Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Tanúk! Ti hogyan...

Kedves Tanúk! Ti hogyan jutottatok erre a következtetésre ennél a résznél a Bibliában?

Figyelt kérdés

Vers: (Jelenések 9:1-12) 1 Az ötödik angyal is trombitált, és látám, hogy egy csillag esett le az égről a földre, és adaték annak a mélység kútjának kulcsa.

2 Megnyitá azért a mélységnek kútját: és füst jöve fel a kútból, mint egy nagy kemencének füstje; és meghomályosodék a nap és a levegőég a kút füstje miatt.

3 A füstből pedig sáskák jövének ki a földre; és adaték azoknak hatalom, mint hatalmuk van a föld skorpióinak.

4 És megmondaték nékik, hogy a földnek füvét ne bántsák, se semmi zöldelőt, se semmi élőfát, hanem csak azokat az embereket, akiknek homlokukon nincsen az Istennek pecséte.

5 És adaték azoknak, hogy meg ne öljék őket, hanem hogy kínoztassanak öt hónapig; és azoknak kínzása olyan, mint a skorpió kínzása, mikor megmarja az embert.

6 Annakokáért azokban a napokban keresik az emberek a halált, de nem találják meg azt; és kívánnának meghalni, de a halál elmegy előlük.

7 A sáskáknak formája pedig hasonló vala a viadalhoz felkészített lovakhoz; és a fejökön mintegy aranyhoz hasonló koronák valának, és az orcáik olyanok valának, mint az emberek orcái.

8 És olyan hajuk vala, mint az asszonyok haja; és fogaik olyanok valának, mint az oroszlánoknak.

9 És olyan mellvértjeik valának, mint a vas mellvértek; és az ő szárnyaik zúgása olyan vala, mint a viadalra száguldó sok lovas szekerek zúgása.

10 És skorpiókhoz hasonló farkuk vala és fulánkjuk; és a farkukban vala a hatalmuk, hogy ártsanak az embereknek öt hónapig.

11 Királyukul pedig a mélység angyala vala felettök; annak a neve zsidóul Abaddon, görögül pedig Apollion, azaz Vesztő a neve.

12 Az első jaj elmúlék; ímé ezután még két jaj következik.


Ahogyan TI értelmezitek: "Ezek a "sáskák" mi vagyunk, és Abaddon (Pusztító) pedig, Jézus a mi vezetőnk"


A Biblia nyíltan elmondja, hogy a Sáskák kínozni fogják az embereket. Isten mért kínozna bárkit is? A másik, NEM PROVOKATÍV A KÉRDÉS! Szeretném, ha nem így néznétek erre, hisz csak a kíváncsiság vezérelt ehhez a kérdéshez. Sok tanútól hallottam/láttam ezt, és érdekel, hogy hogyan jutottatok erre a következtetésre, holott a Biblia teljesen mást ír le. Köszi!



2016. júl. 13. 11:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

Kicsit OFF, de azért megjegyeznék valamit:


"Isten mért kínozna bárkit is?"


Mert egy féltékeny, egocentrikus, szadista, megalomán szörnyeteg.


Bővebben itt: [link]

2016. júl. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
19%
Istent mindenki olyannak látja, amilyen ő maga.
2016. júl. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1.: 1, nos, Olvastad a Bibliát, ha igen, akkor nyílván az Ószövetségnél abba is hagytad, mivel az Újszövetségben vagyunk azt is elkéne olvasni legalább egyszer az elejétől a végéig, és látnád, hogy egyáltalán nem Szadista, egócentrikus, öntelt. :) 2, nem Ateistáknak szólt a kérdés vagy Sátánistáknak! Jehova tanúihoz kapcsolódott ez, nem hozzátok! Köszönöm!


2.: Hm, érdekes, tehát akkor én Igaz, szeretet és én vagyok az út a mennybe? Erősen kétlem! :)

2016. júl. 13. 11:46
 4/17 anonim ***** válasza:

#3


Olvastam és ismerem az újszövetséget, és nem változott a véleményem. A linken amit megadtam, az újszövetségi isten erkölcstelensége is ki van bontva. Lehet nem ismered eléggé a Bibliát?


A kérdésre pedig az válaszol, aki szeretne.

