Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lenne a hátránya, és mi...

Mi lenne a hátránya, és mi lenne az előnye ha közelező lenne a hittan az iskolákban?

Figyelt kérdés

Ez egy elméleti kérdés,úgyhogy ne ragadjunk le ott,hogy most kereszténység vagy iszlám vagy stb.

Tehát maradjunk annál,hogy mivel Európa akkor a keresztény hittant vegyük előnybe.

Szóval akkor mi lenne a hátránya és mi lenne az előnye ha kötelezővé tennék a hittant az iskolákban?



2016. aug. 24. 18:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%
Hátránya jelenleg: Nem hitoktatás,hanem hittérítés folyik.
2016. aug. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

# Gabrilel.Tailor


"Nekünk művtörin illetve alap történelemórán, de még irodalomból is volt anyag a vallás."


Hát bizonyos értelemben nekem is mázlim volt a tanáraimmal irodalom és művtörti órákon, de amit a vallásról töriórán tanítottak, az elsősorban a marxista-leninista valláskritika volt.


Ami nem csak a világnézetéből fakadóan volt problémás, hanem abból a szempontból is, hogy rengeteg hülyeséget tanítottak. Sajnos ezek közül elég sokat "érvként" hoznak fel még ma is itt a gyakorin, pl. hogy nagy Konstantin cenzúrázta a Bibliát, meg hasonlók.

2016. aug. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Tényleg értelmes és hasznos válaszokat kaptam kulturált módon amit nagyon díjazok!


Esetleg még egy annyit megkérdezek,hogy szeríntetek a mindennapi életbe,hogyan befolyásolna egy gyereket az,hogy kötelező "lett" a hittan?

Kulturáltabban viselkednének esetleg az idősebbekkel szemben,vagy több tiszteletet meg szertetet mutatnának egymás iránt,a szülők íránt?

Szeríntetek változna e egyáltalán a társadalom hozzáállása a jövöre nézve?

Mint tudjuk mindannyian hisz tanúi vagyunk ennek a rohanó világnak,az etikával nem sokra mentünk,a hittan változtatna e ezen?

Ne feledjük el,hogy ez csak egy elméleti kérdés és csak beszélgetünk. Hogy valóra váljon annak szinte 0% az esélye. :)

2016. aug. 24. 20:36
 14/20 anonim ***** válasza:
11%
#13 szerintem semmi rossz nincs abban ha valaki hittant tanul, és a gyerekeket (legyenek bármilyen korosztály) jóra nevelné, tisztességre, becsületre, tiszteletre. Biztos vagyok benne hogy változna a társadalom hozzáállása de abban is hogy nem egy két éven belül. Szerintem 5 év minimum kellene vagy még több.
2016. aug. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
70%

"Már többször is leírtam: Jehova tanúi nem szakemberek, hanem laikusok. Egy velük folytatott beszélgetés során teljesen egyértelművé válik, hogy nincsenek sem egyháztörténelmi, sem pedig hittudományi ismereteik, igazi fundamentalisták, aki"


Na pont az egyháztörténelem meg a hittudomány nem hiányzik az iskolákba!Köze nincs a hithez! Még hogy szakember!Na pont az kéne.Lányom is katolikus iskolába járt, ahol "szakember" oktatta a hittant.Egyháztörténelemmel, ami senkit nem érdekelt.A gyerek alapvetően érdeklődő volt a hit iránt, máig is az, de ezek az órák szemernyit nem tettek hozzá egyik gyermeknek sem a hitbeli fejlődéséhez.Ledarálták nekik, száraz, iskolai tananyag szinten.

2016. aug. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk fakultatív hittan volt, én nem tapasztaltam, hogy akik jártak, azok bármivel is "jobbak" lettek volna. Meg voltak a vakbuzgók, akik csak azt hitték, amit beléjük neveltek. Ez sem jó szerintem. Több ismeret "idegen tájakról" > több megértés > több elfogadás. Nekem ez tetszene.
2016. aug. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

# 15


"Na pont az kéne.Lányom is katolikus iskolába járt, ahol "szakember" oktatta a hittant.Egyháztörténelemmel, ami senkit nem érdekelt."


Hát ha az lenne a döntő, hogy mi érdekli a diákokat, akkor beszüntethetnénk az összes tantárgy oktatását. Az egyháztörténelem igenis hozzá tartozik az általános műveltséghez.


Ennek ellenére az emberek nagy többségének hiányosak az ismeretei ezen a téren. Csak egy tesztkérdés: hány apostoli alapítású egyházat tudnak felsorolni a jelenlévők? Naugye!


Ez természetesen nem az emberek hibája, hanem az oktatásé. Beleértve a katolikus hitoktatást is, amit van szerencsém közelről is ismerni.

2016. aug. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A hitnek ki kell alakulnia. Magától.


Ellenben bevezetném, csak nem osztályoznám. Hasonlóan a Tolsztoj-féle iskolához (ő azt vallotta, hogy az iskolakötelezettség is erőszak, ezért nem volt kötelező bejárni, nem volt házi feladat; ebből csak az utóbbit tartanám meg, illetve azt, hogy diákközpontú legyen - csakis a hitoktatás, összességében nem működne).


Hátránya ez. A hit nem oktatáson múlik.

Előny, hogy egy efféle rendszer érdeklődővé teheti a diákot ezen a téren.

2016. aug. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Csak mellékesen a hittan kötelező ált. iskolában,azt nem tudom meddig,de kötelező! Hátrány,hogy kb senkit nem érdekel és emiatt szegény papnak kínszenvedés az órát végig fegyelmezni,semmi értelme.
2016. aug. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Na pont az egyháztörténelem meg a hittudomány nem hiányzik az iskolákba!Köze nincs a hithez! Még hogy szakember!Na pont az kéne.Lányom is katolikus iskolába járt, ahol "szakember" oktatta a hittant.Egyháztörténelemmel, ami senkit nem érdekelt.A gyerek alapvetően érdeklődő volt a hit iránt, máig is az, de ezek az órák szemernyit nem tettek hozzá egyik gyermeknek sem a hitbeli fejlődéséhez.Ledarálták nekik, száraz, iskolai tananyag szinten."


->Általános iskolába nyilván nem szükséges egyetemi szinten oktatni ezeket a dolgokat, de el lehet magyarázni a gyerekeknek az ő szintjükön is, dióhéjban.


Nem tudom, hogy miért mondod azt, hogy a hittudománynak "köze nincs a hithez". A hittudománynak nagyon is sok köze van a hithez, mert a hittudósok a fundikkal ellentétben nem önkényesen magyaráznak bele mindenféle zagyvaságot a Bibliába, [ami aztán az áltudomány és a világváge jóslatok táptalaja is lehet], hanem teljesen korrekt módon a történelmi hátteret és a könyv műfaját figyelemmel tartva közelítenek az Íráshoz. Egyháztörténelmet meg persze hogy nem kell oktatni, de a Szentírásmagyarázatnak összhangban kell lenni az Óegyház tanításával, hiszen ott fektették le a keresztény hit alapjait. Ennek figyelmen kívül hagyása az eretnekségbe vezethet (pl: Arius, Markion tanításai), ami egy hittanon óriási hiba lenne. Tehát a Szentírást nem lehet önkényesen magyarázni.


Az meg egy elég szomorú dolog, ha a lányodnak egy tehetségtelen tanár oktatta hittant. Nem mindenki ilyen, például ott vannak a youtube-on Binszki József katolikus pap előadásai, aki szerintem nagyon jó előadó.


Dante

2016. aug. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!