyelt kérdés

Aki járt ott annak mik a tapasztalatai? Mi a véleménye a közösségről, a vallásáról és hogy létrejött itt nálunk a Krisna-völgy? Változott valamilyen irányba a véleménye a látogatás után?


Aki még nem járt ott annak mi a véleménye hogy jelen van a közösség és a völgy az országban.



2016. júl. 24. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Valószínűleg fundamentalistának számító keresztény vagyok, és soha nem tervezek ellátogatni a Krisna-völgybe. Az egész ott folyó dologgal nem tudok azonosulni, és egyáltalán nem érdekel. Az, hogy Magyarországon van ilyen, nem zavar, hála Istennek olyan országban élünk, ahol mindenkit megillet a szabad vallásgyakorlás joga.
2016. júl. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Én fundamentalistább keresztény hívő vagyok, és jártam a Krisna völgyben.


Ami nem tetszett: elég magas volt a belépődíj, ezért cserébe igazából semmi különöset nem kaptunk. Nem tetszett, hogy minden nap 4.30-kor táncolni kell nekik a szobor előtt, valamint, hogy állandóan legyezik a szobrot. Nem tetszett, hogy szegény teheneknek egész nap magnóról játsszák a mantrázást.


Ami tetszett: gyakorlatilag önellátó közösség, gyönyörű helyen, nagyon szép iskolaépülettel (sajnos belülről nem láthattuk), természetközeli életmód, vegetáriánus-vegán táplálkozás.


Üdv. Péter

2016. júl. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

A kereszténységnek nem a fundamentalista ágához tartozom. Krisnásokkal van némi kapcsolatom, de a Krisna-völgy nem különösebben érdekel.


Idegenvezetőként azon a véleményen vagyok, hogy a falusi turizmusnak nem arról kell szólnia, hogy a többség számára különös életformámat pénzért mutogatom. A vallási turizmusnak meg főleg nem erről kell szólnia.

2016. júl. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
37%
Èn egyszerü keresztènynek tartom magam. A megtèrÈse elött a budapesti krisna központban töltöttem sok idöt velük. De a völgyben nem voltam. Kerestem sok helyen az igazsägot de egyedül Jèzus mellett talältam meg a bèkessèggel együtt. A Biblia tanulmänyozäsa sorän (ami az ISten szava)egyèrtelmüen làthatò egy szellemi, fizikälis harc a vilägban az emberekÈrt. Isten a Bibliän keresztül azt is vilägossä teszi szämunkra, hogy minden mäs valläs mögött igy a Krista tudat mögött is a Sätän vagyis a Gonosz tènykedik hamis ajänlatokkal elvezesse az embereket Jèzustòl. Hiäba egy szèp falu vagy egy egèszsègesnek tünö èlet mòd, täplälkozäs, esetleg gyògyìtäs vagy egy meleg csslädi fèszek, ha ezek egy hamis valläs kirakatai. Az hogy Krisna tudat lètezik Mo-on az is azt mutatja, amit Isten mond, hogy az emberek nem kiväncsiak az igazsägra hanem sajät tanitokat keresnek maguknak. Sajnos az utolso idökben ez mèg jobban meg fog szaporodni ès mèg többen elhagyjäk a Jèzusban valò hitüket, igy nem csodälkozok azon sem ha mÈg több valläs jön lètre vagy mèg jobban megereösödnek ezek.
2016. júl. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
A negyedik válaszadót csak megerősíteni tudom én is.
2016. júl. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!