Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Az Én juhaim hallják az Én...

"Az Én juhaim hallják az Én hangomat" - katolikusok, reformátusok, baptisták, pünkösdisták, adventisták, Jehova Tanúi, mormonok, stb. mit jelent ez a számotokra?

Figyelt kérdés
Halljátok Jézus hangját? Ha igen, akkor hogyan? Mit jelent számotokra Jézus hangját hallani?
2016. aug. 1. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Szervusz.


A Bibliában leírt "hallani" Jézus hangját, nem azt jelenti, hogy Jézus megszólal az ebereknek.

(János 10:27) 27 Az én juhaim figyelnek a hangomra, és én ismerem őket, ők pedig követnek engem.


A szó görög megfelelője is hordozhatja a ’figyelmet fordít, megért és aszerint cselekszik’ jelentéseket

A juhok azzal mutatják ki, hogy hallgatnak a jó pásztorra, hogy mindenben követik az irányítását. Ez magában foglalja, hogy együttműködnek azokkal, akiket alpásztoroknak nevezett ki. Jézus meghagyta az apostolainak és a követőinek, hogy folytassák a munkáját, vagyis hogy tanítsák és legeltessék a juhocskáit

„a juh a szelídség, a türelem és az alázatosság szimbóluma”.

2016. aug. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Az én juhaim figyelnek a hangomra"


Úgy látom, hogy a te bibliád szerint is van Jézusnak hangja. A "figyelnek" Jézus hangjára feltételezi azt, hogy hallják is Jézus hangját, nem gondolod? Vagy hogyan figyelnek rá, ha nem hallják?

2016. aug. 1. 17:07
 3/10 anonim ***** válasza:
13%
Hallottam már Jézust és nem vagyok ezzel egyedül. Belémoltódott, mert így akartam, én akartam így.
2016. aug. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hallottad Jézust, vagy szoktad is hallani? Ha igen, hogyan? Mit mondott neked?
2016. aug. 1. 17:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én adventistaként azt gondolom, hogy nem lehet így kiragadni egy mondatrészt a szövegkörnyezetéből, és azt szó szerint a mai napra érteni.


A szövegkörnyezetből nyilvánvaló, hogy az Úr Jézus Krisztus a templomszentelési ünnepen Jeruzsálemben a zsidók kérdésére válaszolva mondta el ezt a mondatot, nevezetesen arra a kérdésre, hogy "meddig tartasz még bizonytalanságban bennünket? Ha te vagy a Krisztus, mondd meg nekünk nyíltan!" Ekkor "Jézus így válaszolt nekik: Megmondtam nektek, de nem hisztek. Atyám nevében végzett cselekedeteim tanúskodnak mellettem, de ti nem hisztek, mert nem az én juhaim közül valók vagytok. Az én juhaim hallgatnak a hangomra, és én ismerem őket, ők pedig követnek engem. Én örök életet adok nekik, és nem vesznek el soha, mert senki sem ragadhatja ki őket az én kezemből. Az én Atyám, aki nekem adta őket, mindennél nagyobb, és senki sem ragadhatja ki őket az Atya kezéből. Én és az Atya egy vagyunk." (János evangéliuma 10:22-30)


Úgy gondolom egyértelmű, hogy Jézus itt az ő követőire utal, akik hallgatnak az Ő tanítására, és aszerint cselekednek. Ezt jelenti ez a kijelentés.


Üdv. Péter

2016. aug. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves Péter!


Jézus máskor is mondott hasonlókat:


"Bizony, bizony mondom néktek, hogy aki az ÉN BESZÉDEMET HALLJA és hisz annak, aki engem elbocsátott, örök élete van; és nem megy a kárhozatra, hanem általment a halálból az életre. Bizony, bizony mondom néktek, hogy eljő az idő, és az most vagyon, mikor a halottak HALLJÁK AZ ISTEN FIÁNAK SZAVÁT, ÉS AKIK HALLJÁK, ÉLNEK." Ján 5:24-25


És, ha már a szövegkörnyezetnél tartunk, akkor olvassuk el ezt is:


