Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges, hogy démon volt?

Lehetséges, hogy démon volt?

Figyelt kérdés

Régebben gyakoroltam az angyalkommunikációt. Egy darabig tényleg hasznosnak tűnt,aztán elkezdtek rossz érzéseim támadni. Olyan volt,mintha valami telenyomta volna a fejem rossz gondolatokkal a szeretteimről. Amikor beesteledett,akkor lett a legrosszabb,volt,hogy egy hétig nem tudtam aludni ezek miatt a negatív gondolatok miatt,hiába szedtem az altatót,még úgy is felriadtam az éjszaka közepén. Azért ebbe a kategóriába tettem a kérdést,mert érdekelne keresztények véleménye,hogy ilyenkor mivel lép kapcsolatba az ember,mert az alapján,amit nekem nyújtott,a legnagyobb jóindulatommal sem tudnám angyalnak nevezni.

Már nem csinálok ilyesmiket,de így utólag érdekelne,hogy mi van a "kulisszák mögött".



2016. júl. 29. 09:38
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyit,hogy ha esetleg tévednének ide olyanok,akik javasolni szokták az angyalkommunikációt,vagy tapasztalták,hogy mennyit segít,milyen jó érzés fogja el őket,stb,akkor ők is írhatnának,hogy olyankor mi van,amikor az embert teljesen tönkreteszi, Mert erről sosem beszélnek.
2016. júl. 29. 09:43
 2/4 MélytengeriSzerzetes válasza:

Ha ez a kommunikáció olyan mint az angyalterápia akkor egy dolog van a kulisszák mögött.

[link]


Az a B betűs szó, aminek 4 fajtája van. Természetesen a vallásos halmaz nem minden elemét osztom.

Elvégre szerzetes vagyok.


Shabala!

2016. júl. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy démon volt, rosszabb esetben gonosz angyal is a démonokon kívül. Aki gonosz angyalokkal kommunikál, azt már réges-régen körüldöngik a démonok.


A Biblia útmutatása az, hogy kizárólag Jézus Krisztus által lehet kapcsolatba lépni Istennel, angyalokkal - mennyei, tehát szent angyalokkal - pedig még úgy sem, kivéve, ha valamiért ők maguk nem lépnek kapcsolatba az emberrel, ez azonban rendkívül ritka, és semmivel sem idézhető elő emberi oldalról, és minden esetben Isten akaratából történik meg.


Amit angyalkommunikációnak neveznek okkult gyakorlat, amiben Istentől elszakadt szellemi lényekkel kerülhet kapcsolatba az ember, jellemzően hitető szellemekkel, ritkább esetben gonosz angyalokkal. Ha az ezt gyakorló ember egyszer megtér Jézus Krisztushoz, borítékolható, hogy meg kell bánnia, tagadnia és bűnként meg kell vallania, hogy sátáni szellemekkel lépett kapcsolatba, és ki kell, hogy űzzék belőle a démonokat, valamint nagyon józannak kell a továbbiakban is lennie, ugyanis a szellemi lények nem felejtenek, és ha te kapcsolatba léptél velük valaha is, akkor soha nem szállnak le rólad önként, csak ha egy náluk nagyobb hatalom erre kényszeríti őket.

2016. júl. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Asperrimus-szal teljesen egyetértek, jó angyalokkal nem lehetséges közvetlenül kommunikálni, mivel Isten tiltja a számukra, és valóban csak akkor fordul elő, ha Isten közvetlenül küldi őket egy emberhez és a Biblia tanulsága szerint ezen esetekben is igyekeznek a lehető legrövidebb ideig megmutatkozni az emberek számára és a lehető leggyorsabban elvégezni a feladatot.

Ellenben meg van írva az is, hogy a Sátán és a gonosz angyalok a világosság angyalaiként mutatkoznak be az emberek számára (mivel nyilván ha az emberek tudnák, hogy azok a démonok vagy angyalok, akikkel kommunikálnak, milyenek valójában, eszükbe sem jutna szándékosan kapcsolatba lépni velük).

2016. júl. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!