Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztényeknek mi a vélemén...

A keresztényeknek mi a véleményük az ősi pogány vallásokról?

Figyelt kérdés
És miért tartják gonosznak a mágiát, amikor az segíthet is, ha valaki tudja használni?

2016. aug. 6. 22:26
 1/8 anonim válasza:

Az egész kereszténység nevében nem beszélhetek, csak a magaméban:


Én érdekesnek tartom a pogány vallásokat, sokat tanulmányozom őket. A mágiát nem tartom gonosznak, csak veszélyesnek, nem hiszek abban, hogy lenne olyan, aki igazán tudja használni, szerintem az ilyen erők kiismerhetetlenek, irányíthatatlanok számunkra és hatalmasabbak nálunk, és ezért nem jó kísérletezgetni velük. Szerintem. Lehet, hogy tévedek.

Az meg egészen biztos, hogy ez nem a kereszténység "hivatalos" álláspontja.

2016. aug. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Miben segíthet a mágia?


Általában különleges hatalmat ígér, befolyást valami olyan felett, ami az embert meghaladja (betegségre-gyógyítás, mások befolyásolására - varázslás stb.)


Kitől várják ezt az extra hatalmat? "istenektől", "erőktől", "hatalmasságoktól", "szellemektől" a fehér mágia még a Jóistent, Szűz Máriát, Szenteket is megpróbálja belekeverni, hogy elfogadhatóbbnak tűnjön.


Egy biztos, nem a világot megteremtő, hatalmas és jószándékú, szerető Istenhez fordulnak, hanem ahhoz az Angyalhoz, aki "emberölő volt kezdetektől fogva".


Na mármost, mit várhat egy ember, ha olyanhoz fordul "segítségért", aki el akarja pusztítani?


Köszönöm, ilyen "segítségből" én nem kérnék...

2016. aug. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
A mágia nem lehet gonosz, mivel nem létezik.. Az vele a probléma, hogy manipulálni lehet vele az embereket és ebben keresik a megoldást a bajaikra.
2016. aug. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

A kérdés, Isten miért tiltja?


A válasz miatt, nem lehet jóságos a Mágia, mikor a mögötte levő szellem, Sátán támogatásával létezik.

2016. aug. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#2-nek.

Nagyon helyénvaló a válasza!

2016. aug. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Keresztényként teljes bizonyossággal meg vagyok győződve, hogy mágia ilyen értelemben nem létezik, így annak jóságáról vagy gonoszságáról sem érdemes gondolkodni.


A mágia szerintem nem más, mint a filozófiának, hitnek és művészetnek közös ősformája, prototípusa, ami annak a naiv felismerése, hogy a világban zajló jelenségek, események között vannak összefüggések, de ezek az összefüggések nagyrészt feltáratlanok, ezért elsősorban a kapcsolatok meglétére, és a megfigyelt hasonlóságokra fókuszál.


Én egyébként szerfelett érdekesnek találom többek között a pogány hagyományokat, rajta keresztül bepillantást nyerhetünk a régen élt emberek gondolkodásmódjába, hogyan igyekeztek a maguk behatárolt körülményei között megismerni és ezáltal megpróbálni befolyásolni a jelenségeket, eseményeket, más embereket. És persze ne felejtsük el, hogy a különböző mítoszok közötti hasonlóságok feltérképezése segített jobban megismerni az emberi lélktant is, gondoljunk csak Carl Gustav Jungra.

2016. aug. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#4-es, ezek szerint Istenen és Sátánon kívül más természetfeletti erőforrás nem is létezik?
2016. aug. 7. 23:24
 8/8 anonim ***** válasza:
A pogányság a tudatlanság lelki-szellemi megfelelője. A mágia, ha egyáltalán létezik és hat, a testnek talán használ, de a léleknek árt. Saulnak többek közt ezért kellett veszne: mert jósokhoz, mágusokhoz fordult és holtakkal beszélt.
2016. aug. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!