Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit hisznek a démonokról a...

Mit hisznek a démonokról a keresztények általában? Mit hisznek a katolikusok, a reformátusok, a baptisták, az evangélikusok, az izraeliták, a hitgyülisek, az adventisták, a Jehova Tanúi?

Figyelt kérdés

A kérdés apropója nálam ez volt:

"Jehova Tanúi erősen hisznek a démonokban. Sőt, úgy tartják, 1914 óta a démonok sokkal intenzívebben tevékenykednek, akkor vettetett le ugyanis szerintük Sátán a Földre. Úgy tartják, a démonok tárgyakhoz kötődhetnek.


Pl. ha valaki Jehova Tanúja akar lenni, és volt mondjuk szentképe a falon, vagy egy kereszt, vagy régi énekeskönyve, ezeket mind meg kell semmisítenie, ha Tanúként akar megkeresztelkedni. (Szerintük „démonosak” lehetnek pl. az ilyen keresztény vallásgyakorlathoz köthető tárgyak!)"


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


De ennél kiterjedtebb és mélyebb választ szeretnék, hogy egyes felekezetek a mindennapi életükben ezt hogyan élik meg.



2013. ápr. 21. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Keresztény vagyok és mi nagyjából ebben hiszünk:


http://www.youtube.com/watch?v=uTfwygJcNj8


Csak egy résszel nem értek vele egyet az pedig az, hogy: Állítólag a Sátán amikor levettetett, magával rántotta az angyalok egyharmadát.


Akik ebben hisznek azok azzal támasztják alá az állításukat, hogy a Biblia szerint amikor Sátán levettetett, akkor magával rántotta a csillagok egyharmadát.


Szerintem másról lehet szó, de ez az én véleményem.

2013. ápr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Én evangélikus vagyok. Még soha senkit nem hallottam a gyülekezetünkből démonokról beszélni. Persze volt szó olyan bibliai történetekről, amelyekben az embereket gonosz lélek szállta meg, de kb. ennyi. Racionálisan állunk hozzá a kérdéshez, szerintem itt valójában pszichés zavarokról, lelki vagy akkoriban ismeretlen testi betegségekről van szó, amit képletesen akár úgy is lehet értelmezni, hogy gonosz lélek tartja fogva az embert. Ezenkívül nem szoktunk ilyesmikkel foglalkozni, elsősorban Istenre és Jézusra figyelünk, nem a démonokra.
2013. ápr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hit gyulisek hisznek a letezesukben, abban, hogy megszallhatnak embereket, es abban is, hogy ugyanugy el/ki lehet uzni oket, ahogy Jezus es az apostolok tettek.
2013. ápr. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hit gyülisek nem tudom miért nincsenek veletek megbarátkozva az emberk, de ezzel kapcsolatban igazatok van!


Az Újszövetségben pedig Jézus nyilván nem betegségeknek mondta azt, hogy ti démonok távozzatok. Evangélikus barátom nem értem, hogy evangélista létedre hogy tudtál ekkora hülyeséget mondani.

Jézus még a nevüket is tudta a démonoknak és tudtommal egyiket sem nevezte náthának vagy influenzának stb. Jézus tisztán és érthetően különbséget tesz a démonok és a betegségek közt.

2013. ápr. 22. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 KZitus ***** válasza:

Szia!


"Jehova Tanúi erősen hisznek a démonokban"- ez erősen félreérthető mondat. Nem hiszünk a démonokban mi Jehova Tanúi.

De azt hisszük, hogy léteznek és a Biblia részletesen leírja a tevékenységüket, éppen azért, hogy ellen tudjunk állni nekik.

Sátán létezésének elismerése nem azt jelenti, hogy abban az elképzelésben hiszünk, hogy szarvai és hegyes farka van, és az embereket a tüzes pokolban vasvillával sütögeti. A Biblia nem ilyen leírást ad róla. Ez csak a középkori művészek agyában született meg, akiket a görög mitológia Pán istenéről alkotott elképzelések és az olasz költő, Dante Alighieri Pokol című műve befolyásolt.

Jézus Krisztus így nevezte Sátánt: „a világ uralkodója”, akit az emberiség általában engedelmesen követ, mivel engedve a nyomásának, figyelmen kívül hagyják Isten követelményeit (Ján 14:30; Ef 2:2). A Biblia azt is mondja róla, hogy ő „ennek a világrendszernek az istene”, akit a jelenlegi világrendszerhez ragaszkodó emberek vallásos szokásaikkal tiszteletben részesítenek (2Kor 4:4; 1Kor 10:20).

A Jelenések 13:1, 2 feltárja, hogy a világ összes politikai rendszere Sátántól kapta ’erejét, trónját és nagy hatalmát’. A Dániel 10:13, 20 alapján felismerhető, hogy Sátán a föld jelentősebb királyságai fölé démonfejedelmeket helyezett. Az Efézus 6:12 ezeket ’kormányzatoknak, hatalmaknak, e sötétség világuralkodóinak, az égi helyeken levő gonosz szellemi erőknek’ nevezi.

Ezért nem csoda, ha az 1János 5:19 azt mondja, hogy „az egész világ a gonosz hatalmában van.” Sátán azonban csak korlátozott ideig és csakis azért élhet a hatalmával, mert Jehova, a mindenható Isten megengedi.

Szívesen írok még Neked, mit mond a Biblia még Sátánról és a démonairól, ha érdekel.

2013. ápr. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Kedves tattilaboy! A kérdés ez volt: "mit hisznek a démonokról a keresztények általában? Mit hisznek a katolikusok, a reformátusok... stb." Én erre válaszoltam, hogy mit hiszek, illetve leírtam, amit az egyházunkban hallottam/láttam/tapasztaltam, bocs, ha Neked ez baromság. Amúgy az evangélikus és az evangélista nem ugyanaz, majd nézz utána.
2013. ápr. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár sok katolikus nem hisz a démonokban, de sok megtért számolt be róluk, és a papság is óva int a szeánszoktól, nem is véletlenül. Igazából mindent veszélyesnek ítél, ami gondolkodik, de nem tudjuk, hol tartja az eszét, vagy legalábbis a tudomány nem tudja. A szentté avatási eljárásokban és a jelenéseknél, meg minden csodánál a tudományos magyarázat után az ezoterikus magyarázatot zárják ki.
2013. ápr. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én Reformátuskent elhiszem sőt nem is hiszem hanem tudom hogy vannak démonok. Meg azt is tudom hogy bemebujnak az ember lelkébe, a gondolatait befolyásolják. Nem tudjátok elképzelni milyen amikor azt érzed ha ezt vagy azt csinálod, persze rossz dolog akkor megnyugszol és amikor megcsinaltad akkor érzel egy rövid örömet, megkönnyebbülést amit felvált a gyotrodescami nem múlik el addig még nem jön ujjabb késztetés a rosszra hogy újra érezd az örömöt ha megcsináltad. Legyen ez hazugság, rágalmazás, pletyka, gondolati bűn.
2022. jan. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!