2016. júl. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"Olvastam és ismerem az újszövetséget, és nem változott a véleményem. A linken amit megadtam, az újszövetségi isten erkölcstelensége is ki van bontva. Lehet nem ismered eléggé a Bibliát?


A kérdésre pedig az válaszol, aki szeretne."


Valóban, nem ismerem annyira Bibliát, mint szeretném, de éppen emiatt is tanúlmányozom. Ez az egyik. A másik viszont az, hogy valóban az válaszol aki szeretne, de én mivel magamból indulok ki, ha nem hozzám szól a kérdés, értelemszerüen képtelen is vagyok helyes választ adni a megadott kérdésre. Én erősen kétlem, hogy egy olyan ember aki maga is Ateista, és csak azért nyitja ki a Bibliát, hogy Istent felelősség elé állítsa, holott ő maga is egy igen csak bajban lévő emberke. Egyszóval, nem szeretem, ha Istent a saját hibáik és önteltségük miatt káromolják, szerintem ez evidens. Tehát akkor mégegyszer csak neked csak most, nem az Ateistáktól vártam a választ, és nem a Sátánistáktól! Szerintem, Isten sem az új Szövetségben sem pedig a Ószövetségben nem volt gonosz. Mért nem? Hát ezért: Megígérte Ábrahámnak, hogy Szeretni, és vigyázni fogja a népét. (1Mózes 15) Isten eljött a világra mert annyira szerette az embereket, hogy meghalt értük. (János evangéliuma 1) Tehát akkor mégegyszer, nem erre vártam választ, és nem is erről akarok veled most vitázni, egy másik helyen másutt talán fogunk, most NEM! :) Köszi!

2016. júl. 13. 12:00
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

Feltettél egy kérdést: "Isten mért kínozna bárkit is?" Erre válaszoltam. Igen, lehet nem ez a teljes kérdésed lényege (és mivel nem vagyok Jehova tanúja, erre nem is válaszoltam), de ha esetleg nem vetted volna észre, így kezdtem: "Kicsit OFF, de azért megjegyeznék valamit"


Érdekesnek találom továbbá, hogy kapásból beleraksz egy olyan skatulyába, amit célszerűen azért gyártottál, hogy belepasszoljak az ideológiai képbe, amit kialakítottál a világról. Honnan tudod, hogy ateista vagyok? Szerinted a kereszténység a világ egyetlen vallása? Honnan tudod, hogy azért olvastam el a bibliát, mert felelősségre akartam vonni istent? Miből gondolod, hogy bajban vagyok?


Én pedig a maszatolást nem szeretem a felelősség kérdésével kapcsolatban.


És akkor még egyszer: ha felteszel egy kérdést, arra bárki válaszolhat, meg akkor is, ha neked ez a válasz nem tetszik.


Isten pedig az ószövetségben és az újszövetségben is erkölcstelen és alapvetően gonosz, hiszen nem csak a szenvedést, és annak a feltételeit teremtette meg, de mindenhatósága révén azt is pontosan tudta, hogy az ember ebbe bele fog esni. A megváltás maffia-módszerrel való osztogatása pedig minden, csak nem erkölcsös. És akkor több millió legyilkolt ártatlan áldozatáról még szó sem esett.

2016. júl. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"Feltettél egy kérdést: "Isten mért kínozna bárkit is?" Erre válaszoltam. Igen, lehet nem ez a teljes kérdésed lényege (és mivel nem vagyok Jehova tanúja, erre nem is válaszoltam), de ha esetleg nem vetted volna észre, így kezdtem: "Kicsit OFF, de azért megjegyeznék valamit"


Én meg azzal kezdtem, hogy: "Kedves Tanúk!" A te válaszodat, nekem mégcsak megsem kellett volna néznem, mivel teljesen ellent mond ennek: "Ne OFFolj! Azaz ne kezdj új téma boncolgatásába, új, a kiírttól teljesen eltérő kérdések feltételébe!"


"Érdekesnek találom továbbá, hogy kapásból beleraksz egy olyan skatulyába, amit célszerűen azért gyártottál, hogy belepasszoljak az ideológiai képbe, amit kialakítottál a világról. Honnan tudod, hogy ateista vagyok? Szerinted a kereszténység a világ egyetlen vallása? Honnan tudod, hogy azért olvastam el a bibliát, mert felelősségre akartam vonni istent? Miből gondolod, hogy bajban vagyok?"


