Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amikor Lázárt feltámasztotta...

Amikor Lázárt feltámasztotta Jézus, az már végleges feltámasztás volt? Vagy Lázár 2-szer halt meg az életében?

Figyelt kérdés

2016. júl. 27. 22:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

nem halt meg

jelenleg ő a miniszerelnökséget vezető miniszter

2016. júl. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt végleges, kétszer halt meg.
2016. júl. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

milyen jól tartja magát az "Öreg" :)

jót nevettem, köszi

2016. júl. 28. 00:25
 4/18 anonim ***** válasza:
Igen, Lázár meghalt másodszor is.
2016. júl. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 pelgrim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy Lázár feltámadása nem volt végleges, hogy másodszor is elszenvedte a halált, mint ahogy ma már sokan vannak, akiknek halálközeli élménye volt.


Lázár esete azonban mégis különös, mert az evangélium szövegéből kiderül, hogy Jézus szándékosan húzta az időt, hogy semmi kétség ne legyen afelől, hogy Lázár valóban meghalt, Lázár egyik nővére szerint már szaga volt a hullának. Ezzel szemben a halálközeli élményekből visszatértek teste még nem indult bomlásnak.


A tibeti Lámák szerint van annak a folyamatnak, amit halálnak nevezünk egy szakasza, mikor az elhunyt rendkívül tudatossá válik, tudata kibővül, minden ismeret rendelkezésére áll, mindenre képes mindenhol jelen lehet, stb., stb. Ha megtudja tartani ezt az állapotot, akkor megvilágosult vagy üdvözült. Az átlag ember hamar elveszti a tudatnak ezt az állapotát.


Szerintem erre az állapotra hívatkozott Jézus, mikor Lázárt felszólította, hogy keljen fel. Ő maga már korábban elérte a tudatnak ezt az állapotát, az evangélium ezt Jézus színeváltozásának nevezi.

2016. júl. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
58%

Nem volt végleges,

jelenleg a feltámadásra vár.

2016. júl. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem volt végleges feltámasztás, meghalt ugyanúgy, mint a többi ember, aztán feltámadt az örök életre. Most jó eséllyel az üdvözültek között van.
2016. júl. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem volt végleges, mert testben csak Illés és Jézus ragadtatott a mennyek országába, senki más (egyes katolikus babonák szerint Mária is, de ennek semmilyen bibliai alapja nincs).

Tehát igen, Lázár kétszer halt meg.

2016. júl. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Okés de most ti ezt komolyan elhiszitek?

Vizböl bor meg feltámasztás?

Te jo ég mi lett volna ha chriss angel élt volnaa akkor :)

2016. júl. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%

Én máshogy látom a dolgot: te komolyan nem hiszed el? Bizonyítsd be nekem, hogy nem igaz, és akkor nem fogok hinni benne többé.


Amit csinálsz egyébként olyan, mintha én berontanék mondjuk egy Star Wars kérdés alá (hogy valami nagyon evidens példát mondjak), és odaírnám, hogy "Azta...ti komolyan nézitek ezt a szart?". Eleve azért nincs semmi értelme, mert nem válasz a kérdésre, tehát szimpla trollkodás, plusz még bunkóság is. Ha nem tudsz értelmesen hozzászólni a témához inkább távozz innen.

2016. júl. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!