Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményed a Jehova...

Mi a véleményed a Jehova Tanúi felhasználókró?

Figyelt kérdés

Tudsz alkotni egy véleményt azokról a felhasználó Jehova Tanúiról akik itt a gyakori kérdések oldalon tesznek fel meg válaszolnak kérdésekre?

Van,vagy esetleg volt e itt olyan Tanú akivel kellemes beszélgetést lehetett fojtatni,vagy olyan Tanú akivel nem szívesen beszélgetsz?

Tapasztalatod szerínt.hogy állnak hozzá egy beszélgetéshez,korrektűl vagy spekulatívan?

Azért érdekel ez a kérdés mert nem tudom eldönteni,hogy minden Tanú egyforma vagy vannak olyan kivételek akivel az ember szívesen elbeszélget anélkűl,hogy ne tegye próbára az idegeit.



2016. aug. 24. 16:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
57%

Itt aktívan Opendoor illetve KZitus felhasználókkal szoktam aktívan találkozni, akik vállalják a nevük és akikről biztosan tudom is hogy Tanúk.

Ők viszont sajnos mindketten tipikus példái a szokásos szektás agymosott viselkedésnek. Legáltalánosabb, hogy ha írnak valamit egy kérdésre, akkor a válaszuk valami Őrtornyos "okosság", aminek valójában semmilyen relevanciája nincs a kérdés szempontjából.

Pl. Opendoor 5. válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


És ez az attitűd marad is, amíg hajlandóak vitázni. Mármint vita alatt náluk azt kell érteni, amíg tudnak még bármit bemásolni az Őrtorony tanításaiból, ami halványan talán érinti a szóban forgó témát (de néha ez sem szükséges követelmény).

Ha kifogytak az "érvek", akkor pedig vagy jön a fenyegetőzés, hogy bizony jön majd az ítélet, KZitus, 32. válasz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..

Vagy egyszerűen eltűnnek, miután minden őrtornyos ferdítésre rávilágítottak nekik, aztán a következő kérdésnél felbukkannak újra ugyanazokkal a hamis tanokkal...


Ritka veszélyes egy szekta, ha tényleg ilyen szinten gondolkozni képtelen, elvakult embereket kreál a tagjaiból.

2016. aug. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez a copyzós válaszolgatás tőlem kicsit távol áll, de igazából nem a másolás zavar, hanem az, hogy honnan. :)


Mindent összevetve nekem semmi bajom velük, azonkívül, hogy a teológiájukkal nem értek egyet. De hát a saját egyházam teológiáját leszámítva az összes többivel sem értek egyet :)


Azok a szekták jobban zavarnak, melyek más arcukat próbálják mutatni kifelé, mint amit valójában képviselnek. Amikor például kamera előtt megy az igemagyarázat és a dalolás, amikor nincs kamera akkor meg a prédikációban előkerül a politika és a dalolást fölváltja a földön fetrengés. Vagy ha fölteszel egy kényesebb teológiai kérdést, más választ kapsz, mint kívülálló, mint amit egymás között tanítanak.


Az is inkább zavar, hogy néhányan állandóan a JT-n köszörülik a nyelvüket (részben az említett szektákból), és akkor is lepontozzák, ha az volt a kérdés, hogy mit néz a tévében. Megtörtént eset.

2016. aug. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
62%

Sajnálattal olvasom a válaszodat.


De soha nem fenyegetőzök és szerintem Zitus sem ebből az okból kifolyólag ír, ha valóban ír ilyet.


S kevés esetben szoktam a kiadványokból választ írni, mert vannak saját szavaim is.

Akkor szoktam ilyet tenni, ha jobb megfogalmazást látok a kiadványokban, mint amilyet magam leírnék.


S ha már a kérdező kérdéséről beszélünk, bizony sokkal megalázóbb kifejezéseket, és válaszokat kapok másoktól, amire magam érthetetlenül állok.

2016. aug. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%
Sok tanúval találkoztam már, de még az sem volt vitaképes, aki nem volt olyan erőszakos. Beszűkülnek a Bibliájukba és az Őrtornyukba.
2016. aug. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%

"beszűkülnek a Bibliájukba"


Sajnos nem vagyunk egyformák, ahogy az első századi keresztények között sem volt tökéletes felfogású ékesen szóló.

