Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik keresztényeknek van...

Melyik keresztényeknek van igazuk? Honnan tudom eldönteni?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés nem provokáció.


Alapvetően két fajta keresztényt figyeltem meg.


* Az egyik csoport szerint az az igaz keresztény aki tiszta szívéből gyűlöli az összes muszlimot és arabot. Szerintük aki nem gyújtaná fel a világ összes mecsetét az hazug álkeresztény. Véleményük szerint az összes iszlámmal kapcsolatos dolog az mind a Sátán terméke és az igaz keresztény ez ellen akár kardot is ragad. Az álláspontjuk alapján az lenne a legkeresztényibb cselekedet ha atombombát dobnánk az összes olyan országra mely muszlim lakossága több mint 50%. Szerintük a Koránok égetése bibliai előírás. Egy hű keresztény csak rossz fényben állíthatja be az Iszlámot. Ha két ember vitatkozik az Iszlámmal kapcsolatba akkor annak lehet igaza aki minél csúnyábbakat mond az Iszlámról, még akkor is ha csak 8 osztálya van és a másiknak meg Iszlám teológiai doktorija, ugyanis köztudott, hogy az összes muszlim (mind a másfél milliárd) valójában terrorista, csak titkolja.


* A keresztények másik csoportja szerint meg az igazi keresztény az aki jobban szereti a nőerőszakoló afrikai muzulmán migránsokat a saját keresztény rokonai/barátai helyett. Szerintük aki nem akarna az országába engedni több millió muzulmán migránst az nem igaz keresztény. Véleményük szerint magától értetődő dolog, hogy ha kell tíz templomot is le kell rombolni csak azért, hogy migráns felebarátainknak felépíthessünk egy imaházat. Az álláspontjuk alapján ha egy felebarát muzulmán migráns és elkövet egy bűncselekményt (nem számít milyet) akkor egyszerűen teljes egészében szemet kell hunyni felette, ahogyan Jézus is megbocsátott a prostituáltnak. Szerintük egy muszlim migráns nem lehet rossz ember, ha pedig itt-ott felkaszabol valakit machetével arról sem ő tehet, hiszen szegény ilyen környezetből jön, hithű keresztényként egyszerűen el kell nézni neki ezt.


Honnan tudom kívülállóként eldönteni, hogy melyik keresztényeknek van igazuk? Kik képviselik a kereszténységet valójában?



2016. aug. 21. 16:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%
Nem ez a kettő van, te pedig egy demagóg, sxarkeverő izé vagy.
2016. aug. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Én kersztény vagyok, de egyikbe sem tartozom. Akkor most megdőlt az elméleted? :)


Nem égetnék koránt, mert nem tudom pontosan mi van benne. A bibliában sem volt hogy meg kéne bárkit ölni aki nem hisz, mégi megtették egyesek.


Viszont nem is tolerálnám a sok terroristát. A normális embereket igen, jól meg vagyok a török kolegáimmal, de pl. nem tudom tolerálni azt a kétszínűséget amit Erdogan csinál.

2016. aug. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%

Vajon melyik szélsőséges álláspont az igazság?

Na vajon?

2016. aug. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
63%

Ezek szélsőséges álláspontok. Jézus azt tanította, hogy tegyük azt felebarátainkkal, amit fordított esetben szeretnénk, hogy velünk tegyenek. Ha én háború elől menekülnék, jó lenne, ha befogadnának.

A baj csak az, hogy aki idáig eljön, az már nem a háború elől menekül, hanem jobb anyagi körülményeket keres.

Ha a háború elől menekülne, csak Törökországig menne.

Szerintem egy jó megoldás lenne, ha anyagilag támogatnánk Törökországot.


Az erőszak pedig jellemzőbb az Arabokra, mint más nemzetekre, mert atyáik útján járnak, akárcsak az emberek zöme, és a Biblia szerint az arabok ősapja "Szilaj ember lesz ez! Kezet emel mindenkire, de rá is mindenki, kárt tesz testvéreinek, ahol csak tanyázik." 1Mózes 16:12

Ránk magyarokra a hitetlenség, és önsajnálat jellemző. Ezek is ugyanolyan romboló bűnök, mint az erőszak, csak másképp okoznak kárt.

2016. aug. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

"anyagilag támogatnánk Törökországot"


A németek pont ezt teszik. És szívnak is. Mert a török az olyan, hogy zsebreteszi a pénzt, előtte még jól felalkudta, most hogy már nála a pénz, zsarolja tovább az európaiakat, hogy lazítsanak a vízummentességen, különben nem áll az alku. Nem is tudom miért sejtem, hogy ezt nem úgy értette, hogy vissza akarja adni a milliárdokat.


Inkább a görögöket kellett volna megbecsülni, és az ottani védelembe, illetve ellátásba kellett volna felktetni. Ők jobban európához tartoznak.

2016. aug. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nem tudom, a pápa melyik oldalon áll?
2016. aug. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

"Alapvetően két fajta keresztényt figyeltem meg."


Akkor kiba..ttul sz..r megfigyelő vagy. Ha lehet, ne a kereszténységből írjál házidolgozatot, mert meghúznak év végén.

2016. aug. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
28%

Szervusz.


"két csoportot figyeltem meg"


Ha ezt nem provokációnak szántad, de elérted vele azt hogy az emberek, nagyon butának fognak tartani ezek után.


A keresztényt a Bibliában leírtak szerint azonosítható,

az általad említettek pedig messze vannak a Bibliában leírt meghatározásoktól.

2016. aug. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Pedig a facebook-on és a politika kategóriában szinte csak ezzel a kettő csoporttal szoktam találkozni.
2016. aug. 21. 18:58
 10/21 anonim ***** válasza:
38%

"A keresztény nem része a világ politikai és egyéb emberi uralmi rendszernek sem.

Őket nem lehet ilyen oldalakon megtalálni, mert nem csak nem politizálnak, de nem is avatkoznak bele semmilyen formában"


Aki ilyen Bibliával ellenkező hiedelmeket terjeszt az hogy meri magát kereszténynek nevezni?

2016. aug. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!