Érdekesnek találom jó magam is, hogy olyan dolgot magadra veszel amit nem is neked szántam(igen, lehet, nem tudhattad, hogy nem neked szól de a következőkben leírom majd), amit belinkeltél Angol úri emberre mondtam. Aprópopó, nem ez az egyetlen vallás, mivel nem is az. A kereszténység egy gyülekezet. A vallás a katolicizmus, ami jelenlegi állapotában nehezen neveznék Keresztényinek (de biztos ott is vannak rendes normális emberek is).


"Én pedig a maszatolást nem szeretem a felelősség kérdésével kapcsolatban. És akkor még egyszer: ha felteszel egy kérdést, arra bárki válaszolhat, meg akkor is, ha neked ez a válasz nem tetszik."


Mégegyszer akkor, nem a válaszoddal van a bajom, Jó ember, hanem hogy nem hozzád ment a kérdés! :D



Isten pedig az ószövetségben és az újszövetségben is erkölcstelen és alapvetően gonosz, hiszen nem csak a szenvedést, és annak a feltételeit teremtette meg, de mindenhatósága révén azt is pontosan tudta, hogy az ember ebbe bele fog esni. A megváltás maffia-módszerrel való osztogatása pedig minden, csak nem erkölcsös. És akkor több millió legyilkolt ártatlan áldozatáról még szó sem esett."



Kedves válaszoló, de mondanál egy olyan dolgot is ami alá támasztaná azt, hogy gonosz volt Isten :D Legyílkolt ártatlan embereket? Hol? Gondolom a Vízözönre gondoltál, mint ahogy te is biztosan tudod (gondolom igen) ott igen csak káromolták Istent az emberek, pláne az Óriások. Őltek, paráználkodtak, hazudt stb... Bizony tudta, de tudod van az embernek afféle szabad akartnak nevezett valami, ami benned is megvan. Ők választották, ez van (csúnyán mondva). De hány helyen olvasod például azt, hogy Isten ennek örült, hogy ölhet vagy azt, hogy Isten maga teremtette ilyen gonosznak és erkőlcstelennek az embert? Isten, JÓnak teremtette az embert (1Mózes 1:26-31). Sehol semmi utalás arra, hogy bármi gonoszat is tett volna Isten. Senki nem mondta, hogy Pokolra kerültek volna azok emberek, csak annyit, hogy meghaltak.

2016. júl. 13. 12:41
 8/17 A kérdező kommentje:

"Én meg azzal kezdtem, hogy: "Kedves Tanúk!" A te válaszodat, nekem mégcsak megsem kellett volna néznem, mivel teljesen ellent mond ennek: "Ne OFFolj! Azaz ne kezdj új téma boncolgatásába, új, a kiírttól teljesen eltérő kérdések feltételébe!""


Ehhez még annyit fűznék hozzá, hogy valóban nem teljesen eltér a dologtól, de akkor is OFF. Szeretném, ha a kérdésem MINDEN részével foglalkozna az ember.

2016. júl. 13. 12:44
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem téged dicsértelek. Ha megnézed mindenki Istenképét és annak jellemét, akkor jól látható, hogy az Istenkép mindig megegyezik a szív állapotával. Akiben túlcsordul a szeretet, az alázat, a törődés, az empátia, az Istent is ilyennek látja, mert nem tudja másnak látni, hisz nincs benne olyasmi, amit az állít, aki gőgös, egoista, irigy, gyűlölködő, szeretetlen, rosszindulatú, hisz ennek a típusnak ugyanilyen lesz az Istenképe, mint saját maga, mert azt vetíti ki Istenre, pedig neki semmi köze ezekhez.

Csak akkor látjuk Istent egy bizonyos jellemmel rendelkezőnek, ha mi magunk is rendelkezünk azzal. Vagy épp nincs bennünk, például szeretet. Olyankor Istenben sem látjuk.

2016. júl. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szervusz.


1. vers.

