Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosok szerintetek Seth...

Vallásosok szerintetek Seth Macfarlane rá akarja erőltetni az ateizmust a family guy nézőire Brianen keresztül?

Figyelt kérdés
2016. aug. 4. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Csakis.
2016. aug. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

Nincs kizárva.

Sok ateista tévképzet van ténynek beállítva egyébként.

De ettől függetlenül szerintem jó rajzfilm.

2016. aug. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Ateista tévképzet? Nagyobb annál, hogy egy fickó vízen sétált és halottakat támasztott fel?
2016. aug. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem mindegy.
2016. aug. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

szerintem nem, a véleményét közli a karakterek keresztül, de néha gyakorol egy kis öniróniát is azért, viszont nem tartom korrektnek, láthatóan tipikusan az az ateista aki nem érvel hanem le akar mindenkit dominálni, és valószínűleg még nem beszélgetett vallásos emberrel, hisz nem is tudna, mert ne ma vitatkozó hanem az "akkor is nekem van igazam" fajta, ez a fasisztoid viselkedés pedig mindenhol jelen van, Seth pedig egy tipikus példája, hogy még a szabadságra, szeretetre, nyittságra, kölcsönös mgértésre hivatkozó emberek között is jelen lehet ez a fajta viselkedés


a south park írói pl sokkal értelmesebbek ők is nagyon durván be tudnak szólni valakinek de mindig igyekeznek kitekinteni rá, hogy a másik oldalon is értelmes emberek állnak vállalható véleménnyel, pl a melegházaságot pártoló részükben számos esetben kitérnek rá hogy az ellenzők sem feltétlen homofóbok vagy bármi módon rossz emberek, a family guy pedig primitív félnáci csürhének állít be mindenkit aki nem ért egyet a melegházassággal, kizárva az egyszerű tévedés lehetőségét

2016. aug. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Nem, Brian egy kifejezeten önhitt karakter, az a fajta megmondóember, aki csak szajkózza klisészerű érveket, de valójában nem gondolkodott el rajtuk.


Amúgy meg joga van ateizmust prédikálni. Sokkal károsabb nála a magát kerszténynek valló 700-as klub.

2016. aug. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Én sem hiszem. Brian nem egy sikeres karakter, elég béna mindenben, csak az egója óriási. Ezzel nem népszerűsít semmit. Ahogy Lois sem a katolikus egyházat. Fricska mindkét félnek.
2016. aug. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

de brian sokrétű karakter ugyan vannak negatívumai ami Seth önkritikájának a része, de az ateizmus oldala tényleg "prédikálás" ami önmagában még nem volna baj, de az érvelése, illetve a vitatkozási módszerei kb olyanok mintha mondjuk valaki aki nem tartja igaznak az evoluciót a vele vitázni készülő biológust hóna alatt a könyvekkel felrúgná, kiröhögné majd megjegyzené h "faterom se vót majom muterom se, szal hülye vagy..." esetleg később még kihozná hogy "te lemajmoztad az anyámat?!"


kb ugyan ilyen, tipikusan demagóg, ezért is írtam h tök nyilvánvaló h még nem beszélt vallásos emberrel, de még fundamentalistákkal sem, még a 700-as club célközönségével sem


de nem csak ebben a témában ilyen demagóg és primitív


ezzel együtt szerintem a family guy az egyik legviccesebb sorozat a világon, én ezt a részét nagyon nem csípem de úgy álltalánosságban nagy kedvencem

2016. aug. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mellesleg ez a felvetés nem butaság.


Az egyik részben a könyvtárban Richard Dawking Isteni téveszme című könyv látható a háttérben, és az a legérdekesebb, hogy mellette pedig a mindent látó szem található meg:

[link]

[link]

2016. aug. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
58%
Elképesztő az emberi hülyeség. :D Az egyik részben Glan jól kioktatja Brian-t, amiért hülyeségnek tartja a vallást. Seth pont egy olyan ember, aki mindenki véleményét tiszteletben tartja, és ha valaki nem szereti amit csinál, vagy ahogy gondolkodik, azon csak nevet, vagy szimplán nem érdekli. Az világos, hogy elküldi az anyjukba akik törlik a Family Guy-t, dehát ezért szeretik az emberek. Őt is és Brian-t is.
2016. szept. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!