Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet antiszemita kereszténybő...

Lehet antiszemita keresztényből, zsidó hívő?

Figyelt kérdés

Keresztény, de vallást nem gyakorló, mondhatni ateista családban nőttem fel. Fiatalabb korom óta is körül vett a fajgyűlölet, mind a baráti, ismerősi társaságban. Sokáig Én is ezen az állásponton voltam, de ( már csak a munkám miatt is) egyre jobban kialakult bennem az ellenszenv az ilyen szélsőséges rasszizmus ellen. Sokat olvastam,gondolkodtam, beszélgettem zsidó-nem zsidó emberekkel, amíg rájöttem,hogy még is csak Én születtem rossz helyre. Még mindig nagyon sok kérdésem lenne és szívesen beszélgetnék hasonló gondolkodású, hasonló helyzetben lévő, illetve a felém nyitott, zsidó vallású emberekkel.


40/N



2016. jún. 10. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Ott van például az ex-jobbikus Szegedi Csanád :)


A poén(?) után egy komolyabb megjegyzésem azért lenne: a "vallást nem gyakorló, mondhatni ateista" embereket azért már ne nevezzük kereszténynek! Elég komoly feltételeknek kell megfelelni, hogy valakiről azt mondhassuk, hogy keresztény.


A kérdésre válaszolva, az, hogy zsidók társaságát és barátságát keresd, annak semmi akadálya. Ha nincs személyes ismerősöd, akkor a facebookon találhatsz, van egy csomó zsidó oldal. De a zsidó vallást felvenni az már egy komolyabb téma, több éves kitartó törekvés eredményeként lehetséges.

2016. jún. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért írtam keresztényt, mert megkereszteltek. Nem hinné, hogy felvenni szeretném a zsidó vallást, szerintem mindegy milyen ,,emberi-vallási hovatartozás" keretében kell Istent szeretni. A társaságukat keresem, mert jól érzem magam közöttük és szeretem olvasni a tanításaikat, történeteiket. Valahogy lelkileg nem tudok kilábalni ebből az egész helyzetből és nagyon lelkiismeret furdalásom van a múltam miatt.
2016. jún. 10. 19:30
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezt jó bénán fogalmaztam meg :) már Én sem értem.
2016. jún. 10. 19:33
 4/8 anonim ***** válasza:

Valahogy az Istent keresed.

De nem veszed észre, hogy a markában vagy.

2016. jún. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem antiszemita kereszténynek lenni eléggé paradox dolog több okból is... Hogy csak egyet említsek, az, hogy a bűnökön és a bűnök elkövetésén kívűl mást is (pl. személyeket, nációkat) gyűlöl valaki, az nem keresztény dolog éppen. Persze ettől Függetlenül egy bárkit és bármilyen alapon gyűlölő ember, illetve saját magát másokkal szemben meghatározó ember is mondhatja magát kereszténynek, csak nem az.


Másrészt antiszemitából és keresztényből külön-külön is lehet zsidó hívővé lenni. Meggyőződésem szerint az előbbiből előrelépés, utóbbiból visszalépés.

2016. jún. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Inkviziciós detektív ***** válasza:
Nem vagyok zsidó de egy antiszemita csak kinevezheti magát kereszténynek, de a valóságban nem tartozik Krisztushoz. Mert egy keresztény ugyanúgy kegyelem által üdvözül mint egy zsidó. Ha egy magát kereszténynek valló ember egy etnikumot kárhoztatva önkényesen kizár a kegyelemből, az azt fogja aratni amit vetett, valószínű ugyanúgy kiesik a kegyelemből ő is. Szemet szemért, fogat fogért. Krisztus ugyanúgy magára vette a népe bűneit, mint a pogányok bűneit, és megvan a reménység ugyanúgy a zsidók számára is, hogy üdvözüpnek kegyelem által, mint a pogányok számára.
2016. jún. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem minden világos, amit írsz. Nem kell zsidóvá lenned, ha barátkozni akarsz a zsidókkal. Az is igaz, hogy nem adják könnyen a bizalmukat, ennek megvannak a történelmi, kulturális és vallási előzményei. Ez azonban nem jelent kiközösítést, vagyis mint fentebb írtam, nem kell zsidóvá válnod.


Ha hívő vagy, aki rájöttél, hogy az antiszemitizmus vakvágány, akkor sem kell zsidóvá válnod ahhoz, hogy visszamenőleg kompenzáld őket, vagy a saját lelkiismeretedet. Az Újszövetség jobb szövetség, mint az Ószövetség, ezért az embernek lehetősége van gójként is megtérni Jézus Krisztus által, Akiről elmondható, hogy zsidóként élt teljes földi életében, és a zsidó identitását a feltámadása után sem vetkőzte le magáról. De neked nem a zsidóságot kell felvenned, ha vele jóban akarsz lenni, hanem Őt kell behívni a szívedbe, és teljes bűnbocsánatot, új életet, új természetet kapsz Tőle.

2016. jún. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet, de minek.
2023. jan. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!