Ez a ’csillag’ különbözik a Jelenések 8:10-ben szereplő csillagtól, melyet János látott lehullani. János lát „egy csillagot, mely az égből . . . hullott”, és amelynek ezúttal a földre vonatkozó megbízatása van. Vajon egy szellemszemélyről vagy egy hús-vér lényről van itt szó? A Jelenések könyve később úgy írja le azt, akinél ’a mélység vermének kulcsa’ van, mint aki Sátánt „a mélységbe” veti (Jelenések 20:1–3). Tehát hatalmas szellemszemélynek kell lennie. A Jelenések 9:11-ben János elmondja nekünk a sáskákról, hogy „egy király van felettük, a mélység angyala”. Mindkét versnek ugyanarra a személyre kell vonatkoznia, mivel logikus, hogy a mélység kulcsát tartó angyal azonos a mélység angyalával.


2. vers

Bibliai értelemben „a mélység” a tétlenség helye, sőt a halálé.

Jézus testvéreinek kicsiny csoportja rövid ideig a viszonylagos tétlenség ’mélységében’ volt az első világháború végén (1918–19). De amikor 1919-ben Jehova kitöltötte szellemét a megbánást tanúsító szolgáira, kirajzottak, hogy eleget tegyenek az előttük álló, kihívást jelentő feladatnak.

Ahogy János megfigyeli, a sáskák szabadon engedését nagy füst kíséri, olyan, mint „egy nagy kemence füstje”. Ez történt 1919-ben. A kereszténység és általában a világ számára a helyzet egyre sötétebb lett. (Vesd össze: Jóel 2:30, 31.) A sáskák, vagyis a János osztály szabadon engedése valójában vereség volt a kereszténység papságának, amely kitervelte, hogy végérvényesen leállítja a Királyság-munkát, és amely elutasította Isten Királyságát. Füstszerű fátyol kezdett kiterjedni a hitehagyott kereszténységre, amikor a sáskahad elkezdte gyakorolni az Istentől kapott hatalmat az erőteljes ítéletüzenetek hirdetésével. A kereszténység ’napja’ – felvilágosultságának látszata – elsötétedett, és „a levegő” sűrűvé vált az isteni ítélet hirdetése révén, mivel napvilágra került, hogy e világ ura, vagyis „a levegő hatalmának uralkodója” a kereszténység istene (Efézus 2:2; János 12:31; 1János 5:19).


4.

A modern kori sáskákra munka várt. Prédikálni kellett a Királyság jó hírét. Fel kellett tárni a vétkeket. Meg kellett találni az elveszett juhokat. Mialatt a sáskák ezeket a feladataikat végezték, a világ kénytelen volt felocsúdni és odafigyelni. Az angyalok által megfújt trombiták hangjának engedelmeskedve, a János osztály továbbra is leleplezte a kereszténységet, mint olyan szervezetet, amely rászolgált Jehova elmarasztaló ítéleteire.

az ítéleteknek egy egészen sajátos jellegét hangsúlyozták egy kongresszuson, amelyet a Bibliakutatók 1926. május 25–31. között Londonban tartottak meg.

„Miért tántorognak a világhatalmak? – Az orvosság”. Másnap mindkettő teljes szövegét megjelentették egy vezető londoni újságban. Később a sáskahad 50 millió példányban terjesztette el a határozatot traktátus formájában az egész világon; ez igazán kínt okozott a papságnak. Angliában az emberek még évek múlva is emlegették ezt a csípős leleplezést.

A könyv ezután idézte a Londonban 1917-ben kiadott kiáltványt, amelyet nyolc lelkész írt alá, akiket „a világ legnagyobb prédikátorai” között tartottak számon. Vezető protestáns felekezeteket képviseltek: a baptista, a kongregacionalista, a presbiteriánus, az episzkopális és a metodista egyházat. Ez a kiáltvány azt hirdette, hogy „a jelen válság a pogányok idejének bezáródására mutat” és „az Úr megnyilvánulása bármely pillanatban . . . várható”. Igen, ezek a lelkészek felismerték Jézus jelenlétének jelét! De vajon akartak tenni valamit ezzel kapcsolatban? A Szabadulás című könyv ezt közli: „A legérdekesebb része a dolognak azonban az, hogy ugyanazok az emberek, akik ezt a kiáltványt aláírták, hamarosan elvetették azt, és megtagadták annak bizonyítékát, hogy a világ végére jutottunk és az Úr második jelenlétének idejében élünk.”

2016. júl. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!