Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Soha nem értettem meg, hogy...

Soha nem értettem meg, hogy mi az értelme és a lényege a kereszt vetésnek. Miért vetnek egyesek keresztet?

Figyelt kérdés

A félreértések elkerülése végett ki szeretném hangsúlyozni,hogy semmi problémám nincs azokkal akik vetik a keresztet,csak szeretném tudni, hogy mi lényege.

Lehet e a keresztvetést bálványimádatnak nevezni?



2016. aug. 17. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia, először is azt kell megérteni, hogy volt az ősegyház, amely lényegében a Katolikus és Ortodox Egyházat jelentette, amik ezen kívül estek szekták voltak, az ősegyház tagjai, akik maguk az apostolok leszármazottai voltak fontosnak tartották a szent hagyományokat, nem véletlenül, hiszen a Biblia sem mindent felülíró az egyháztól különálló könyvként jött létre, az ősegyház szerzetesei állították össze az első olyan Bibliákat, amelyek átfogták az ó és az új szövetséget. A keresztvetés is egy hagyomány, mely az egyházon belül jött létre, az Atya a Fiú és a Szentlélek tiszteletének jeléül.


A bálványimádás az a keresztény életben ott kezdődik, amikor a kereszténységen kívül álló pogány vallások isteneihez, szobraihoz kezd el valaki imádkozni, sajnos a történelem során, az elégedetlenkedő emberek, akik hitehagyottak voltak saját gyülekezeteket hoztak létre, ennek köszönhető, hogy jelenleg is olyan szekta jellegű csoportok létezhetnek a világban, amely magát a Krisztushoz visszavezethető ősegyházat akarja bírálni.


A keresztvetés nem bálványimádás a válasz röviden.

2016. aug. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ!

Azt hiszem,hogy kezdem érteni a keresztvetés lényegét.

Ha jól értem akkor az ősegyházban a keresztvetés lehetett akár egy "jelszó" ami megkülönböztette az igaz keresztényeket a különböző szektáktól és így az idők folyamán egy hagyománnyá vált.

Tévedek?

2016. aug. 17. 21:00
 3/6 anonim ***** válasza:

A keresztvetés egy mozdulattal kifejezett imádság és az Atya, Fiú és Szentlélek megvallása. Minden egyes mozdulatának külön jelentése van:

[link]

A keresztvetésnek többféle módja is van, nem csak az az egy, ami a belinkelt írásban le van írva, de azoknak is ugyanúgy megvan minden mozdulatnak a jelképes értelme.

2016. aug. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a keresztvetés nem bálványimádás, és egy gesztus ha mondjuk a vallásosságot a szerelmhez hasonlítod akkor vonhatunk egy olyan párhuzamot h a párodat nem csak ékes szavakkal illeted hanem mondjuk meg is öleled, az is ugye egy testi gesztus ami kifejez valamit
2016. aug. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt vallod meg vele hogy hiszel Istenben és abban hogy megváltott. Nem a katolikus, ortodox vallásba vetett hűtését ismered el vele. Azt csak ők találják ki mert ők voltak.az első keresztény vallás és utána jött a többi. Szóval hogy őket alapították Jézus még az apostolok, a többit más emberek akiknek nem volt köze hozzájuk. De egy református is tud keresztet vetni. Nem kell ahhoz iskola. Én az ortodox Keresztvetést tartom Helyesnek.
2022. jan. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva az ortodox Keresztvetést mindig jobban ment.....mert mikor láttam a katolikus Keresztvetést békén szembe ahogy a tanárnő mutatta én nem fogtam fel hogy fordítva kell csináljam és eleve jobbról balra csináltam. A tanárnő szembe állt velem.es barlol jobbra csinálta és én nem tudtam felfogni hogy szembe állok vele és akkor szimmetrikus. Egy katolikus táborban vakaki megmutatta hogy barlol jobbra csinálják. Azóta azt is tudom de....jobbról balra megy. A másik az nagy figyelmet igényel mert automatikusan nem úgy megy. Nem értem.a katolikusok hogy tanulták meg hogy ha nem figyelnek oda is balról jobbra csinálják?? Én a katolikus templomban is sokszor eltevesztem.
2022. jan. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!