Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyországban hogy van ez?

Mennyországban hogy van ez?

Figyelt kérdés
Azt mondják, a Mennyországban találkozhatunk a szeretteinkkel. Na de mi van akkor, ha egy tökéletes keresztény életet élő anyának a fia mondjuk rablógyilkos lesz?
2016. aug. 21. 08:30
1 2
 1/16 anonim válasza:
84%
Akkor ők nem találkoznak ;)
2016. aug. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Szervusz.


Isten leíratta ezekről a valóságot.


A mennyországba senki nem jut, mert az embernek nem az a rendeltetési helye.

Jól lehet van egy elrendezés, néhány ember számára, hogy kiváltságukban lesz Jézus királyságában királyokként, és papokként szolgálni, de az emberek nagy részének az eredeti szándék szerint a Föld a lakhelye, és oda is fog feltámadni, ha el jön az ideje.


A Rablógyilkost pedig Isten fogja megítélni, hogy érdemes e feltámadásra vagy sem. ez sok mindentől függ, mert Isten nem úgy át ahogy az ember.

2016. aug. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#1: De akkor az anya soha többé nem láthatja a fiát, úgy kell örökké élnie a Mennyországban? Ez nem lesz fájdalmas neki? Mert úgy tudom, a Mennyországban nincs fájdalomérzet, ettől (is) Mennyország.


#2: Oké, akkor nem a Mennyországba, hanem a Földre támad majd fel az anya, mert jó keresztény volt, viszont a fia nem támad fel, mert rablógyilkos volt. Vagyis a kérdés szempontjából igazából nincs relevanciája annak, amit írtál.

2016. aug. 21. 09:00
 4/16 anonim ***** válasza:

A második hozzászóló egy jehovista, az ő tanításuk eltér a Bibliától, így nyugodtan figyelmen kívül lehet hagyni.


Aki nem Istent választja, az nem fog mellé kerülni. Ez ennyire egyszerű. Ezt írja a Biblia. Hogy a választás még életében történik vagy a halál pillanatában, az mindegy, de dönteni kell.

2016. aug. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%

Egy rablógyilkos is amíg idő van rá, változtathat az életén a szemlélet módján.

ezért írtam hogy eleve ne írjunk le senkit.S nem is ezzel kell foglalkoznunk, hanem azzal, hogy a Teremtő elismerő mosolyával "találkozzunk" , hogy megfelelhessen vádlójának, Sátánnak, hogy minket egyénként nem tudott eltéríteni


A Bibliában számtalan eset van, amikor a legrosszabb embernek is változott az élete összhangban Isten szándékával, és a Teremtő megbocsátott neki

2016. aug. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#4 "Aki nem Istent választja, az nem fog mellé kerülni."


Oké, de ez az anyának nem fog fájdalmat okozni?


#5 Elhiszem hogy vannak olyanok is, akik változtatnak a hozzáállásukon, de én most nem rájuk gondoltam.

2016. aug. 21. 09:30
 7/16 pelgrim ***** válasza:
0%

A mennyek országa nem egy földrajzi hely, valamint az sem amit az emberek pokolnak neveznek, hanem a tudat állapota. Mindkét szélsőséges tudat állapot már a jelen életben elérhető.


Az aki önfeledten tud örvendezni ő már most a mennyekben van, hasonlóképpen egy öngyilkos jelölt, a pokolban van, már mielőtt szándékát végbevitte volna.


Ezzel szemben az elhunyt szeretteink és házi kedvenceink viszontlátása, kizárólag csak a halál után lehetséges, de az feltehetően nem a Mennyek országa, hanem egy átmeneti állapot, két megtestesülés között. Lássuk csak mit tanít erről Lama Ole Nydahl:


https://www.youtube.com/watch?v=a70C_VrQU0o


A halálközeli élmények többsége végtelen szeretetről számol be. Én úgy gondolom, hogy halála után a rablógyilkos is találkozik nem csak szeretteivel, hanem áldozatával is, hogy tudomásul vegye, hogy minden meglett neki bocsátva.


Tetteinknek természetesen következményei vannak, melyek hajlamainkat befolyásoljak, és azok lesznek az eszközeink egy következő földi életben. A jelen életünk tehát meghatározó a következő inkarnációnkra. De ez nem büntetés, hanem ok és okozat.

2016. aug. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7 "Tetteinknek természetesen következményei vannak, melyek hajlamainkat befolyásoljak, és azok lesznek az eszközeink egy következő földi életben. A jelen életünk tehát meghatározó a következő inkarnációnkra."


Elhiszem, hogy így gondolod, de Mennyország a keresztény vallásban van, abban viszont nincs inkarnáció meg ilyesmi, ha jól tudom. Szóval én a keresztény vallás álláspontjára vagyok kíváncsi a kérdéssel kapcsolatban, ha ez eddig nem derült volna ki :)

2016. aug. 21. 10:11
 9/16 anonim ***** válasza:

"Oké, de ez az anyának nem fog fájdalmat okozni?"


Nem fog fájdalmat okozni, hiszen az anya Isten társaságára vágyott, és boldog attól, hogy ez a vágya beteljesült. Ha a fia társaságára vágyott volna jobban, úgy intézte volna, hogy együtt legyenek.


Amúgy meg ne a földi viszonyokból indulj ki, ha a mennybéli viszonyokra gondolsz. Az ember halhatatlan lelke ami a mennybe jut, nem azonos a pszichével. Nem kötődnek hozzá olyan jelegű érzelmek, érzések, emóciók és szenvedélyek, mint az emberi pszichéhez.

2016. aug. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"Nem fog fájdalmat okozni, hiszen az anya Isten társaságára vágyott, és boldog attól, hogy ez a vágya beteljesült. Ha a fia társaságára vágyott volna jobban, úgy intézte volna, hogy együtt legyenek. "


Szerintem ez nem vagy-vagy kapcsolat, egy anya vágyhat egyszerre Isten és a fia társaságára is. Sőt, úgy gondolom, hogy a vallásos anyák többsége vágyik egyszerre mindkettőre.


"Amúgy meg ne a földi viszonyokból indulj ki, ha a mennybéli viszonyokra gondolsz. Az ember halhatatlan lelke ami a mennybe jut, nem azonos a pszichével. Nem kötődnek hozzá olyan jelegű érzelmek, érzések, emóciók és szenvedélyek, mint az emberi pszichéhez."


Hmmm... Ez esetben mi jó van a Mennyországban, amiért érdemes odakerülni? Úgy tudtam, hogy ott földöntúli, véget nem érő boldogság és békesség várja az ember lelkét, akkor ez nem is igaz?

2016. aug. 21. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!