Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A tízparancsolatban említett...

A tízparancsolatban említett "Ne paráználkodj! " parancs szerint mi számít paráználkodásnak?

Figyelt kérdés
2016. aug. 23. 13:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
2016. aug. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2016. aug. 23. 13:08
 3/18 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, aki csak rá néz egy nőre vággyal már paráználkodott a szívében, ahogy ezt Jézus is: "Én pedig azt mondom: "aki vággyal néz egy nőre az már paráznaságot követett el az ő szívében!" (Máté evangéliuma 5:28). De a Biblia az Ószövetségben is említést tesz a paráznaságról bővebben, Mózes személy szerint, 3Mózes 20:1-27-ben. Tő mondatokban ennyi a paráznaság. :)
2016. aug. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Bocsánat,én próbálok mindig a lehető legokosabban,legintelligensebben válaszolni,de a hármas válaszolóhoz csak ennyit tudok hozzászólni :



-_-''

2016. aug. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Kissé elvagy tévedve kedves kérdező ... az eredeti tíz parancsolatban egy szóval sincs olyan hogy ne paráználkodj ,a hetedik parancs így szól : "Ne légy házasság törő" .


A Biblia egyébként több helyen megemlíti a paráználkodást de konkrétan soha nem magyarázza meg hogy mi is ez pontosan . Ez egy idegen eredetű szó amit úgy ahogy volt beépítettünk a nyelvünkbe és valamilyen módon a szexualitással kapcsoljuk össze . Azonban a Bibliában vannak olyan cselekvések is amiknek semmi köze a szexualitáshoz mégis rámondták hogy paráználkodás :



1Kor 6:13:„Az eledel a gyomorért van, a gyomor meg az eledelért, de Isten ezt is, amazt is meg fogja semmisíteni. A test azonban nem a paráznaságért van, hanem az Úrért, az Úr pedig a testért.”


Pál apostol itt az evésről beszél. És azt mondja, hogy az evés néha olyan lehet, hogy azt már paráznaságnak lehet nevezni.



Hóseás 6:10: „Szörnyű dolgokat láttam Izráel házában! Ott paráználkodik Efraim, tisztátalanná lett Izráel.”


Tehát a Mindenható Isten Izrael bálványimádását, más istenekhez való térését paráznaságnak tekintette.



A Katolikus Katekizmus szerint azonban ez a paráználkodás , ha tehát katolikus vagy célszerű ezt betartanod :


„A paráznaság a nemi öröm rendetlen vágya vagy kicsapongó élvezete. A szexuális öröm erkölcsileg akkor rendetlen, amikor azt önmagáért, a nemzés és egyesülés célszerűségétől elválasztva keresik (KEK, 2351§; 462. o.)”

2016. aug. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Kedves 4. Válaszoló, a Kérdező a 10 parancsolatról volt szó, ami a Bibliában van leírva. Én a Bibliából írtam ki a választ a Kérdezőnek. Ha ez neked nem tetszik, különösebben nem izgat, a Válaszoló dolga, hogy válaszoljon az adott kérdésre. Én válaszoltam a kérdéshez kapcsolódóan, ezt a Kérdező elfogja dönteni, hogy értelmes választ nyújtottam-e, vagy épp segített-e neki, vagy teljesen hasztalan volt az, amit írtam. Ez a kérdező dolga és nem a tied. :)
2016. aug. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Eredeti: "Kedves 4. Válaszoló, a Kérdező a 10 parancsolatról volt szó..."

Javított: "Kedves 4. Válaszoló, a Kérdező a 10 parancsolatról kérdezett, és arról volt szó..."

2016. aug. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#6 #7


A megjegyzés nem is a hozzászólásodra szólt,inkább annak a tartalmára !

2016. aug. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó Válaszoló, nem igazán értelek. Mi volt a baj a tartalommal? :D Nem volt elég hosszú? Úgy vélem a lényeg benne volt, mivel a versek pont arról szólnak, amit a Kérdező feltett, mint kérdés. :)
2016. aug. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Minden valószínűség szerint nem azt, amiket a keresztény tradíció hozzáragasztott.


Raj Tamás, zsidó rabbi írta:


"7. „Ne légy házasságtörő” — Ez a törvény eredetileg a férjezett nővel való kapcsolatot tiltotta, hiszen többnejűségben éltek. A keresztény bibliafordítások azonban szándékosan másra érti, s így ültetik át: „Ne paráználkodj!”"


Azt hiszem, érthető a válasz.


Forrás itt: [link]


Dante

2016. aug. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!