Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi milyen véleménnye...

Jehova tanúi milyen véleménnyel vagytok pl. a történelmi egyházak gyülekezeteiről?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, nem azt kérem, hogy ítélkezzetek hanem csak azt szeretném tudni,hogy tényleg igaz az a pletyka, hogy ti minden más egyházat hitehagyottnak tartotok.

Tehát mi a ti saját tapasztalatotok, tényleg elítéltek és lenézitek a máshova tartozó híveket?

Ja és mégvalami!

Az igaz,hogy nem hisztek abban, hogy más felekezethez trtozó ember nem lehet igaz Isten félő és hívő ember?


Mostanában egyre gyakrabban találkozom ezekkel a fent említett vádakkal.

És ez senkinek sem tesz jót.

Szóval, mi az igazság ?



2016. aug. 18. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

Kedves Barátom.


Ugyan azt gondolom, amit az apostolok gondoltak a más vallású emberekről,

Elítélni pedig senkit nem lehet ezért, mert egyrészt nem a mi dolgunk, másrészt, ég megváltozhat a szemlélet módja, hogy csatlakozzon Isten népéhez.

Mindenki a Felebarátom, és azt a feladatot kaptam, hogy mindenkiben a leendő testvéremet lássam.


(Róma 10:1, 2) . . .. 2 Mert tanúskodom mellettük, hogy van bennük buzgalom Isten iránt, de nem pontos ismeret szerint;

2016. aug. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

A Történelmi egyházak dolgait a Bibliában leírtakkal kell összehasonlítani.

Mert abból lehet megtudni, hogy kiken teljesednek a Bibliában leírt próféciák, akár hitehagyottaknak nevezi a Szent Írás, akár másnak.

A Bibliában mindenki benne van.De ítéletet Istennek van joga mondani.

Én személy szerint, úgy mondanám, nem értek vele egyet a Bibliában leírtak miatt.De ítéletet nem mondok, mert még van esélye egy felelős beosztású Papnak, vagy akár Miniszterelnöknek is változtatni.


ezért sem lehet ítéletet mondani, senkire.

2016. aug. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Nem is kértem,hogy ítélkezz csak a véleményedet szeretném.

Amit meg is köszönök!

2016. aug. 18. 17:45
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon szívesen.

Én is köszönöm, hogy válaszolhattam.

2016. aug. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

az egyének véleménye nyilván más és más, van aki toleránsabb, van aki kevésbé, olyannal is találkoztam aki azt meglepő módon elfogadta hogy más felekezethez tartozom, de a legtöbb esetben és hivatalosan is jehova tanúi minden más felekezetet "hitehagyónak" tehát árulónak tartanak


persze az egyéneket más és már módon látják, amég nem beszéltél velük ,esetleg még kérdéseid vannak ált. egy megtévesztett de jó szándékú embernek mondanak, amint egy kicsit már vitába kerülsz velük, és nem csak az olthatatlan tudásszomjat látják rajtad hanem h kétségeid vannak velük kapcsolatban hirtelen átfordulnak és árulónak tartanak, aki bár ismeri az igazságot mégis szándékosan ágál ellene, majd végül ha vitában leggyőződ őket, akkor vitáról veszekedésre váltanak egy sátántól vezérelt őket üldöző valakinek állítanak be aki néró és hitler eszmei utódja

2016. aug. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem róluk szól a Rómalevél folytatása:

Róma 10:3 Az Isten igazságát ugyanis nem ismerték el, hanem a magukét igyekeztek érvényesíteni, és nem vetették alá magukat az Isten igazságának.

Róma 10:4 Mert a törvény végcélja Krisztus, minden hívő megigazulására.


Ennyi. Ők pedig a kitalált jehova szót, meg az őrtoronyot reklámozzák.

2016. aug. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Még valami, mert ez mellett nem szabad szó nélkül elmenni (innen is látszik mennyire beteg ez a tanítás) :

Mindenki a Felebarátom, és azt a feladatot kaptam, hogy mindenkiben a leendő testvéremet lássam.


Nem így van. Mindenkiben Isten alkotását kell látni. Akiben megvan Krisztus szeretete, ami feltétel nélküli, az Isten gyermeke. Nem a leendő tesót kell látni, hanem azt, hogy ő is ember. Ha éhezik, akkor enni kell adni. Ha fázik, akkor ruhát. És még sorolhatnám. A történelmi egyházak és bizony a pünkösdi egyházak is ezt megteszik. Csak jehova tanúi nem.

2016. aug. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10%

Milyen érdekes olvasni, hogy mindenkinek más hibát kell felhoznia.


az előttem szóló elfelejti azt hogy Jézus célja nem az emberek etetés, ruháztatása volt az elsődleges cél, és ezt nem csak az szavaiban de a további írásokban is olvasni lehet

ami nem azt jelenti, hogy ha kell akkor nem segítünk.

Egyszerűen nem ezen van a hangsúly.

Az emberek életének romlása nem a keresztény emberek, Jézus követőinek hibája, hanem az emberek irányításának hatalmának oka.

Ezért ezt igazából nekik kellene megoldani. Ők milyen segítséget nyújtanak mint magukat keresztényeknek vallók, miközben dúskálnak a javakban.


De, hogy a Biblia beszéljen ne Én.


(Galácia 6:10) 10 Azért tehát, amíg kedvező időnk van rá, tegyünk jót mindenkivel, de kiváltképp azokkal, akik hozzánk tartoznak a hitben.

(János 6:26) 26 Jézus válaszolt nekik, és ezt mondta: „Bizony, bizony mondom nektek, nem azért kerestek, mert jeleket láttatok, hanem mert ettetek a kenyerekből, és jóllaktatok.

2016. aug. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hitetlen pogánynak tartanak minket, akik méltók arra, hogy Jehova Armageddonkor elpusztítson.
2016. aug. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!