Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért akkora titok, hogy...

Miért akkora titok, hogy hogyan nevezte ki Isten Szent Szelleme jehova tanúi vezető testületét?

Figyelt kérdés

Soha senki nem válaszolta még meg, akárhányszor valaki megkérdezte. Szóban? Írásban? Személyesen? Hogyan?

Hol van erről tájékoztatás?


2016. aug. 25. 09:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%
Nem értem a kérdést, hogy Isten konkrétan azt mondta hogy ti Jehova tanúi lesztek? Így ilyen formában nincs, minden vallás valahogy kialakult, de nem Isten hozta létre egyesével hiszen csak 1 vallás lehet igazi és eredeti.
2016. aug. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Konkrét választ erre nem is fog az kapni soha, hiszen többek között ez a szokásuk se a Biblián alapul. Múltkor felmerült ez a kérdés, akkor valamelyik beírt egy Mózes idézetet a nép vezetésével kapcsolatban, és ezzel elintézettnek tartotta az ügyet. Nem baj, ha semmi alapja a hitünknek, majd kreálunk neki alapon.:)
2016. aug. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Pedig engem nagyon érdekel. Vajon ha odamegyek egy tanúhoz, aki az újságot állvány mögött áll és beszélget a társával, akkor meg fogja nekem mondani a választ?
2016. aug. 25. 11:05
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Szervusz.


Biztos vagyok benne, hogy ha bármelyikünkhöz oda mész, ha azonnal nem is, de a választ megfogod kapni.

Az embereknek rengeteg kérdése van, és a mi fejük se kút fő, és ha szeretnénk helyes választ adni, akkor a Bibliában utána kell kutatni, nem lehet hogy azt mondom amit akarok.


De, biztos, hogy úgy nevezi ki, ahogy azt akár a Héberek idejében, akár első században is. Valamilyen jelzés, vagy esemény, biztos hogy történik, mert csak úgy hasukra ütve egy ember sem hozhat erre személyes döntést.

2016. aug. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De te miért nem írtad le? Nem értem én ezt. Vagy ezt nem tudja mindenki, hogy hogyan lettek ők kinevezve?
2016. aug. 25. 18:06
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Barátom


Hogy nem érted, azt sajnálom, pedig ennél érthetőbben nem tudom leírni.


Biztos vagyok benne, hogy az első században és máskor is voltak emberek akik nem voltak ott az apostolok, vagy vének kiválasztásánál, de elfogadták, ha megtörtént a kinevezés.

A kinevezést Isten szelleme végezte, amit az első keresztények közül sem mindenki látta, vagy hallotta.

S nem is kérdőjelezték meg.

2016. aug. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De akkor ha ennyire nem lehet megkérdőjelezni, akkor miért írta egyik tanú, hogy maga Jézus nevezte ki őket, a másik pedig azt, hogy a Szentlélek?
2016. aug. 25. 19:03
 8/11 anonim ***** válasza:

Mert az Atya jóváhagyása is kell ahhoz, hogy Jézus kinevezze.


(János 6:44) 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt;. . .

2016. aug. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor Jézus nevezte ki őket személyesen. Hogyan?
2016. aug. 26. 22:22
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező ne zavard már ösze a kedves tanut mert már kezd ellentmondani magának és eltünik.

Arra hibatkozik a tanu hogy Jézushoz senki se jöhet, hanem ha.....

A tanu egyik szavában ugy értelmezzük hogy az Atyánál van, egy másik tanitásukban azt hogy itt van köztünk.

Vajon hol bujkál 1914 óta?

Nemsokára majd azt fogjuk hallani hogy Ő irja az örtornyot

2016. aug. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!