Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a zsidóknak, nem szabad...

Ha a zsidóknak, nem szabad vért inni, akkor JHWH miért írja elő ebben az esetben a vérivást?

Figyelt kérdés

Ezékiel könyve 39:17


Te pedig, ember fia, így szól az Úr, az Örökkévaló, mondd minden szárnyas madárnak és a mező minden vadjának: gyülekezzetek és jőjjetek, gyűljetek össze köröskörül áldozásomra, melyet vágok számatokra, nagy áldozást, Izraél hegyein; majd esztek húst és isztok vért. 18. Vitézek húsát fogjátok enni és a föld fejedelmeinek vérét fogjátok inni; kosok, bárányok, bakok, tulkok, Básán hizlalt állatai valamennyien. 19. Enni fogtok zsiradékot jóllakásra és inni fogtok vért részegségre, áldozásomból, melyet vágok nektek. 20. És jóllaktok az én asztalomnál lóval és szekérhaddal, vitézzel és minden harczossal, úgy mond az Úr, az Örökkévaló


2016. aug. 20. 14:28
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Én úgy látom, hogy JHWH megparancsolta a zsidóknak, hogy ne igyanak vért, de látni hogy vannak kivételek. Ebben az esetben JHWH embereknek a vérének a megivását írja elő, de miért ha előzőleg megtiltotta a vérivást? Mi okozza a kivételt?
2016. aug. 20. 14:35
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem csak a zsidóknak nem szabad vért fogyasztani, hanem keresztényeknek sem. A jeruzsálemi apostoli zsinaton az Egyház megerősítette a noahita törvényeket:

[link]


Ezékiel könyvének a zsidó értelmezését nem ismerem, engem is érdekelne.


Keresztény értelmezésében pedig ebben az igehelyben egyértelműen az Eucharisztiáról van szó. Krisztus az az áldozat, amit az Úr öl le, hiszen Krisztus az Úr, aki önmagát áldozza fel, Izrael népe, azaz az Egyház számára. Az áldozati hús Krisztus teste, az Eucharisztia kenyere, az áldozati vér pedig Krisztus vére, az Eucharisztia bora.

2016. aug. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Remélem észrevetted, hogy full hülyeséget írtál+nem a kérdésre válaszoltál, ráadásul nem tudod a kérdésemre a választ.

Ebben a részletben Góg és Magóg háborújáról van szó, semmiféle euchristiához nincs köze.


Neked is az a problémád, hogy Jézust valami zsidó véráldozatnak képzeled, és nem veszed észre, hogy igazi keresztényeknek semmi köze a zsidósághoz. Így keresztényeknek nem tiltott a vér megivása.

2016. aug. 20. 14:55
 4/14 anonim ***** válasza:
Én az apostoli keresztény tanítást ismertettem, ha nem értesz vele egyet, a te dolgod. De engem speciel marhára nem érdekel a te magánvéleményed, amatőr hitújítókkal már így is tele a padlás.
2016. aug. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"apostoli keresztény tanítást ismertettem"

Nagyon nagy tévedésben élsz, fogalmad sincs az apostoli keresztény tanításról.

2016. aug. 20. 15:13
 6/14 anonim ***** válasza:
Egy embernek sem kéne vért inni! Nem csak a keresztényeknek/zsidóknak nem kéne vért inni.
2016. aug. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez egy prófécia. Nem parancs, hanem prófétai szöveg és így kezdődik:

Ezékiel próféta könyve 39:1 Te pedig, emberfia, prófétálj Gógról, és ezt mondd: Így szól az én Uram, az ÚR: Én ellened támadok, Góg, aki Rós, Mesek és Tubal fejedelme vagy!

2016. aug. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én is tisztában vagyok vele hogy prófécia, ezzel újat nem mondtál
2016. aug. 20. 18:53
 9/14 A kérdező kommentje:

De az az érdekes, hogy Nathan szerint Góg valójában Barack Obama, akit JHWH véres tallitban fog kinyírni Izrael földjén, amikor a zsidók messiása eljön.


https://www.youtube.com/watch?v=revkpustwVc

Tekerjetek a harmincadik percre.

2016. aug. 20. 19:00
 10/14 anonim ***** válasza:
Kiket is szólít meg a prófécia ezen a helyen? Minden szárnyas madarat, és minden mezei vadat. Ezek semmiképpen sem emberek, ebből indulj ki. Ha szó szerint értelmezed, akkor ezek állatok, ha szimbolikusan, akkor szellemi lények, méghozzá gonosz angyalok és démonok. Arra utal a prófécia, hogy az a hadsereg, amely rátámad Izraelre a Góg háborúnak nevezett harcban, ki lesz szolgáltatva a legádázabb ellenségeinek, a gonosz szellemeknek.
2016. aug. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!