Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Ferenc pápa...

Szerintetek Ferenc pápa milyen ideológiát képvisel, mint pápa? (konzervatív v. újító? )

Figyelt kérdés

2016. aug. 1. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Progresszív.
2016. aug. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Bár úgy gondolja, hogy Ő Isten földi helytartója, de a Szent Írás teljesen ellene megy az Ő általa képviselt tanításnak, és Isteni elrendezésnek


Földi helytartó azért sem lehet, mert Ennek a világnak Sátán az uralkodója, ezért Isten másként képviselteti magát, abban az értelemben, hogy az Ő kinevezett királya Jézus, nem része a Földön uralkodó állapotoknak.

Jézus pedig nem adja semmilyen embernek át az uralkodási jogot, mert Övé az egyedüli jog.


Akik keresztény életet élnek, azok az életükkel és az imádatukkal képviselik Istent, nem hatalommal.

2016. aug. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Jézus pedig nem adja semmilyen embernek át az uralkodási jogot, mert Övé az egyedüli jog."


Szerintem ezt nem is vallja így senki...


A kérdésre válaszolva: ezek kicsit relatív fogalmak. A konzervatív pl. egészen mást jelent most, mint pl. 100 éve. Ferenc pápa úgy gondolom, hogy a II. vatikáni zsinat szellemiségében vezeti az egyházat, merítve a dél-amerikai tapasztalataiból.

2016. aug. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ferenc pápa szerintem a kettő között, mert megtartja mindazt amit elődei ( szertartások) de újító is mivel bevezette hogy az utolsó vacsora szertartásánál nők lábát is meglehet mosni. Én nekem nagyon bejön ferenc pápa egyszerűsége. Az hogy nem viszi túlzásba a miseruhák díszítését. Elődeivel ellentétben nem viteti trónon magát, nem zárkózik be a saját palotájába( sőt nem is lakik benne) Ő igazán hasonlít péterre, olyan pápa aki odamegy az emberekhez meghallgatja őket és nem olyan aki csak messziről üdvözli az embereket. hiszen a pápa sem nagyobb a máik embernél csupán őt az isten az egyházba magasabb rangra emelte de ugyanolyan ember. Amíg II János Pál pápaságát a szeretet szóval jellemezhetjük, úgy Ferencét az irgalmassággal. Ugyanakkor Ferenc nyitott , tud párbeszédet felvenni más vallásokkal legyen az egy vagy többistenhívő, és tud velük együtt működni. és nem az inkviziciós módszerekkel viszonyul a többi valláshoz. Ferenc pápa az irgalmasság pápája. Ferenc hogy egy ismerős pápáról készült filmel éljek: A pápa aki ember maradt.
2016. aug. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Eretnek!
2016. aug. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!