Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak/nem-vallásosak...

Vallásosak/nem-vallásosak (ateisták is)! Ti milyen zene műfajokat hallgatok? Mi a kedvencetek?

Figyelt kérdés

Szimplán kíváncsiságból teszem fel a kérdésemet ,mert érdekel. :D


Vallásos zsidó srác vagyok és a humanisztikus irányzathoz tartozok.

Én szinte csak is hip-hopot hallgatok. Azon belül a kedvenc alműfajaim a gangsta,hardcore,G-funk,freestyle,underground,drill és a trap. Kedvenc rappereim pedig Dr.Dre,Snoop Dogg,Ice Cube,2Pac és Eazy-e. Van ,hogy ritkán hallgatok mizrahit (Arab/muszlim országokból származó zsidók zenéje),klezmert,shashmaqam-at (bukhári zsidók zeneműfaja),jazzet és bluest is hallgatok. De van ,hogy nagyon ritkán reagget is és 2 szökő évente 1x R&B-t. ;) Kedvenc előadom más műfajokból pedig Sting és Robbie Williams. :D


Nektek? ;)


Kérlek a vallásotokat,irányzatotokat és a nemeteket is írjátok. ;)


Megy a zöld mindenkinek. :)



2016. aug. 31. 21:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
22%
Nem vagyok fiatal, ezeket, amit te hallgatsz nem nevezem zenének. Komolyzenét, operettet, magyar nótát, népdalokat szoktam hallgatni. Nagyon ritkán tánczenét, aminek dallama is van és értelmes szövege.
2016. aug. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

#1: Mindenkinek más az ízlése. ;) Amúgy értem ,én is szoktam népzenéket néha (mint írtam).


#2: :,DDD

2016. aug. 31. 21:33
 3/18 anonim ***** válasza:

18/F/ateista/


Klasszikus zene : Mozart , Chopin , Liszt , Csajkovszkij , stb.

Könnyűzene :

magyarok : Dés L , Presser G. , Somló T. , Charlie stb.

Külföldiek : Beatlise , Nirvana , Aerosmith , Guns N’ Roses , stb.

2016. aug. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Sokfélét szoktam:

-rock: főleg a régebbiek

-metal: főleg a skandinávok

-klasszikus: romantika és barokk

-magyar népzene, folk metal

-jazz, swing


26/N, római katolikus keresztény

2016. aug. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Muszlim vagyok, a depis, energikus, alterosabb zenéket kedvelem hangulatban. Műfajilag a rockosabb zenéket szeretem, de simán belefér bármi a komolyzenétől az übergagyi popon át a népzenéig.


Régen kedvenceim voltak Tori Amos, Beatles, Junkies, Nine Inch Nails, Oasis, Regina Spektor

2016. szept. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ortodox de inkább vallásfüggetlennek nevezném magam.

48 old years :D


Mostanában inkább hajlok a keresztény zene iránt.

Az olyanok ming pl Alan Jackson

Amazing Gace,Worship,True life stb.

De egyébként kedvenceim közé tartoznak a Beatles a The Animals,Máté Péter,Zorán, Lokomotív,Edda stb.és az újabbak közűl talán az Avicii ami megfogott és stb.

A klasszkusok közűl;

Haydn,Mozart, Bartók vagy Strausz.

És persze a magyar népzene,nem az a "népzene" amit ma pl kis grófó ad elő hanem az eredeti hangszeres magyar népzene.

Hát nagyjából kb ennyi lenne. :)

2016. szept. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

Rock, metál, klasszikus, illetve ezek keverékei, és néha popzene.

27/N evangélikus

2016. szept. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

Nem gondolom, hogy a vallásnak (szélsőséges eseteket leszámítva) sok köze lenne a zenehallgatás műfajához. Sokkal több köze van a neveltetésnek, műveltségnek, ismereteknek.

Magam részéről csak jó és rossz zenét ismerek, akár komolyzene, akár népzene, akár könnyűzene, akár rock, hard, vagy világzene. A te kedvenceidben is van jó és rossz.

2016. szept. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Tobi Hurwitz ***** válasza:

Zsido, vallasos/orthodox/chasid/chabad

17/f

En szeretem

Matisyahut

Tuvia Bulton-rock and roll

Ta shma - rap

Es sok mas zsido enekest

Mint Avraham Fried, MBD, Shwekey....

Akiket nem hiszem hogy nagyon szeretnem

De szeretem a 'fight song', 'invisible-hunter hayes' es 'brave' et is

2016. szept. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én osztom a nézetet a fentebb említett kétfajta zenéről: jó és rossz, bár mindegyiknek vannak fokozatai. Nagyon szeretem a romantikus zenét Chopint, Talberget, Schumant, Lisztnek nagyon szeretem bizonyos darabjait, de neki több olyan van, amit nem tudtam megszeretni, pedig megpróbáltam. Nagyon szeretem a barokk zenét, elsősorban Bach, Handel, Vivaldi, a bécsiek közül elsősorban Beethovent. Ezen kívül szeretem a ragtime-ot, a bluest, a boogie-woogiet, a jazz korábbi változatait: Duke Ellington, Louis Armstrong, Ella Fitzgerald. Bironyos nemzetek népzenéit is szeretem, például a klezmert, az orosz, az ír, a skót zenéket, de a cajun sem áll messze a zenei világomtól, bár azt még leginkább a youtube-on láttam és hallottam. Kedvenceim a filmzenék. sokról az a véleményem, hogy sokkal jobbak, mint maguk a filmek, amikhez írták őket.


Valamikor nagyon szerettem a rockzenét, a discot nem igazán, bár vannak kivételek. Ma már nem igazán hallgatok ilyen zenéket, mert a szövegeikkel nem tudok azonosulni, elsősorban egyébként is az instrumentális zenét szeretem. De a rock műfajt azért továbbra is szeretem, csak jobban megválogatom, mint régen.


A mai zenéket kevéssé ismerem, de amit hallok a rádióban, azok közül kevés üti meg a mértéket. Nagyon sok a négy akkordos zene, és az is, ami nem is nevezhető a klasszikus értelemben vett zenének, ugyanis a gépi ritmus mellett zenei effektekből áll jobbára. Persze, ha valakinek tetszik, áldásom rá, én azonban az igényes zenét szeretem.


Nem értek egyet teljesen azzal, hogy ez a neveltetéstől függ. Én zeneileg nem igazán voltam nevelve. Egyetlen komolyzenei lemez volt, amit rengetegszer hallgattam gyerekkoromban, ez pedig a Bánk Bán volt, ennek pedig egy Erkel Színházi operaelőadás volt az előzménye, de ezen kívül leginkább a rádióban elhangzott slágereket hallottam. Később a Piramis, Omega, Korál, Edda, Beatrice, Bizottság, Rolls Frakció, Bikini felé orientálódtam. Valamikor tizennyolc éves koromban fordultam a komoly zene felé belső indíttatásból, és szinte lépésről-lépésre szoktattam hozzá magamat, annyira idegen volt tőlem. Ma már sok könnyűzenei mű túlságosan egyszerű hangzásvilágú a számomra. Persze vannak nagyon jó könnyűzenei darabok is. De mint a bevezetőben említettem, nem a stílusokban látom egy adott zene minőségét, hanem önmagában. A stílus nem tesz egy zenét sem jóvá, sem rosszá. Így minden stílusban vannak jó és rossz zenék. Ennyi. Amúgy Hit Gyülis vagyok.

2016. szept. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!