"Bizony, bizony mondom néktek: Aki nem az ajtón megy be a juhok aklába, hanem másunnan hág be, tolvaj az és rabló. Aki pedig az ajtón megy be, a juhok pásztora az. Ennek az ajtónálló ajtót nyit; és a juhok HALLGATNAK ANNAK SZAVÁRA; és a maga juhait NEVÜKÖN SZÓLÍTJA, és kivezeti őket. És mikor kiereszti az ő juhait, előttök megy; és a juhok követik őt, mert ISMERIK AZ Ő HANGJÁT. Idegent pedig nem követnek, hanem elfutnak attól: mert nem ismerik az idegenek hangját." Ján 10:1-5


Jézus maga az Isten Igéje. A JT-k "Szónak" fordították az "Igét" a saját Bibliájukban. Ha ez a neve, akkor Ő néma lenne? Szerintem Ő nem egy néma bálvány. Akik az Ő juhai közé tartoznak, azok hallják és ismerik a Jó Pásztor hangját.


Jézus nevükön szólítja a juhait? Igen, és ezt elég nehéz úgy magyarázni, hogy ez csupán a tanításainak a követése. Jézus személyes kapcsolatról beszélt. Szeretem nagyon János írásait:


"Amit hallottunk és láttunk, hirdetjük néktek, hogy néktek is közösségtek legyen velünk, és pedig a mi közösségünk az Atyával és az ő Fiával, a Jézus Krisztussal." 1 Ján 1:3


Közösségben lenni valakivel elég nehéz úgy, hogy nem szólunk egymáshoz és nem halljuk egymást.


A Bibliát, a betűt ismerhetjük kívülről-belülről, de ez nem jelenti azt, hogy Jézust, Isten Igéjét is ismerjük. Az Ő juhai hallják az Ő hangját. Ha nem hallod Őt, akkor ez azért van, mert még nem tartozol a juhai közé. Keresd Őt, és ki fogja jelenteni magát neked!

2016. aug. 1. 23:01
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves 1. kommentelő!

Hogyan prédikálhat valaki a szeretetről,kegyelemről,amíg maga sem élte át? Felmerül Jézus neve,és lenyomsz egy olyan szöveget,ami nyers,élettelen,rideg. Ez olyan,mintha a gyereket megkérdezné,hogy szereted-e,te pedig elővennél egy könyvecskét,és robotikusan elkezdenéd neki elemezni a szeretet szó jelentését,és eredetét,illetve megemlítenéd neki néhány fordítását...

2016. aug. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a lényegre tapintottál.

Jézus valóban Isten hangja!

2016. aug. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Illetve Igéje.
2016. aug. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A juhoknak hihetetlenül gyenge a látásuk. Szinte csak azt a füvet látják,amit legelnek éppen. Ha elkódorognak a nyájtól,elvesznek s ilyenkor bégetnek.A pásztoruk hangját születésük(ellésük)óta hallják és ismerik. Ha keleten egy itatóhoz tucatnyi pásztor egyszerre visz 10 ezernyi birkát és az összes pásztor elkiáltja,hogy MENAH(kövess!),minden juh,az általa ismert hangot követi. A hang színe szerint különválnak.


Mi mindnyájan igen rövidlátók vagyunk.Még azt sem tudjuk biztosan,hogy egy óra múlva mit fogunk csinálni és irányít minket a média,a politika,a vallási hagyományok,divatok,házastárs,szülő,gyermek,gondolataink,álmaink,stb.

Bármelyiket követjük gyarló tudatlant követünk. Vak vezet világtalant!


Jézus 100%-ban Isten,és 100%-ban ember s ezért a múltat,jelent és a legtávolabb jövőt is világosan látja.Őt érdemes követni!


Miként ismerhetjük a hangját?

1.Az Újszövetség ismerete alapján rááll a fülünk hangjára.

2.A vele való személyes,rendszeres beszélgetések(imáink) alapján,amennyiben azok nem vég nélküli monológok.


Jézus hangja igen változatos,de az Íge alapján azonosítható.

Pl.A lelkiismeretünk hangján szól. Szól a Biblia szavain keresztül. Szólhat egy emberen,akár egy kisgyermeken keresztül,ha az a szó a mi titkos kamránkban elhangzott imánkra felel.Felelhet a természet hangján is,mint a mennydörgés,lágy szellő,madarak éneke,virágok illata,stb.

Jézus hangja sosem félelemkeltő.


Kérdezz,ha valami nem világos!

2023. ápr. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!