Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez a bibliai idézet a mostani...

Ez a bibliai idézet a mostani pápára utalhat?

Figyelt kérdés

"..őt eljön az óra, amikor mindaz, aki megöl titeket, azt hiszi, hogy Istennek tetsző szolgálatot végez;" János 16:2


Szerintem ez Ferenc pápára utalhat.

Szinte minden cselekedetével elárulja a keresztényeket, sőt valósággal kiirtja őket.


Főként a jelenkori iszlamizációs migrációra gondolok.A pápa támogatja ezt.

Isten embere, aki hagyja, hogy tizedeljék a nyáját?

Miféle pápa ez?



2016. júl. 26. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez pont hogy nem a pápára, és nem i a kereszténységre utal. Hanem egy máik erőszakosabb vallásra.
2016. júl. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szervusz.


Ez mindenkire utal, aki ebben a világban a vallás terén hatalmon van. Ezt az apostolok idejére a Farizeusokra is értette, akik azt gondolták, hogy Ők az Isten szolgái.

Jézus Ponciusnak mondott szavaiban már eleve kizárta a kereszténységet, mint a világban hatalmat gyakorló vallást.


(János 18:35, 36) 35 Pilátus így válaszolt: „Talán zsidó vagyok én? Saját nemzeted és a papi elöljárók szolgáltattak ki nekem. Mit tettél?” 36 Jézus így válaszolt: „Az én királyságom nem része e világnak. Ha a királyságom része volna e világnak, szolgáim harcoltak volna, hogy ne szolgáltassanak ki a zsidóknak. Így azonban a királyságom nem innen való.”


Jézus nem vallást hozott létre, hanem a keresztény életet, vagy is az Istennek elfogadható imádatot, életformát állíttatta helyre.

S mivel egyes emberek egyénileg akarnak az életükhöz kényelmes "vallásban" élni, hogy Isten úgy fogadja el Őket a hitükben ahogy vannak.

Vagy is az emberek akarnak feltételeket szabni Istennek, hogy mihez van kedvük a vallás terén.

2016. júl. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezért ha Jézus mintájára, rá világítanak nekik, hogy nem jól élnek, akkor a harag céltáblái lesznek az emberek előtt.
2016. júl. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Biztosra még nem tudhatjuk, hogy kire utal ez a vers, de semmiképp sem a mostani pápára. Mégis mit vársz tőle? Mutass nekem egy bibliai verset, ami alapján a pápa felléphetne a bevándorlók ellen! A Biblia alapján kötelessége támogatni a migrációt.


"Hagyja, hogy tizedeljék a nyáját" Mit kéne csinálnia szerinted? Minden egyes keresztény halottért egy muszlim hívőt megölni? Ez lex talio, nem a Biblia.

2016. júl. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy az előző jehovista értelmezés, szóval finoman fogalmazva nem vennék mérget a hitelességére. Kevésbé finomabban meg akkor már jobban jársz, ha összeesküvés-elméleteket olvasol.
2016. júl. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Jézus nem vallást hozott létre, hanem a keresztény életet, vagy is az Istennek elfogadható imádatot, életformát állíttatta helyre."


->Egyrészt a vallás és a keresztény élet nem mondd ellent egymásnak. Aki keresztény vallásúnak tartja magát, az igyekszik keresztény életet élni. De ez a párhuzam máshol is megvan: aki iszlám vallásúnak tartja magát az pedig az iszlám életet gyakorolja a mindennapjaiban. A vallás és a vallásos élet tehát elválaszthatatlan egymástól.


Másrészt igen is, Jézus vallást hozott létre azzal, hogy lerakta még életében az Egyház alapját (Mt 16,18). Harmadrészt pedig az imádatot nem úgy állította helyre, te gondolod, ugyanis Ő nem csak az Atya imádatáról tanított, hanem arra is példát mutatott, hogy Őt magát is lehet imádni. Éppen ezért el is fogadta még életében is az imádatot. Ti ez utóbbival azonban nem számoltok.


Dante

2016. júl. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ímé, én elbocsátlak titeket, mint juhokat a farkasok közé; + legyetek azért okosak mint a kígyók, és szelidek mint a galambok.


Nem pedig naivak, mint a gyermekek.

2016. júl. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez első sorban Jézus korabeli tanítványainak szólt.

Másodsorban, bárkinek.


1.

Ezeket beszéltem néktek, hogy meg ne botránkozzatok.

2.

A gyülekezetekből kirekesztenek titeket; sőt jön idő, hogy a ki öldököl titeket, mind azt hiszi, hogy isteni tiszteletet cselekszik.

3.

És ezeket azért cselekszik veletek, mert nem ismerték meg az Atyát, sem engem.

4.

Ezeket pedig azért beszéltem néktek, hogy a mikor eljő az az idő, megemlékezzetek róluk, hogy én mondtam néktek. De ezeket kezdettől fogva nem mondottam néktek, mivelhogy veletek valék.

5.

Most pedig elmegyek ahhoz, a ki küldött engem;


Itt szerintem nem utal személyesen Ferenc pápára a szöveg, de a pápaság is sokakat kiírtott "Isten nevében", és más vallások is.


A pápaság nem ezzel árt a legtöbbet az embereknek, hanem a téves tanításokkal (pl. a 10 parancsolat átírásával), ami szép "csendben" évszázadok óta működik...

2016. júl. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdezőre és a hozzá hasonlókra utal.
2016. júl. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A pápa ebben a kérdésben véletlenül éppen az Evangélium tanítását hirdeti, amikor azt mondja, az elesetteket be kell fogadni, segíteni kell a nélkülözőkön.


Történelmileg ritka és szokatlan dolog ez, ezért is lepi meg mg a katolikusokat is, hogy egy pápa kivételesen nem az Evangélium ellenkezőjét tanítja az Evangélium helyett.


Lehet rá haragudni ezért, de valójában ez a krisztusi tanítás, nem a keresztesháborúk és mészárlások, amit más pápák hirdettek.


Elődeihez képest Ferenc nagyonis rendben van. Persze odág még hosszú az út, hogy a katolikus egyház teljesen visszataláljon Istenhez, lemondjon a bálványokról, a tévedhetetlenségről és a dogmákról, de az irány, amit Ferenc felvett jó, és szinte példa nélküli módon keresztényi a pápák között!

2016. júl. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!