Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, ez hogy lehet?

Jehova tanúi, ez hogy lehet?

Figyelt kérdés
Olvastam tőletek többször,hogy az a rész a Bibliában,amikor azt írja,hogy Jézus és az Atya egy,ott valójában csak a gondolkodásukra,céljukra érti,mert az ugyanaz. A kérdésem,hogy ez hogy lehetséges,ha Jézus csak egy angyal? Hogyan gondolkodhat egy angyal pont ugyanúgy,mint Isten? Egy teremtmény hogy érthetné a Teremtőt? A született az Örökkévalót? A véges a Végtelent? Isten maga mondja,hogy az Ő gondolatai nem a mi gondolataink,és az Ő útjai nem a mi útjaink,és ez szerintem nem csak ránk emberekre vonatkozik,hanem bármelyik teremtményre,így angyalra is. Tehát egy angyal NEM lehet azonos gondolkodásban a Teremtővel,mert fel sem bírja fogni azt,a Biblia írja azt is,hogy vannak dolgok,amiket még mi is jobban tudunk az angyaloknál,és ők vágyakoznak ezekbe betekinteni. Egy ilyen lény hogyan "azonosulhatna" ennyire a végtelen Istennel,hacsak nem Ő saját maga? Eleve egy angyal nincs is olyan bensőséges viszonyban Istennel,mint ahogy Jézus,és ezt a Biblia is konkrétan leírja. Tisztelt tanúk,akkor ez Jézusnál miért van másképp? Miért van az,hogy Isten egy rahedli dolgot megtilt az angyaloknak,mert nincs joguk hozzá,de bezzeg külön teremt egy olyan angyalt,akivel gyakorlatilag felülírja a saját törvényeit,és mindent megenged neki,és minden hatalmat neki ad?

2016. aug. 9. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
29%

Szervusz.


Az első mondatodban említett felvetésedet maga Jézus a következő versekben is így magyarázza meg, Ezért nem mi találtuk ki, le van írva.

(János 17:11) . . .Szent Atyám, őrködj felettük a te nevedért, melyet nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint ahogy mi is.

(János 17:21) 21 hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, hogy ők is egységben legyenek velünk,. . .


Hogyan gondolkodhat úgy egy teremtmény...?


Egy ember is elsajátíthatja Isten gondolkodását, hiszen ha nem lehetne akkor a Bibliában nem is ösztönözne erre a Teremtő.


(Lukács 6:40) 40 A tanuló nem áll a tanítója felett, de mindaz, aki tökéletes oktatást nyert, olyan lesz, mint a tanítója.


Ez nem azt jelenti, hogy mindent megértünk, csak annyit amennyit az adottságaink megengednek, de abban el várja hogy a tőlünk telhetőt megtegyük.

ez Jézus esetében is így van.

Ezért Jézusról egy jövendölésben ez van írva :


(Ézsaiás 50:4–6) 4 A legfőbb Úr, Jehova a tanítottak nyelvét adta nekem, hogy tudjam, milyen beszéddel válaszoljak a megfáradtnak. Reggelről reggelre fölserkent; fölserkenti fülemet, hogy úgy halljak, mint a tanítottak. 5 A legfőbb Úr, Jehova megnyitotta fülemet, én pedig nem lázongtam. Nem fordultam az ellenkező irányba. 6 Hátamat odafordítottam az ütlegelőknek, és orcámat a szakállamat megtépőknek. Nem rejtettem el arcomat a megaláztatások és a köpdösés elől.


Jézus mindent megtanult, amit Isten tanított neki. Soha nem lázadt ellene, ebben pedig az egyik tulajdonság segített neki amit mi is kifejleszthetünk.

Még pedig az alázatosság.


(1Péter 1:12) 12 Kinyilatkoztatták nekik, hogy nem önmaguknak, hanem nektek szolgálnak azokkal, amik most be lettek jelentve nektek azok által, akik hirdették nektek a jó hírt égből elküldött szent szellemmel. Ezekbe angyalok kívánnak beletekinteni.


Ha megnézed a verset és a szövegkörnyezetet, akkor láthatod, hogy Isten régen élt prófétái írtak a felkent keresztény gyülekezettel kapcsolatos mély szellemi igazságokról. Ezekbe az igazságokba angyalok kívántak beletekinteni, és szerették volna megérteni őket.


De Ők is velünk együtt akkor kezdték meg felfogni érteni, amikor Jehova elkezdett foglalkozni a gyülekezettel

Mit tesznek hát? Türelmesen várnak, amíg a maga idejében Isten a ’sokrétű bölcsességét’ „ismertté” nem teszi „a gyülekezeten keresztül”


(Efézus 3:10, 11) 10 Avégett volt ez, hogy az Isten szerfölött sokrétű bölcsessége most ismertté legyen az égi helyeken levő kormányzatok és hatalmak előtt a gyülekezeten keresztül 11 a szerint az örök szándék szerint, melyet a Krisztussal, Jézussal, a mi Urunkkal kapcsolatban formált,

ezért ezt a verset egy kicsit elértetted.


Jézus pedig igen is ilyen bensőséges kapcsolatban van Istennel, mivel maga Jehova elsőként teremtette, és sokkal több ideje élt már mire a következő életet együtt létrehozták. Ezért volt a mi felfogásunk szerint bőven ideje az Atyját megfigyelni tettekben, gondolkodásban.


"Mindent meg enged neki..."

Ez mit jelent nálad, mert mindent nem enged meg Jézusnak, csak annyit amennyit ígért neki, sőt ha mindent meg is engedne neki, az azért lehetséges, mert Jézus abszolút feltétel nélküli hűségét bizonyította az Atyjának, ennél fogva Jehova méltán bízik benne, hogy a Fia soha nem fog olyat tenni.

A hatalmat pedig csak egy időre kapja jutalom képen. S az ezer éves millenium után, vissza áll minden arra a szintre ami Ádám idejében is volt, Jehova lesz minden mindenben.


(Máté 11:29) . . .tanuljatok tőlem, mert én szelíd és alázatos szívű vagyok,. . .


Krisztus tanítványai megtanulhatják elsajátítani Jézus életét, gondolkodását, és így magának az Atyja gondolkodását sajátítják el, mert Jézus pedig Tőle tanult.


Sajnos rövidebben nem tudtam megfogalmazni. :)

2016. aug. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
29%

1. Korintus 2:11 Mert kicsoda tudja az emberek közül az emberek dolgait, hanemha az embernek szelleme, a mely ő benne van? Azonképen az Isten dolgait sem ismeri senki, hanemha az Istennek Szelleme.


De hát nem lényeg mit ír a Biblia... Majd az őrtorony megmondja.

2016. aug. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
9%

(Lukács 11:13) 13 Ha tehát ti gonosz létetekre tudtok jó ajándékokat adni a gyermekeiteknek, akkor az égi Atya mennyivel inkább ad szent szellemet azoknak, akik kérik őt!”


S így megismerhető.

2016. aug. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
13%

Nem az őrtorony mondja meg hanem a Biblia.

az őrtorony folyóirat pedig egy Biblián alapuló kiadvány.

2016. aug. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!