Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy hívő keresztény milyen...

Egy hívő keresztény milyen véleménnyel van az amis hitről és az amis életmódról?

Figyelt kérdés
Beleértve a hasonszőrű mozgalmakat is. Mint hutteriták és mennoniták.

2015. szept. 2. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Attól függ, hogy milyen felekezethez tartozó keresztény az illető. Az amisok protestánsok, tehát katolikus szemmel eretnekek. Ha ezt nem vesszük figyelembe, akkor az életvitelükre irányuló "dogmáik" a többi keresztény felekezet számára közömbösek.
2015. szept. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Nekem tetszik a látszólagos egyszerűségük.
2015. szept. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
én szintén élnék egy keresztény közösségben,világi munka nélkül, eltartva, segítve egymást, magunkat.
2015. szept. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Az életmódjuk valahol az ő magánügyük, hadd csinálják, ha ez nekik jó.


De az mondjuk teológiailag problémás, hogy ha a Bibliából akarják levezetni azt, hogy gombos kardigánt hordhatnak, de cipzárasat nem :)

2015. szept. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

4: Nem viselhetnek olyan ruhát, amin gombok vannak.


Minden keresztény egyház számára nincs más helyes tanítás, mint az övék, tehát ha más egyházhoz tartozik a hívő keresztény, akkor némi utánaolvasás után már fel tud sorolni néhány tévedést. Ha tájékozott, akkor kapásból sorolja a tévedéseiket.


Az életmódjukat viszont értékelik, legalább az összetartó közösséget. Kalákában építenek házat, összegyűjtik a pénzt, ha valamelyik tag beteg, és segítik egymást. Habár a katolikus egyház arra hivatkozva teszi kötelezővé a heti misét, hogy ott közösség van, az messze áll az amisok közösségétől.

2015. szept. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

# 5


Nők nem viselhetnek gombos ruházatot, férfiak igen, a cipzár viszont tilos, mert az már túl modern. (Ismeretterjesztő filmben hangzott el.)

[link]


"Kalákában építenek házat, összegyűjtik a pénzt, ha valamelyik tag beteg, és segítik egymást. Habár a katolikus egyház arra hivatkozva teszi kötelezővé a heti misét, hogy ott közösség van, az messze áll az amisok közösségétől."


Mi is kalákában építkeztünk, és el is járunk másokhoz kalákába építkezni, pedig nem vagyunk amisok.

2015. szept. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából többet kéne tudni róluk a megbízhatóbb válaszhoz. Úgy tudom, hogy az anabaptistáktól indultak az amisok, ami egy elég jó kezdet. Az anabaptisták, ha jól tudom, mind az egymás iráni szeretetben, mind az igazságos életvitelben felülmúlták az összes többi felekezetet. Nem is csoda, hogy általánosan üldözték és ölték őket más felekezetek.

Az, hogy nem használják a kor technikai vívmányait, az elég furcsa, mert mi dönti el, vagy mi az a pont, ahol valamit már túl művinek vagy túl természetellenesnek gondolnak. A biblia egy részében Pál beszél arról, hogy a hitben erőtlent be kell fogadni anélkül, hogy nézeteit bírálnánk. Azok a nézetek a Bibliában nincsenek szabályozva, amiket tudomásom szerint az amisok követnek, ezért lelkiismereti kérdésnek tekinthetők. Én el tudnék fogadni egy olyan embert aki nem visel cipzáros ruhát, ha ő is elfogadja, hogy én meg viselek. Már a teremtés kezdetén "Isten megáldotta őket, és ezt mondta nekik Isten: Szaporodjatok, sokasodjatok, töltsétek be és hódítsátok meg a földet." (1 Mózes 1:28a) Ez számomra azt mondja, hogy a tudományos felfedezéseket és technikai vívmányokat használhatjuk. De nem ítélem el azt az embert, aki másként látja.

Viszont azzal már problémám lenne, ha a modern orvostudomány lehetőségeit a gyógyításra is elutasítanák, és így maradandó károsodást szenvednének vagy meghalnának. Nem tudom, ezzel mi a helyzet náluk.

Azért gondolom, hogy ez problémás, mert Jézus maga mondta, hogy a törvényt (a szombat megtartását) meg lehet törni akár azért is, hogy egy bajbajutott állaton segítsünk. (Máté 12:11) ("A szombat lett az emberért, nem az ember a szombatért" -- mondta Jézus). Mennyivel inkább fontos az emberen segíteni, ha tudunk, akár annak ellenére is, ha valaki hozott egy "törvényt", hogy a technikai eszközöket nem használjuk.

2015. szept. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nemrég néztem egy sorozatot két amis lányról. - mondjuk nem vagyok benne biztos, hogy teljesen igaz.


Volt benne egy srác aki kiskorában csatprnatisztítót ivott, és leesett a háztetőről vagy honnan. Lényeg: megsérült az arca (elég csúnyán). És amikor egy orvos felajánlotta a plasztikai műtét lehetőségét, akkor a szülők elutasították azzal az indokal, hogy Isten akarta, hogy így legyen...


Na most vajon mem Isten akarta azt is, hogy létezzenek sebészek? Szegény srác most nem éppen a legszebb a faluban, pedig amúgy valószínűleg nem lenne rossz vágású.

2021. júl. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!