Ahogy Pl, Mózes sem, de Pál apostol írásaira is sokszor azt mondták, hogy silány minőségű

(2Korintusz 10:8–10) . . ., 9 hogy úgy ne tűnjön, mintha meg akarnálak rettenteni titeket a leveleim által. 10 Mert úgy mondják: „Levelei súlyosak és erélyesek, de személyes jelenléte gyönge, és beszéde megvetni való.”


Még jó, hogy a Teremtő nem ezt nézi, hanem a szándékot, és az alázatos együttműködést.


s akkor amikor ilyeneket olvasok, bele gondolok, hogy Jézus tanítványait is kicifráztátok volna, ők sem voltak a nagy tanultak szemében elfogadhatóak.

2016. aug. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem meghagyni az embereket olyannak, amilyenek. Ha nekik körülmetélten jó úgy, ha megkereszteltként úgy, ha ateisták úgy. Ezt visszafelé is elvárom. A szekták viszont nem akarnak olyannak meghagyni engem, amilyen vagyok. Ezt nem fogadom el! A teológiájuk agyrém.
2016. aug. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
64%

"s akkor amikor ilyeneket olvasok, bele gondolok, hogy Jézus tanítványait is kicifráztátok volna, ők sem voltak a nagy tanultak szemében elfogadhatóak."

Én amikor ilyeket olvasok elgondolkodok rajta, hogy mekkora egó kell hozzá, hogy az ember Jézushoz hasonlítsa magát. Ahhoz a Jézushoz, akiben nem is hisz igazából.:/

2016. aug. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az nem tetszik velük kapcsolatban) többek között, hogy nem foglalkoznak a másik érveivel. Kimásolnak egy részletet a Bibliájukból (hangsúlyozom az övékből, az nem ugyanaz, mint a keresztény) vagy az ördögtoronyból, aztán lelépnek, mint aki jól végezte dolgát. Pont ma volt valamelyik kérdésnél, hogy sarokba szorították opendoort, nem tudott mivel reagálni az érvekre, erre lelép valami olyan indokkal, hogy nem tetszik neki a kommentelők viselkedése. Így vitázni nem lehet...és azért veszélyesek, mert ilyen szinten befolyásolva vannak, észre se veszik, hogy ez így nincs jól.
2016. aug. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%

Buta embereknek tartom őket, mert teljesen nyilvánvaló abból amit írnak, hogy a kritikai érzékük teljesen kihunyt, és számukra egy igazság létezik, az Őrtorony. Persze tudom, erre most ők azt mondják, hogy ez nem igaz, ők a Bibliára alapozzák a hitüket, ez azonban nem így van, a Szentírást ugyanis értelmezni kell, és ők annak az Őrtorony értelmezésével azonosulnak teljesen.


Van egy olyan gondolatom velük kapcsolatban, hogy alaposan még a saját tanításaikat sem ismerik, hiszen nagyon sokat másolnak. Hasonlítsátok össze az ő módszerüket más felhasználók módszerével: mások nem másolnak ennyit, inkább linkelnek a források miatt. Ha pedig már források, nekik semmiféle forrásaik nincsenek, csak a jw.org, az meg azért nagy baj, mert Jehova tanúi nem képzett szakemberek, hanem laikusok, ráadásul a tanításaikat lehet cáfolni.


Persze nem mondom, hogy alapból rossz emberek, - bár tény és való, hogy voltak itt olyanok is, akik minősíthetetlen stílusban védték az Őrtorony tanításait - de sajnos tévúton járnak, és akiknek nincsenek megfelelő teológiai és egyháztörténeti ismereteik, illetve befolyásolhatóak, azokat szintén tévútra tudják vinni. A tevékenységük tehát tudtukon kívül kifejezetten káros. Remélem, erre egyszer ők maguk is rájönnek, és rálépnek a helyes útra.


Dante

2016. aug. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Az őrtorony az az a szórólap, amit az aluljárókba osztogatnak kis kocsiról? Most ugrik be hogy honnan olyan ismerős, azon gondolkodtam a minap, hogy sose láttam még élő jehova tanut! Pls ha ezek azok akkor reagáljatok egy igen/nem-el, és akkor jobban meglesem majd őket 😊
2016. aug. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!