Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, hogy reagálnátok...

Jehova tanúi, hogy reagálnátok ha egy nap becsöngetne hozzátok egy (pl. ) Római katolikus páros igét hírdetni?

Figyelt kérdés

Kérlek ne azt dumáljuk meg,hogy "áá az ki van zárva!.." meg hasónlókat hanem azt,hogy mi lenne a reakciótok.

Befogadnátok őket vagy elzavarnátok,hogy viszonyulnátok a beszélgetéshez?

De tegyük fel,hogy egyszer befogadnátok az illetőket és attól a naptól kezdve minden nap felkeresnének benneteket ezzel a céllal?

Meddig lenne türelmetek ezt folytatni? :)



2016. aug. 26. 09:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én zsidóként megkínálnám őket azzal a sajtba mártogatott sertés sonkával ,amit épp ebédre csináltam. ;)
2016. aug. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Okes megteheted! :)

De én a jehova tanúit kérdeztem mivel még egyetlen zsidó sem csöngetett be hozzám hírdetni a Torát.

2016. aug. 26. 09:30
 3/21 anonim ***** válasza:
33%

Szervusz.


Nm dumálok, legfeljebb eszme cserét folytatok, agy le írom a nézetemet.


Na de a Válaszom.


Megköszönném, hogy felkerestek. S további szép napot kívánva, elmondanám, hogy Én már érintett vagyok ebben a feladatban.


Meddig tűrnétek?


Jézus, semmilyen indokot nem adott az ellenségeskedésre, és a felebarátaimmal való helytelen kapcsolatra.

A kereszténynek tűrnie kell, mert ezzel mutat jó példát.

Jézus soha nem mondta, hogy a keresztény elégtételt, vagy türelmetlenséget tanúsítsanak, inkább változtassanak szemlélet módot, és a legjobbat hozzák ki egy helyzetből.


(Róma 12:18–21) 18 Ha lehetséges, amennyire tőletek függ, minden emberrel békében legyetek. 19 Ne álljatok bosszút magatokért, szeretteim, hanem adjatok helyet a haragnak; mert meg van írva: „Enyém a bosszú; én visszafizetek, ezt mondja Jehova.” 20 Hanem „ha ellenséged éhes, adj neki enni; ha szomjas, adj neki inni; mert ha ezt teszed, tüzes szenet gyűjtesz a fejére”. 21 Ne hagyd, hogy legyőzzön a rossz, hanem a rosszat mindig győzd le a jóval.

2016. aug. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok:


Igen-igen ,humorizálni akartam ,de ezt nagyon rosszul sült el. Na ,félre értelmeztem a kérdést... :DD


Korai ébredés eredménye. :DD


Elnézést. ;)

2016. aug. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
*ezt
2016. aug. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Semmi gond #4 :)

Én nem haragszom senkire!

Egyébként meg finom lehet az a sonkás sajtos micsoda,és lehet,hogy szavadon foglak!:D

2016. aug. 26. 09:49
 7/21 anonim ***** válasza:

Akkor rendbe. ;)


Igazából a zsidó vallás pont ,hogy tiltja a tejes-húsos együtt fogyasztását és a sertés fogyasztását... :DD


Ezt amúgy azért írtam ,mert úgy értelmeztem először fél-álmomba a kérdést ,hogy "Mi lenne ,ha a tanúk katolikus igét hirdetnének?" és épp ezért írtam ezt. :D


Peace! ;)

2016. aug. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Kedves opendoor az jó ötletnek tünt számomra is csakhogy bebizonyosodott,hogy mégsem volt az.

Mert vissza jöttek másodszor is meg harmadszor is.

Eleinte azt hittem,hogy biztos eltévesztették a házszámot mivel a nejem nyitott ajtót,de harmadszor amikor jöttek kiderűlt,hogy nincs itt szó semmiféle tévedésről mert megkérdezték,hogy nem e gondoltam meg magam. Szóval tudatában voltak azzal,hogy velem már beszéltek.

Te mit tennél ha én minden Vasárnap 15 h megjelennék ugyan azzal a céllal?

Már csak azért kérdem mert nemsoká Vasárnap van és legalább legyek felkészűlve a fogadtatásukra ha jőnek. :)

A kérdés viszont még mindig ugyan az meddig tűrnétek?

Hisz az a két katolikus se tesz mást csak meg akar menteni Isten haragjától.

2016. aug. 26. 10:13
 9/21 anonim ***** válasza:

Addig, amit tanított erről, hogy alkalmazzam.

Mindig.

2016. aug. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
43%

Egyébként pedig nem helyes vissza menni, ha egyszer már lezárta valaki azzal, hogy nem szeretne tovább evvel foglalkozni.

elég szomorú, hogy némely testvér nem alkalmazza a Tanultakat. S ezzel a Többiekre is és Istenre is rossz fényt vet.


Csak egy mondatot szeretnék idézni ami az egyik kongresszuson hangzott el.

Mivel, pont arról szólt, hogy mi ne aggódjunk más élete felől.

Ha mi mindent megtettünk egészséges keretek között, a Többi Jehova dolga, majd Ő tudja mikor mit lehet még tenni, megmenteni vagy sem.

Arra kérlek, konkrétan közöld a Testvérekkel, hogy szeretnéd békében ezt a beszélgetést lezárni, és ne keressenek ebben az ügyben többet. Ha érthetetlen, akkor ott valami nagy baj van az egyénnel.

2016. aug. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!