Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, mi a garancia...

Jehova tanúi, mi a garancia arra, hogy valaki megbánta a bűnét?

Figyelt kérdés
Hallottam ugye a kiközösítésről,és,hogy visszafogadják az adott illetőt,ha megbánja a tettét. De hogyan lehetnek biztosak abban,hogy megbánta,és nem csak úgy mondja? Mi alapján szokott ez általában eldőlni? :)

2016. aug. 26. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt a kedves kis vének döntik el kérdező.

Meg aztán jehova népe anyira összetartó,hogy mindenhol ott vannak és nem szégyenlik egyáltalán átvenni Júdás szerepét és rögtön szaladnak a vén bácsikhoz beszámolni egymás bakklövéseiről.

Te mit gondolsz,hogy a legtobb kiközösített háttere honnan derűl ki,hogy jút a vének fülébe?

Csak egy példát mondanék.

Ha egy tanú elszív egy cigit teljesen más helyen távól a királyságteremtőlb de ez mégis kiderűl szerínted mennyi az esélye annak,hogy pont egy vén látta meg? :)

Ajaj néha pont a legközelebbi hozzátartozó köpi be.

Így megy ez a visszafogadással is.

2016. aug. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen,ezt én is hallottam,maga egy tanú mondta,hogy ha látják,hogy valaki rosszat tett,pl cigizett,és nem szólnak róla,akkor ők is bűnrészesek. Na de az még viszonylag megbízható forrás,mert "láttam,hogy cigizett". De azt nem mondhatja,hogy "láttam,hogy megbánta". Az a szívben dől el,ezért kérdeztem,hogy honnan tudják,hogy a visszatért tanúk nem csapták be őket? :)
2016. aug. 26. 19:18
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Szervusz.


Talán hallottál arról hogy aki megbánta a bűnét, az azzal összhangban is cselekszik, vagy is látható jelei vannak az életében bekövetkezett változásnak és gondolkodásnak.


Persze, egy ember meg is játszhatja magát, és embereket belehet csapni. Istent pedig nem, és Armageddonig el"játszadozhat"

2016. aug. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szóval akkor végülis benne van a pakliban,hogy nem bánja meg?
2016. aug. 27. 08:33
 5/6 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves kérdező!


Amikor egy ember elkövet egy bűnt, amiről tudja, hogy rossz és megbántotta vele Istenét, akit imád ...akkor elgondolkodik. Van benne egy belső szív, amire hallgatnia kell. és hallgat is, ami visszavezeti Istenhez. Az ő személyes kapcsolatát Istennel semmi sem pótolhatja, nekik kettőjüknek kell eldöntenie, hogyan tovább...

2016. aug. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Természetesen benne van h nem bánta meg,

de pl egy jele a megbánásnak az ha a kiközösítés ellenére jár gyülekezetbe.. miért járna ha nem bánta meg amit tett? egyszerűbb lenne nem járnia és nem foglalkoznia az egésszel, de ha jár feltételezhető hogy megbánta. Az hogy valóban így történt e nem mi emberek döntjük el, mi csak elhisszük és Jehova majd látja ami a szívében van.

2016. szept. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!