Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » áv 9. -én hány órától meddig...

áv 9. -én hány órától meddig tart a böjt?

Figyelt kérdés

2016. aug. 13. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Mint minden nap, ez is az előző eszi napnyugtával kezdődik, és aznap este az első három csillag feljöttéig tart. A gyász azonban áv hó 10-én délig tart, tehát ebben az időszakban nem szabad sem enni sem inni semmit.


Ez idén Mo-n aug. 12. 19:54-kor kezdődik és aug. 14. délig tart (elvileg a csillagászati délig, tehát 12:52-ig plusz-minusz 1-2 perc, attól függően az ország melyik részéről van szó.)


Vannak akik ezt a böjtöt megtoldják azzal, hogy már áv 1-től nem esznek húsféléket.

2016. aug. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
* eszi = esti
2016. aug. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kis helyesbítés az eõzõhöz:

1) idõpontk: [link] ( az idõpontiok megtalálhatók a zsidó.com-ról letölthetõ falinaptárban is ).

2) A "kilenc nap" ( jiddish: nájntég ) áv 1-9. teljes tartalma alatt ne eszünk húst, nem iszunk bort, sõt, mivel a Szentély még másnap is égett, 10-én délig sem.

Egész pontos részletek ( az idõpontok kivételével ) Sulchn Aruchból: [link]

2016. aug. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!